Skocz do zawartości

Ekwador

Uczestnik
 • Zawartość

  15
 • Dołączył

 • Ostatnio

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Kraków

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Tak, A26 to lipa, muszę oddać. Magnaty nie mają HDMI Klipschthe Fives mają HDMI i wyjście na subwoofer. Miałeś może? Opłaca się zamówić? 4000zł to trochę drogo jak dla mnie do kompa lub zamiast soundbara. W tej cenie to ju bluesound node + kolumny znajde, które pewnie znacznie lepiej zagrają.
 2. Dzięki, ale nie mają musowego dla mnie HDMI, przyszły Audio Pro A26, lipa straszna, nie wiem skąd te zachwyty, może dlatego, że zazwyczaj słucham PM7000N + SPL Ultra 1200 + Fyne F502. No ale, ten dźwięk tak płaski, że muszę oddać i szukać czegoś innego, może jakiś klipsch...
 3. Ja zakupiłem Audio Pro A26, ma wszystkie opcje na jakich mi zależy, odsłucham w środę jak przyjdą.
 4. Odpada niestety, potrzebuję coś co ma bluetooth HDMIeArc itp. to ma być do komputera, a nie namiastka prawdziwego stereo. Znalazłem jeszcze AudioPro A26 i chyba to najlepsza dla mnie opcja.
 5. Panowie, chciałbym móc posłuchać muzyki odtwarzanej z telefonu (bluetooth) i komputera. Zakupiłem takie urządzenie o nazwie FIIO BTA30 (zależało mi, by za jego pośrednictwem można było także przesyłać pliki z telefonu na komputer bo nie mam żadnego adaptera w PC, na aptX i by był to DAC). Mam nadzieję, że w cenie do 500 zł nie ma nic znacznie lepszego? Chciałbym do komputera zakupić jakieś aktywne monitory (mają stać na biurku), w cenie do 1500 zł (w bólach do 2k) pomyślałem, że najlepszą opcją będą (zależy mi na 'efekciarskim' dźwięku [gry/youtube/muzyka elektroniczna]) Edifier S2000MKIII. tutaj więc drugie pytanie, czy w tej cenie to najlepsza opcja jeśli chodzi o głośniki aktywne uwzględniając moje preferencje? Rozumiem, że głośniki aktywne podpinam do BTA30, ponieważ łącząc bezpośrednio do karty dźwiękowej w PC dźwięk będzie gorszy? Obecnie mam jakiś stary zestaw Logitecha 5.1, gdzie jest dość spory subwoofer i wiem, że w każdych monitorach mi będzie basu brakowało. Czy do tych dwóch wymienionych urządzeń podepnę jakiś subwoofer? Ew. co muszę dokupić, lub jakie inne głośniki zakupić, które by to umożliwiły, ew. jakiś zamiennik BTA30 z wyjściem SUB?
 6. Panowie, chciałbym móc posłuchać muzyki odtwarzanej z telefonu (bluetooth) i komputera. Zakupiłem takie urządzenie o nazwie FIIO BTA30 (zależało mi, by za jego pośrednictwem można było także przesyłać pliki z telefonu na komputer bo nie mam żadnego adaptera w PC, na aptX i by był to DAC). Mam nadzieję, że w cenie do 500 zł nie ma nic znacznie lepszego? Chciałbym do komputera zakupić jakieś aktywne monitory (mają stać na biurku), w cenie do 1500 zł (w bólach do 2k) pomyślałem, że najlepszą opcją będą (zależy mi na 'efekciarskim' dźwięku [gry/youtube/muzyka elektroniczna]) Edifier S2000MKIII. tutaj więc drugie pytanie, czy w tej cenie to najlepsza opcja jeśli chodzi o głośniki aktywne uwzględniając moje preferencje? Rozumiem, że głośniki aktywne podpinam do BTA30, ponieważ łącząc bezpośrednio do karty dźwiękowej w PC dźwięk będzie gorszy? Obecnie mam jakiś stary zestaw Logitecha 5.1, gdzie jest dość spory subwoofer i wiem, że w każdych monitorach mi będzie basu brakowało. Czy do tych dwóch wymienionych urządzeń podepnę jakiś subwoofer? Ew. co muszę dokupić, lub jakie inne głośniki zakupić, które by to umożliwiły, ew. jakiś zamiennik BTA30 z wyjściem SUB?
 7. Ustawienie lewego frontu obok drzwi odpada, bo nie mam jak tam kabla doprowadzić (bruzdowane odpada, a kabel po podłodze przed drzwiami to...) chyba że są jakeś dobre głośniki podstawkowe bezprzewodowe, no ale znowu musiałyby to być głośniki aktywne, po co więc amplituner.... No i co do tych podstawek to rozumem, że jedna byłaby wyższa, a druga niższa (?). Monitory czy inny 'tradycyjny' zestaw odpada, jeśli wymogiem byłby powyższy układ. Ten plan odpada z ww. względów, chyba, że mowa o tych mikrosatelitkach (rozumiem, że byłoby to 5 głośników aktywnych zasilanych 230V , a całość łączyłaby się z TV poprzez sieć?).
