Skocz do zawartości

Arkon

Uczestnik
 • Zawartość

  32
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez Arkon

 1. Cena nie najgorsza i funkcjonalność ok - ciekawe jak to gra: https://www.arylic.com/collections/diy-audio/products/up2stream-amp-2-1-amp-board
 2. Vienna ma skuteczność 84 a Delphinus 90. Jaki masz wzmacniacz?
 3. Jak kupiłem niedawno nowe Delphinusy Mk2. Szukasz używanych?
 4. Arkon

  KEF LS50 Meta

  Steve'a już jakiś czas temu oglądałem. Wygląd, wyglądem, ale jestem ciekawy jakiejś recenzji. Przymierzam się do zakupu Chario Delphinusów (ocieplona średnica, sporo dołu) i zastanawiam się czy KEF-y byłyby lepsze....
 5. Czy słyszał ktoś może nowe KEF LS50 Meta? Jak to gra?
 6. Ciemny brąz niestety odpada - moja żona chce czarne, ewentualnie jasny brąz.
 7. A próbowałeś może dodać dołu subem?
 8. Świetna separacja, naturalność, powietrze, głębia sceny. Mocno angażujące, zadziorne. Lekko ostra góra, ale nie za ostra. Bas mocno kontrolowany, taki jak lubię. Dla mnie oczko wyżej niż Dali Opticon.
 9. Przemyśleń ciąg dalszy: 1. Wiem już jak gra dobry zestaw stereo za 10-15 tyś. 2. Stereo słucham głównie na słuchawkach, bo mam w domu 4 osoby i nie chcę wszystkim przeszkadzać. Takie stereo byłoby miłą odmianą od czasu do czasu po słuchawkach. 3. Głośniki vs kino to będzie nawet 80% : 20% albo 90% : 10% biorąc pod uwagę #2 powyżej. Więc chyba lepiej wydać te 10-15 tyś na kino. Np. ostatnio oglądamy 4 sezon "Fargo". Polecam soundtrack! 4. Stereo = miła odmiana po słuchawkach, od czasu do czasu, za kolejne 15 tyś? Może kiedyś.... Na ten moment wracam do kina i myślę o: Zestaw 1: Klipsch R-625FA - podłoga/atmos upfiring Klipsch RP-500C - central Klipsch RP-402S x2 - tył Yamaha RX-V685 Zestaw 2: Dali Oberon 7 x2 - podłoga Dali Oberon vokal - central Dali Alteco - atmos Klipsch RP-402S x2 - tył Yamaha RX-V685
 10. Potrzeby się klaryfikują w trakcie zgłębiania tematu. "słuchać, słuchać słuchać" Dziś posłuchałem: Podłogówek Monitor Audio Silver z Exposure 2010 i wydały mi się zbyt szare i zimne. Exposure z Dali Opticon 6 zagrały mi lepiej, ale miały ciut problemów z kontrolą basu. Exposure wyzwala trochę euforii. Roksan z Dali Opticon miał tej euforii ciut miej ale za to lepszą kontrolę basu. Leben 300F + Phonar P3: super czysto, świetna scena, ale zbyt zwiewnie - brakowało mi masy Leben 300F + Dynaudio Evoke 20 fajna barwa, trochę więcej masy mimo że to podstawkowe Leben 300F + Chario Delphinus: super barwa, rozdzielczość, dynamika, masa. Małe zastrzeżenia do sceny, ale generalnie bardzo polecam przesłuchać ten zestaw.
 11. Tak sobie jeszcze myślę, że skoro Hugo2 ma wbudowanego ampa, to może zamiast integry poszukać jakiejś dobrej końcówki mocy?
 12. Jaki wzmak stereo zagra z Optikonami na podobnym poziomie jak Roksan K3 i byłby tańszy? Albo jakie inne zestawienie wzmak + podłogówki ma dobrą synergię i zagra na podobnym poziomie za ok 10 tyś. ?
