Skocz do zawartości

Oloim

Uczestnik
 • Zawartość

  26
 • Dołączył

 • Ostatnio

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Warszawa

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Witam Pytanie do osób które miały doczynienia z tymi dwoma sprzętami, jakie są waszym zdaniem plusy i minusy porównując oba urządzenia względem siebie. Głównie chodzi mi o brzmienie. Technicznie na plus CXNa Łatwość obsługi na plus CXNa (głownie używam tidala, tak bardzo przyzwyczaiłem się do Tidal Connect, że z trudem mi z tego zrezygnować). CXN działa szybciej, bez kombinacji po aplikacjach, bez problemów z MQA. Onkyo niestety działa znacznie wolniej, aby uruchomić utwór z MQA muszę korzystać z innej aplikacji (Mconnect). CXN jest Roon rdy, ale z tego nie korzystam. Onkyo robi dłuższe przerwy między kolejnymi utworami z listy. Dźwięk i tu mam dylemat. Onkyo wg. ma szerszą i bardziej szczegółową scenę. Granie bardziej ostre względem CXNa. Tony niskie nie tak misiowate jak w CXN. Trudno mi określić tutaj faworyta. Gdyby Onkyo obsługiwało Tidal connect wraz z MQA, pracowało ciut szybciej porównując ceny ww. urządzeń było by faworytem.
 2. Dziękuję za odp. Starsze sprzęty kupują raczej ludzie którzy są w temacie obeznani i wiedzą czego chcą, liczę że taka osoba się trafi. Vienny przy moich Kefach R3 wypadają bardzo dobrze. Mam wrażenie jakby ktoś R3 przykrył kocem...
 3. Witam Mam gorąca prośbę do was o wycenę elementów audio. Urządzenia są w stanie bardzo dobrym / idealnym. Zestaw Pioneer C73 + M73 Kolumny Vienna Acoustics Beethoven Znalazłem kilka starych, aktualnych ogłoszeń lecz rozstrzał cenowy jest zabójczy. Pioneer C73 + M73 od 4600 do 7900, zaś kolumny od 7400 do 10000. Z góry dziękuję i mam nadzieję że trafi się osoba która podpowie jaka jest realną cena zestawu na chwilę obecną.
 4. Po co ? Przecież wszystkie wzmacniacze grają tak samo w tej samej klasie ( A, AB, B, C, D, G), lub grają tak że ludzkie ucho nie jest w stanie tego wyłapać. Jedynie różnią się mocą. Pytania wypadałoby zadać autorowi tekstu, ciężko za kogoś się wypowiadać.
 5. https://www.soundandvision.com/content/speaker-cables-can-you-hear-difference-page-3
 6. Tak, ale to inny art. również z pierwszych pozycji. Ostatnim znaczącym wnioskiem, jaki można wyciągnąć z naszych danych, jest to, że istnieje przynajmniej jedno prawdziwe „złote ucho”. Słuchacz J w naszym panelu miał 80 procent „trafień” (wyniki istotne psychoakustycznie) ze średnią oceną 12,7 (na 15). Oczywiście niektórzy słuchacze - czy to dzięki talentowi, wyszkoleniu czy doświadczeniu - mogą usłyszeć niewielkie różnice między komponentami. Jednak większość panelistów, choć bynajmniej nie słabych lub niewykwalifikowanych słuchaczy, słyszała tylko różnice wynikające ze stosunkowo dużych, łatwych do zmierzenia zmian poziomu sygnału i pasma przenoszenia w porównaniach 24-kanałowych. Należy jednak pamiętać, że J był jedynym członkiem panelu, który zaliczył trafienie zarówno pod względem muzyki, jak i porównań szumu różowego z dopasowanym poziomem między Monster Cable i 24-gauge. Tłumaczenie jest trochę słabe
 7. Można przyjąć że mamy 3 przewody o tych samych parametrach, ale 3 słuchaczy nie bardzie miało takiego samego słuchu. Dołączając do tego percepcję tych trzech odbiorców, jaki będzie wynik ślepego testu ?
 8. Osoba która to napisała wskazała że są różnice. Wskazała również że w ślepym teście trafiły się osoby które wyłapały różnice. Zakończyła wnioskiem że dla przewodów o tej samej średnicy jest ciężko wyłapać różnicę, bo jest subtelna. Nadmienić trzeba, że mowa jest o 3 przewodach poddanych testom.
 9. Przeczytałeś całość i wybrałeś wygodne dla siebie fragmenty ? Gratuluję. Nawet czytając po łebkach autor podkreśla w jakich kwestiach są różnice m. in. jest to średnica przewodu.
 10. Wpisz w google lab test speaker wire i odrazu masz wyniki
 11. Mi brzmienie mojego sprzętu jak najbardziej odpowiada, a kable były ostatnim szlifem... Jednak ciekawość ciągnie dalej, ale się w tym nie zatracam... Ograniczają mnie jedynie warunki
 12. Kilka klas wyżej ? A na podstawie czego klasyfikuje się dźwięk ? Jakoś moja ponad 30 letnia UNITRA nie gra tak jak sprzęt którego używam aktualnie i to słyszę. Potrzebujesz wykresów ? Mam Ci to udowodnić ?
 13. Więc też wszystko Ci jedno czy jest to 50 watowa UNITRA czy 50 watowy np. Naim. Ja wysiadam z tego pociągu
 14. Czytając tą żenująca dyskusję zapytam wprost, czy zwykły użytkownik sprzętu audio będzie dysponował narzędziami które pozwolą mu na wykonanie pomiarów aby wykazać zmiany zachodzące po zmianie przewodów ? Ślepy test, możecie się zbierać nawet w 50ciu i tak ten co nie słyszy z uporem maniaka będzie udowadniał dalej że tak jest i być może odwrotnie. Potem może jeszcze będzie wojna czy któraś strona przypadkiem nie ma wady słuchu ? Bo kto robi często audiogram, bada swój słuch ? Dajcie ludziom eksperymentować, bawić się, nawet gdyby efekty miałyby być różne. Sam uważam że za kawałek miedzi nie zapłacę xxx złotych, bo ewentualna zmiana jest subtelna, za mała... Ale nie powiem ze tej zmiany nie ma. Cała wojna toczy się o pieniądze, o nic innego. Niech was nie boli że komuś ubywa z kieszeni, bo może sobie na to pozwolić.
×
×
 • Utwórz nowe...