 8. Mam coś takiego Yamaha YSP-2500, ale leży w szafie od paru lat bo tego gówna nie za bardzo da się słuchać, mam tutaj na myśli subwoofer, który jest nim tylko z nazwy, a lepszy bas daje mój telefon. Może da się do niego podłączyć ten sub co mam optykiem, ale to i tak słabizna. Dźwięk przestrzenny to jedno, nie da się uzyskać, szkoda, trudno, ale dźwiekiem soundbara nie wypełnienie pomieszczenia... Mówisz, że dźwięk zleje w jedną papkę, ale amplitunery yamahy nie od tego mają Ypao? Ten mój lipny soundbar ma wszyystkie głośniki (jak to soundbar) w jednym miejscu, a mimo to wytwarza dźwięk przestrzenny (przynajmniej) podczas testu ypao, zamykając oczy można było dźwięk lokalizować w różnych miejscach pokoju, to może znacznie droższy amplituner również będzie mógł odpowiednio wysterować głośniki frontowe?
 9. Panie a gdzie je rozszerzyć? Symetrii nie będzie, chyba, że jeden na podstawce po lewej stronie drzwi, a drugi na komodzie bez podstawki, ale zaraz to będzie mem internetów.
 10. Panowie proszę o pomoc w doborze zestawu KD. Mam sypialnię kompletnie nie przystosowaną pod sensownie ułożenie głośników (zwłaszcza podłogowych), ale mimo wszystko chciałbym uzyskać choć namiastkę tego co słychać w kinie. Pomieszczenie ma 24 m2, odległość między uszami, a TV to 3,5 m. Poniżej rzut z wymiarami i zdjęcia by można było zobaczyć "na żywo". 1) Mój główny dylemat to czy przy takim ułożeniu głośników jak zaznaczyłem, będzie w ogóle mowa o wypełnieniu pomieszczenia dźwiękiem przestrzennym, czy jednnak na to samo wyjdzie jak kupię dwa dobre monitory, a speakerem będzie TV (ma taką opcję). 2) Dysponuję subem Velodyne SPL1200 Ultra + WiiConnect więc mogę go umiejscowić praktycznie w każdym miejscu. 3) Myślałem o jakimś amplitunerze Yamahy lub Onkyo, Denon odpada, bo nie pasuje mi, że w HEOSie nie można używać głośników multiroom jako satelity, poza tym ich aplikacja to porażka jeśli chodzi o ergonomię. 4) Podobają mi się wyglądem i charakterystyką głośniki Klipsch. 5) Budżet wolałbym by nie przekroczył 8 tys. zł a jak będzie niewiele gorzej za 5-6 tys. to jeszcze lepiej. 6) W szafce pod TV jest przeszklona wnęka o wymiarach 80x41x22cm (szer. x gł. x wys.) jeśli trzeba zapewnię wentylację od dołu i po bokach w nadziei, że nic się tam nie zagotuje, byłobo na prawdę miło gdyby tam się zmieścił amplituner. 7) Zestaw służyłby do słuchania filmów, a jeden z tylnych głośników brałbym ze sobą do innego pomieszczeniach jako multiroom, przyszłościowo może również do dźwięku z PS5.
 11. Obecnie mam jakiś marketowy subwoofer Creative 10'' w pokoju ~16 m2 , ale podejrzewam, że żadne z dotychczas wymienionych głośników nie będą miały mocniejszej sekcji basowej od niego, a biorąc pod uwagę, że miejsce gdzie ma zestaw grać będzie 3 razy większe to raczej odpuszczam wszelkie zestawy 2.0 (jeśli się mylę w tym co napisałem proszę o sprostowanie). Mam trzy typu kolumn i dwa typy subwooferów, mam nadzieję, że wymienione kolumny są na tyle zróżnicowane, że będę mógł w czasie odsłuchu wybrać odpowiednią dla siebie opcje: Quadral Platinium 7 Plus KEF Q950 Heco Celan Revolution 7 lub Heco Aurora 1000 SVS SB-2000 PRO Velodyna SPL-800 Ultra (używany) Wzmacniacz - zrezygnowałem z amplitunera. Jakie urządzenie (chodzi mi o nazwę, nie musi być konkretny model) dodać do wzmacniacza bym mógł: - słuchać muzyki z Tidal/Spotify itp. oraz Youtube i USB (fajnie jakby też z zewnętrznego dysku twardego podłączonego do sieci), - podłączyć audio do TV i konsoli do gier, - korzystać z multiroom (pod dokupieniu przenośnego głośnika).
 12. Myślę, że bez subwoofera się nie obędzie chociaż nie słyszałem tych głośników na żywo... A jakie kolumny miałyby łatwo słyszalnie lepszy środek i górę w podobnej cenie jak KEF Q 950 w stosunku właśnie do nich? Quadral Platinum+ Seven? Z subwooferów najbardziej zainteresował mnie Velodyne SPL-800. Czy wszystkie te produkty można u Pana wypożyczyć i/lub odsłuchać?
