Skocz do zawartości

PNG1964

Uczestnik
 • Zawartość

  29
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez PNG1964

 1. Dodam jeszcze że odcięcie przy sorroundach i centralnym pokazywalo mi 40hz. O co chodzi w tym odcięciu dokładnie ?
 2. Dzięki, wczoraj zmieniłem ręcznie na małe, ale bez ponownej kalibracji to bez zmian. Może trzeba na nowo zrobić, sprawdzę.
 3. Panowie, jaka będzie różnica jak podczas kalibracji, tylne sorroundy ustawię jako duże lub małe, bo chyba zrobiłem błąd i ustawiłem je jako duże. W mch stereo grają bardzo głośno na równo z frontami. Z drugiej strony ciszej być ustawione nie mogą, bo na filmach by ich słychać nie było. Dodam że dalej nie mam suba bo to chyba ma znaczenie.
 4. No wiem że lepiej bez lektora ale nie chce mi się czytać:) W netflixie mam wybrane 5.1 sygnał leci do ampli tam go ustawia po swojemu no i słychać jak słychać. Kalibracji ponownej nie robiłem, bo już mi się nie chce, może kiedyś z nudów machnę jeszcze raz. Zrobiłem korekty ręcznie jak pisałem wcześniej i jest ok.
 5. Panowie jak macie przy filmach 5.1 np netflix co chodzi o glośność centralnego. Bo u mnie dialogi, przy filmach z lektorem lub dubbingiem są bardzo ciche. Trzeba dać bardzo głośno co znowu powoduje że jak coś się dzieje w filmie, to z frontów wydobywa się straszny hałas. Centralny z tej serii co fronty heco aurora. Na mch stereo muzyka gra bardzo podobnie z centralnego jak i frontów, brak zastrzeżeń.
 6. Tylne głośniki są równo po bokach kanapy na wysokości 180cm. Z racji pomieszczenia w przypadku frontów, kanapa ustawiona jest bardziej ku prawemu głośnikowi, ale po prostu przy kalibracji wybieram inne miejsce jako srodek i jest ok. Jedynie te tylne nie równo wyszły i zrobił je bardzo głośno, poradziłem sobie z tym tylko chodzi mi czy nie zepsuło się coś, czego ogólnie nie ruszałem. Bo chyba gdzieś się natknąłem że po kalibracji, jak się zmieni jakiś parametr ręcznie to całość się kasuje. Z drugiej strony nie zauważyłem żeby gorzej grało, góra dół itd.
 7. Panowie mam pytanie odnośnie tego całego audyssey. Po podłączeniu centralnego i sorroundów, wykonałem ponowną kalibrację. O dziwo całkowicie pokićkał odległości tylnych głośników co spowodowało że prawy grał dużo głośniej od lewego, oraz ogólnie je zrobił dużo głośniejsze w stosunku do frontów. Odległości wyrównałem ręcznie, ale dodatkowo zmniejszyłem decybele z -5.5 na -8.5 żeby grały podobnie jak fronty przy mchstereo. Pytanie, czy cała reszta, którą wykonała kalibracja zostaje bez zmian?
 8. Ograniczony Myślę nad Jamo J12. Czyli do 1000zł
 9. Panowie stwierdziłem że do filmów jednak będzie potrzebny subwoofer. I teraz pytanie, czy podobnie jak z centralnym powinien być z tej serii co fronty, czy może być nawet z całkiem innej firmy?
 10. Ok sprawdzę dwa ustawienia. Niestety mam mało miejsca więc nie poszaleję z ustawieniami kolumn.
 11. Spoko dzięki, ale mam wrażenie jak siedzę strikte na środku, że ta lewa gra głośniej. Przy stereo, dźwięk powinien wydobywać się jakby w środku był jakiś głośnik i z niego leciało a ja mam przewagę na lewą stronę, więc jutro na spokojnie, zrobię jeszcze raz dokładnie kalibrację i zobaczę jak wyjdzie.
 12. Zrobię jeszcze raz kalibrację z miarką w ręce, dam mikrofon w dokładnie tych samych odległościach od głośników i zobaczę jak wyjdzie.
 13. Nie za bardzo zrozumiałem co napisałeś:) O co chodzi ze zrównoważeniem kanałów? Różnice w użytych kolumnach? Obydwa głośniki są te same jak o to chodzi
 14. Panowie podczas konfiguracji audyssey, wyszły mi odległości frontów lewy 2,46m a prawy 2,58m. Rozumiem że coś zwaliłem i żeby grało równo, oba głośniki powinny mieć te same parametry tak? Czy różnice skutkują tym że lewy będzie musiał grać głośniej trochę?
 15. Na pudełku Heco widziałem napis 5 lat gwarancji, jest tak?
 16. Dokładnie 7 miesięczny avr-x2600h i miesięczne fronty. Nie że to jakaś super okazja ale według moich wyliczeń 1000 w kieszeni. Denon ma 3 lata gwarancji a głośniki to w zasadzie nowe.
 17. aha no to muszę kupić normalnie z Heco to co dawali do zestawu.
 18. Skończyło się na 4200. Ma ktoś jakąś używkę głośnika centralnego w kolorze białym?
 19. Panowie znalazłem używany zestaw który ma 7 miesięcy, Denon Avr-x2600h z głośnikami Heco aurora 700. Czy do tego typu zestawu wystarczą kable Melodika MDC2250G Gunmetal Edition ?
 20. Też ostatnio zacząłem to brać pod uwagę, jednak ja trochę tych filmów oglądam. Muszę chyba gdzieś podjechać i posłuchać na tych samych głośnikach muzyki z ampli stereo oraz standardowego, zobaczyć czy duża jest różnica.
 21. Melodiki do 3tys nie dostanę. Heco victa tak, będzie zauważalna różnica między tymi tanimi quadralami i tagą? Jakiej firmy amplik za jakies 2tyś zl najlepszy do tych Heco, patrząc na muzykę bardziej niż kino.
 22. No dla mnie te białe, biorąc pod uwagę obudowę oraz środek to jeden z ładniejszych zestawów do 4 tyś. Wygląd to kwestia gustu więc o tym nie ma co gadać. Czyli reasumując bez suba do 3 tyś zł bralibyście Quadral 6500LE lub Taga Harmony tav606v3
 23. No wiem ale lubię oglądać filmy, mam dobry TV i jednak filmy też mają znaczenie.
×
×
 • Utwórz nowe...