Skocz do zawartości

Robertoss88

Uczestnik
 • Zawartość

  10
 • Dołączył

 • Ostatnio

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Gdańsk
 1. Witam Szanowne Grono! Zastanawiam się nad kupnem słuchawek nausznych Audio Technica SR50BT i jestem ciekaw czy ktoś z Was je posiada lub zetknął się z nimi? Będę wdzięczny za wszelkie sugestie na temat tego produktu oraz marki Audio Technica,z którą jeszcze nie miałem styczności.
 2. Bowersy 607 przekonały mnie najbardziej i już je zamówiłem. Zastanawiam się jeszcze tylko jeśli chodzi o podłączenie przewodów bo w Bowersach jest możliwość podłączenia pod bi-wiring lub pojedynczego przewodu.Jestem dopiero początkujący jeśli chodzi o audio więc chętnie posłucham waszego zdania w tym temacie.
 3. Opisuję tak jak potrafię i jakie są moje odczucia.Nie jestem jeszcze zbyt doświadczony w świecie audio raczej początkujący,a kolumny jak za tę cenę naprawdę udane.
 4. Witam! Wracam po kilkudniowych odłuchach kolumn,które przybyły mi do domu i już mam pierwsze wnioski i pewne spostrzeżenia. Na pierwszy rzut poszły Triangle Borea 02 i uważam,że dynamika ich może zaskoczyć.Jeśli kolumn słucha się pół godziny to również wysokie tony wydają się dosyć transparentne.Niestety dłuższe odsłuchy obnażyły braki tych kolumn.Średnica jeśli chodzi o barwy jest zupełnie bez charakteru i barw taka jakby plastikowa i sucha.W większych jakiś składach orkiestrowych lub gdzie jest wiele instrumentów widać,problemy ze spójnością i stereofonią.Zdecydowanie te mankamenty spowodowały,że szybko odłożyłem te kolumny na bok. Następnie zabrałem się za Bowersy 607 i tutaj od początku z moją Yamahą Pianocraft 670D zrobiły dobre wrażenie.Kolumny te jak na swoją wielkość imponują przejrzystością dźwięku.Wysokie tony nazwałbym jako bardzo namacalne ale nie natarczywe czy ostre.Średnica porównując z Triangle to tam była bardziej wycofana,a w Bowers była bardzo wyrazista oraz dosyć dobrze oddająca barwy.Uważam,że różnicowanie nagrań też jest przyzwoite i nagrania zrealizowane dobrze brzmią wybornie,a te trochę gorzej zrealizowane obnarza dosyć wyraźnie ale nie poczytuję sobie to za jakąś wadę.Bas jest punktowy dosyć mocny jak na te małe kolumienki.Jeśli chodzi o różnicowanie instumentów w dużych składach w dynamicznych utworach radzi sobie nieźle ale oczywiście nie ma tutaj co liczyć na cuda bo nie są to kolumny za dziesiątki tysięcy. Podsumowując Bowersy 607 przekonały mnie w tych wszystkich aspektach i mimo swojej dużej detaliczności nie straciły na muzykalności i przyjemności z odbioru i prawdopodobnie na nie się zdecyduję.
 5. Słuszna uwaga,że warto kierować się swoimi odczuciami słuchowymi,a nie jakimiś obiegowymi opiniami. Właśnie jutro będę miał na 3 dni wypożyczone Bowers 607 i Triangle Borea 02 i wtedy będę wiedział już co i jak. Napiszę po tych odsłuchach jakie są moje wrażenia.
 6. Odnosząc się do Waszych sugestii muszę powiedzieć,że przez ostatnie miesiące przesłuchałem parę par kolumn i mam już pewne wnioski: -KEF Q350 bardzo fajne kolumny,bardzo detaliczne i precyzyjne ale nadmierna precyzja niestety rzutowała na muzykalność,kolejna sprawa to dynamika,która była słabsza chociażby w porównaniu do Bowersów - Testowałem Klipsch RP 500M i tu wszystko było fajnie wysokie tony bardzo wyraziste i dynamika niesamowita ale na dłuższą metę mogłoby się pojawić to o czym pisaliście czyli zmęczenie tymi ostrymi wysokimi tonami. - Focal Chora 806 wysokie tony nienajgorsze ale miałem wrażenie,że bardziej pasują do muzyki klasycznej i niezbyt dobrze wypadły z muzyką jaką słucham. - Elac Debut b 6.2 zbyt bardzo bas dominował nad resztą pasma i takie brzmię mi nie odpowiadało - Monitor Audio Bronze 100 słuchałem tej najnowszej serii Bronze i powiem szczere byłem zawiedzony bo uważam,że są one gorsze niż Bronze z poprzedniej serii,bas był płaski są mniej detaliczne niż chociażby Klipsch czy Bowers, - Dynaudio Emit M10 zbyt wymagające prądowo jak na mój wzmacniacz i nie pokazały by nawet połowy swoich możliwości,bas też według mnie też był dla mnie zbyt dominujący podobnie jak w Elac ale według mnie detaliczność słaba -Pylony Ruby to dla mnie w ogóle brzmienie,które ja nie preferuje i chyba z tych wszystkich kolumn najmniej mi się podobało to brzmienie Z kolumn jakie jeszcze nie wymieniliście słuchałem również Usher S520 i wysokie tony były super,wokale bliskie i wyraziste ale niestety jeśli chodzi o dynamikę poległy ale zrobiły na mnie ogólnie bardzo dobre wrażenie Według mnie z tych kolumn co napisałem najbardziej podobały mi się Bowers 607 ale wiem,że opinie o tej marce są podzielone.
 7. Ja jeszcze nie wybrałem.Jedne kolumny mi się spodobały ale może Pan doradziłby mi coś co by brzmiało o wiele lepiej niż te Bowersy?
 8. Podobały mi się dźwiękowo ale może ktoś zaproponuje mi inną alternatywę niż Bowersy?
 9. Witam Szanowne Grono! Posiadam Yamahę Pianocraft 670D i poszukuję do niej kolumn podstawkowych.Szukam kolumn do 15m2 pokoju.Cechy jakie szukam w dźwięku to bardziej jasno,detalicznie grające kolumny z dobrymi wysokimi tonami i wyrazistą średnicą.Muzyka jaką słucham to muzyka elektroniczna,pop i rock. Ostatnio miałem okazję słuchać Bowers&Wilkins 607 i całkiem mi się spodobały w połączeniu z moim sprzętem ale nie wiem czy to dobry trop?Będę Wam bardzo wdzięczny za pomoc i sugestie ponieważ jestem dopiero początkujący w świecie audio.
×
×
 • Utwórz nowe...