 13. Prawdę pisząc spore nadzieje wiązałem właśnie z KEF Q750, jako, że jest wyższy/większy model, to na testy wezmę pewnie Q950. REL HT1205 chyba wydaje się być bardziej do kina domowego i nie "zginie" przy dużych kolumnach? Odnośnie amplitunera, to czy opcji sieciowych nie zapewni WXAD-10 + A-S701 lub jakiekolwiek inne tego typu połączenie? Właśnie wolałbym zamiast amplitunera wzmacniacz + DAC, bo rozumiem, że takie połączenie może mieć wszystkie funkcjonalności RN803d?
 14. Dziękuję za odpowiedzi. Subwoofery wybrałem takie, a nie inne ze względu na brak wiedzy, trochę obawiam się z niego rezygnować, chociaż zawsze można go dokupić jak będzie słabo. REL T 7i niestety pokrywa połowę budżetu i ma zbyt małą moc w stosunku do ceny (wiem, że ktoś powie, iż liczy się jakość), rozważałem T 5i, ale ma w mojej ocenie zbyt małą moc i jak coś nawet pięknie grającego nie będzie słychać przy dużych kolumnach z niemałym basem to wolałbym coś innego, niż REL co miałoby lepszy stosunek ceny do mocy, a nie odstawało zbyt znacznie jakością. Odnośnie amplitunera, to zamiast RN803D rozważałem wybrać WXAD-10 + A-S701 bo ponoć zagra to znacznie lepiej, lub w ogóle inny zestaw wzmacniacz + DAC, który będzie grał 'cieplej', czego ponoć o Yamaha nie można powiedzieć.
 15. Witam wszystkich, Bez zbędnego opowiadania chciałbym poprosić o pomoc w doborze: 1) Odpowiedniej doboru rodzaju sprzętu audio w układzie 2+1 do słuchania muzyki elektronicznej (trance, hardstyle, EDM, itd.) 2) Zaproponowanie paru/kilku wariantów dla poszczególnych elementów, bo chciałbym je wypożyczyć do domu. Na poniższym rzucie zaznaczyłem gdzie będą umiejscowione kolumny, co do subwoofera to pewnie najlepiej byłoby za sofą, ale akurat gniazda 230V mam w okolicy kolumny K1, K2 i ew. całkiem po prawej stronie salonu (przy krzesłach aneksu kuchennego). Salon jest dość spory 40 m2 i otwarty na inne spore pomieszczenia, hol i kuchnię. Zależy mi na: - mocnym basie, nie chciałbym wybrać kolumn ze słabym basem licząc, że subwoofer załatwi całą sprawę, - pięknej melodii w utworach trance'owych, - sprzęt może być używany, ale nie stary i w bardzo dobrym stanie, - odpowiednio dużej mocy zestawu, by zarówno gdy niegłośno słucham sam grało ładnie jak i na domówkach można było mocno podkręcić potencjometr i nie było słychać charczenia, - w domu mam rozprowadzone wi-fi i chciałbym móc korzystać z multiroomu po dokupieniu dodatkowego przenośnego głośnika w przyszłości, - muzyki słucham z plików mp3/flac, youtube, serwisów strumieniujących, - chciałbym móc podłączyć zestaw do TV (filmy), - nie mam wymagań co do wyglądu, ale jednak głośniki nie mogą wyglądać jak Magnat Transplus 1500, - biorąc pod uwagę mój niewysublimowany słuch, rodzaj słuchanej muzyki, nie chciałbym na wszystko przeznaczyć więcej niż 10 tys. chyba, że na prawdę będzie spora różnica w jakości dorzucając trochę grosza. Wstępnie zamierzałem wybrać amplituner strefowy (by mieć wszystko w jednym, np. yamaha r-n803D), głośniki KEF Q750, Heco Aurora 1000 i Dali Zensor 7 (ale nikt z recenzujących jakich czytałem nie słucha takiej muzyki jak ja) oraz subwoofer Klipsch R-115SW lub Dali SUB E-9F (tylko nie wiem czy nie ma coś bardziej odpowiedniego do wielkości pomieszczenia i mającego lepszy stosunek cena/jakość/moc). Niestety im więcej czytam tym więcej mam dylematów. Teraz wydaje mi się, że lepszą opcją byłby wzmacniacz i odtwarzacz strefowy no i nie chcę wypożyczać 10 różnych zestawów, a następnie bawić się w odsyłanie, więc chciałbym mieć jakąś niewielką grupę sprzętu w obrębie której bym się poruszał. Czytałem już różne fora i tutaj postanowiłem zapytać, bo wydaje mi się, że jest najwięcej rzeczowych odpowiedzi, dlatego z góry dziękuję i jestem w razie pytań do dyspozycji. Jeśli chodzi o akustykę to będzie troche "dodatków" w salonie wiec tego sie nie obawiam.
×
×
 • Utwórz nowe...