 13. Bo chciałem zacząć budowę KD od 2 porządnie grających frontów. A na czym najlepiej sprawdzać fronty? Na muzyce. Może teraz proporcja będzie inna niż 30% vs 70% jeśli kupię ten zestaw lub podobny i w domu też tak fajnie zagra....
 14. Tylko to jest tak: monitory będę musiał postawić na standach, więc gabarytowo wyjdzie jak podstawkowe. A podłogowe najczęściej mają więcej dołu. Więc czemu nie podłogowe?
 15. No niestety - na razie tylko ten wzmak za 6 tyś mi zagrał. Dokładnie - różnica jest wyraźna, a budżet przekroczony. Może jakiś tańszy wzmak złapał by synergię z Opticonami?
 16. Byłem dzisiaj w gościnnie w @s4home i trochę posłuchałem. Dziękuję za miłą obsługę, dobre rady i nie mniej dobrą kawę. 1. Jakaś niska Yamaha z Fyne F501 - może być, ale szału nie ma. 2. Ta sama Yamaha z Dali Oberon 7 - generalnie gorzej. Może scena ciut szersza i coś fajnego na wokalach ale całość gorzej. 3. Ta sama Yamaha z Dali Opticon 6 - ciut lepiej niż Fyne F501 ale nadal szału nie ma. 4. Roksan K3 + Dali Opticon 6 - wow. To mi w końcu zagrało! Są emocje, scena, faktura na instrumentach, barwa. 5. Roksan K3 + Fyne F501 - też lepiej niż z tą Yamahą. Bardzo dobra kontrola basu, punktowa. Całość lekko szorstka, ciut przyciemniona, może lepsza dynamika, ale mniej barw niż na Opticon, ciut gorsza scena. Podsumowując: muszę to na spokojnie przemyśleć, ale chyba kino pójdzie na drugą fazę a te 10 tyś. na razie wydam na dobre stereo.
 17. Hmmm... Dali Oberon 7 ma pasmo 36-26k a Oberon 3 ma 47-26k Nie będzie brakowało dołu przy stereo (bez suba)?
 18. No to plan na teraz: wybrać ampli AV, podłogówki i może centralny żeby kino ruszyło (10tyś) Na kiedyś: dokupić małego suba, jakieś surroundy (może na tym Music Cast?) i wzmaka stereo. Jakie podłogówki (czarne matowe) wziąść do wokali, muzyki akustycznej, big band / jazzu nowoorleańskiego ? Dali Oberon 7 Fyne F501 Tannoy Revolution XT6F Magnat Signature 505/507 Dynaudio EMIT 30
 19. Na ten moment laptop + FooBar. Może pokombinuję z Kodi na TV albo z Roonem w przyszłości.
 20. No DACa akurat mam fajnego (pod słuchawki), ale jest na tyle uniwersalny że może by też robił za wejście do AMPa stereo. Chord Hugo2. Myślę o tych Fyne Audio F501. @s4home proponował do nich ampli Yamaha RXV6. Ta Yamaha ma chyba gorszy system autokalibracji od Denona X3600H. Ale za to ma chyba możliwość podpięcia bezprzewodowych surroundów przez MusicCast. Oszczędziło by mi to ciągnięcia kabli dookoła pokoju. Jak ten Music Cast się sprawdza w praktyce ?
 21. Dzięki! A jak wygląda sprawa ze źródłem. Bo amplituner AV ma DACa, a jak mam w takim systemie dla stereo odpalić tylko wzmak to skąd wziąść DACa? Z ampli AV jakoś czy osobnego DACa?
 22. Jak macie AV i osobne stereo, to głośniki też osobne? Czy można jakoś podpiąć te same podłogówki do obu wzmaków? Przez bi-wiring?
 23. Tak 16x30 cm powierzchni? Wysokość dowolna. Yamaha NS-SW210 by chyba weszła tylko widzę że jest słabo dostępna.
×
×
 • Utwórz nowe...