Skocz do zawartości

lolekdrugi

Uczestnik
 • Zawartość

  294
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez lolekdrugi

 1. dobre zaciski tylko dla frontów, usb nie obsługuje odtwarzania materiałów?! brak WIFI/Ethernetu jest BT ale obsługuje tylko standard Appla AAC, brak AptX oraz LDAC który należy do Sony nie ogarnia kolumn 4 omowych kalibracja kiepska jak to w Sony. Tyle można wyczytać w sieci.
 2. tak owszem, bo 4mm2 to przesada. Nawet można by się spierać czy 2.5mm2 ma sens. nie ma różnicy. jakiej różnicy, wytłumacz mi proszę skąd ona się ma tam wziąć?
 3. @no_i_fajnie rozumiem, czyli bez potrzeby kabel 4mm2 który nie ma żadnego uzasadnienia, zwłaszcza w tak małym pomieszczeniu.
 4. żeby zasilić kuchenkę indukcyjną 10kW spokojnie. 2.5mm2 wystarczy.
 5. jak jest zrobiony jak w Onkyo to po gwarancji sobie dasz na tył. W Onkyo to jest po prostu przedłużka do złącza na płycie głównej, wystarczy wsadzić przedłużkę i gniazdo sobie wyciągnąć, bez lutowania tylko wpinasz.
 6. Jak srebrny to i ja bym się skusił pewnie chociaż szkoda, że to Onkyo.
 7. @Why_Duck raczej na pewno tylko to, w jakim kolorze?
 8. Umieść TV na tej ścianie na przeciwko kanapy a obok schodów. Powinno rozwiązać problem.
 9. wrzuć w sufit głośniki od atmosa.
 10. Owszem, to jest najbardziej oczywista zależność ale w przypadku głośników nawet przewód 1.5mm2 wystarcza jeżeli chodzi o wydajność prądową. Natomiast inna sprawa to oporność.
 11. kable mają swój opór jak chcesz być super dokładny i zaoszczędzić to w sieci znajdziesz informacje jak sobie to policzyć. Możliwe, że w Twoim przypadku wystarczy 1.5mm2. Pytanie czy Ci się chce liczyć.
 12. idziesz do hurtowni elektrycznej i prosisz przewód 2.5mm2 miedź ofc głośnikowy. Może by wystarczył 1.5mm2 albo 2.0mm2 ale to trzeba policzyć a do tego potrzeba danych takich jak impedancja głośników oraz dokładna odległość pomiędzy wzmacniaczem a każdym z głośników. Nie słuchaj ludzi którzy Ci proponują jakieś markowe kable, to nie ma żadnego znaczenia. Ma być czysta miedź OFC.
 13. jeżeli nie widziałeś dodatków to je również zobacz, wtedy ten film staje się jeszcze bardziej kosmiczny gdy widzi jak go kręcili. Trochę przesadziłeś, on ma tylko +/-30m2 jak sam napisał.
 14. ciekawe ile Netflix posmarował za reklamę.
 15. Dunkierka nie występuje w wersji Atmos, reżyserem jest Nolan a on z jakiegoś powodu w swoich filmach maksymalnie co wykorzystuje to DTS-HD MA. Tak samo jak najnowszy jego film Tenet - notabene polecam - również nie jest w Atmosie.
 16. Oled, plus sony plus rozmiar. Rozdzielczość? No proszę Cię oled 65 będzie 4k. Wygaszanie strefowe w OLED? Czy wiesz w ogóle jak działa oled? ehh, puść sobie film z dużą ilością dymu, wody i popatrz na szarości na przejścia. Widziałem filmy z 4k, obraz jest kiepski i nie potrzeba do tego OLED wystarczy najtańszy telewizor 4K.
 17. ponieważ prawdopodobnie nie widziałeś obrazu w dobrej jakości. W zamian za to zasłaniasz się parametrami i marką i typem jakby to był wyznacznik nie wiem czego.
 18. tylko jakość wideo jest lepsza. uświadczysz ale jest ich bardzo bardzo mało. Dodatkowo taki Disney ogłosił, że na płytach nic więcej nie wyda. Co niestety źle wygląda.
 19. @kruszon3k zatem podstawowym pytaniem jest co daje lepszy dźwięk. Jeżeli to jest PlayStation lub Xbox to na pewno jest w stanie dać dźwięk wysokiej jakości tak z płyt BD jak i gier. W przypadku dekodera nie odpowiem niestety gdyż to zależy od danej stacji telewizyjnej. Dekodery mają dodatkowo obsługę VOD, pytanie jaka jakość jest tam dostępna. Pozostaje Ci zatem we własnym zakresie doszukać się informacji. Mała podpowiedź, jeżeli jakieś źródło daje sygnał Dolby Digital lub Dolby Surround to ARC jest wystarczające dla tego źródła. Jeżeli jest to sygnał Dolby TrueHD lub DTS-HD Master to wtedy należy podpiąć bezpośrednio. Uwaga na źródła opisane jako Dolby Atmos. Na chwilę obecną, usługi VOD takie jak na przykład Netflix, iTunes, HBO reklamują się, że puszczają dźwięk w standardzie Dolby Atmos jednak jest on zakodowany w sygnale Dolby Digital Plus czyli wystarcza złącze ARC.
 20. Na normalnym amplitunerze i kolumnach na pewno różnicę byś usłyszał. Co do soundbara to ciężko wyrokować. To nie są dobre jakościowo urządzenia ale nie będę negował tego całkowicie. Czysto teoretycznie, różnica w jakości jest. Ponieważ złącze ARC ma bardzo duże ograniczenia podobnie jak standard toslink. Te są zniesione dopiero przez złącze eARC. Wybacz ale tym stwierdzeniem wprowadziłeś go w błąd. ARC oraz eARC to jest technologiczna przepaść. By skupić się na ogólnikach to ARC prześle nie więcej niż toslink natomiast eARC bez problemu przekaże nawet DTS-HD MA/Dolby TrueHD czego ARC nie zrobi. Zatem jest różnica jakościowa pomiędzy ARC oraz eARC inna sprawa czy podpięty sprzęt audio będzie w stanie ją "pokazać".
 21. @kruszon3k ale dlaczego chcesz tak kombinować? Spróbuj podpiąć konsole i dekoder do TV a hdmi arc o ile będzie chciało to powinno załatwić temat i przesłać dźwięk do soundbara.
 22. na chwilę obecną jeżeli chodzi o obraz to iTunes. W przypadku muzyki nie ma znaczenia. Kupno płyt BD UHD. ponieważ? zostają jeszcze płyty BD. Możesz kupić nawet sprzęt za miliony monet. Nic co to nie da jak źródło słabe. Uruchom sobie film z płyty BD a następnie ten sam film ze streamingu. Jak masz amplituner z obsługą co najmniej DTS-HD MA oraz kolumny w cenie co najmniej 2k za komplet to bez problemu powinieneś usłyszeć bardzo dużą różnicę. Tylko uwaga, to jest droga w jedną stronę, jak raz usłyszysz to potem będzie tego brakować.
 23. tylko jaki sens skoro źródło słabe? Nie jest. https://about.netflix.com/en/news/bringing-studio-quality-sound-to-netflix Informacja dla Ciebie, na płycie BD Atmos ma nawet 13Mbps. 1Mbps = 1000kbps. Netflix daje Ci maks 768kbps. Obraz też mają kiepski. Jak chcesz zobaczyć lepszy to iTunes daje więcej ale i tak do BD 4k daleko.
 24. do Netflixa to kup sobie coś co obsługuje ARC czyli amplituner z rocznika 2010 i będzie ok. Tam jakość dźwięku jest bardzo słaba. Puszczanie tego przez wysokiej klasy amplituner, mija się z celem. Jak strzelanie do muchy z armaty.
×
×
 • Utwórz nowe...