Skocz do zawartości

Bart Osz

Uczestnik
  • Zawartość

    100
  • Dołączył

  • Ostatnio

Posty napisane przez Bart Osz

  1. co więcej, mój wzmacniacz nie ma funkcji końcówki mocy. Nie jest to jednak przeszkodą, we wzmacniaczu stereo zaznaczyłem położenie pokrętła głośności na czas strojenia i już ma ubogą funkcję końcówki mocy :-). Bardzo chciałem integrę z w.w funkcją, jednak jedynie obecnie wybrany mi w moim budżecie zagrał akceptowalnie - vincent sv500.

    Co do DAC, proponuję wypożyczyć na testy, z resztą jak wszystko przed zakupem. 

  2. 5 godzin temu, Levy1508 napisał:

    Kupię po prostu wyższy model i tak będzie prościej. Wybrałem 2 modele nie wiem który lepszy. Denon avr x4500h lub avc x3700h??? 

    3700 jest nowszym modelem z 8 k ale czy opłaca się kupować jak nie posiadam takiego telewizora i jest słabszy. 

    Avc X 4700 h powiedzmy ze byłby idealny jak dla mnie ale ta kwota.

    Zobacz sobie yamaha rx-v685 (następca to chyba yamaha rx-v6a). U mnie gra od roku i jestem bardzo zadowolony. Resztę kwoty zainwestowałem w wzmacniacz stereo i przyzwoity DAC (a już prawie kupiłem amplituner za 7.000). Decyzji i rozłożenia budżetu nie żałuję :-). 

  3. Chyba czas na autora :-). Porównałem "na szybko" brzmienie z komputera po usb i chromecast audio po toslink. Różnic, które z czystym sumieniem mógłbym opisać nie zauważyłem (coś tam może subiektywnie w którymś miejscu, ale nie podpisał bym się własnym nazwiskiem pod wygłoszoną opinią).

    Cóż, nie kombinuje, zostanę przy moim kochanym chromecast. Korci mnie jedynie, żeby wypożyczyć JAG Bas-1 i porównać z obecnie posiadanym zestawem. Chłopaki z Q21 bardzo zachwalali to urządzonko. 

    P. S samo stwierdzenie, że porównałem brzmienie po usb z toslink brzmi zabawnie 😂

    P. S 2 Pytanie z niniejszego wątku dotyczyło różnic w dźwięku transportów cyfrowych. Precyzując, czy transport za stówę jest na prawdę gorszy od transportu za 1000 zł, jeżeli to jedynie "cyferki" w kablu. 

  4. A może starszy używany wzmacniacz + dac + transport? Jakbyś był zainteresowany to mam na sprzedaż yamaha as700 i dac smsl 10th mk2. Pozostanie Ci jedynie dokupić tani transport z wifi. Wątpię żebyś w założonym budżecie znalazł coś lepiej grającego. Tym bardziej, że zostanie Ci całkiem sporo na kolumny. 

  5. 18 minut temu, Dzik napisał:

    Nie mam już od dawna konta na Tidalu, ale jak nagrasz krótki fragment streamu, to obiecuję tu wrzucić obiektywne porównanie Tidal vs CD vs Winyl. Podejrzewam jednak, że na Tidalu jest po prostu wersja CD, bo Pink Floyd ma solidną dyskografię i raczej nie ma tam tandetnych re-masterów.

    W wolnej chwili zorganizuje taką próbkę i podeślę 

  6. 1 minutę temu, Dzik napisał:

    Całkowicie się zgadzam.

    Do dystrybucji cyfrowej idzie tylko jeden master - ten sam na CD i do Internetu. Mowa oczywiście o nowych albumach, bo klasyki są dostępne tylko w wersji re-mastered.

    Jak czytam takie opisy, to natychmiast zapala mi się czerwona lampka.

    Mam "Delicate Sound of Thunder" na CD i winylu (1988) - na CD brzmi nieźle, ale na winylu jest to jeden z najlepiej brzmiących albumów w mojej kolekcji.

    Chętnie bym posłuchał na winylu, jednak nie mam możliwości zrobienia takiego eksperymentu. Tak jak napisałem wcześniej, być może u mnie była to kwestia niskiej klasy sprzętu. Po prostu z cd NAD brzmiało to kiepsko 

  7. 11 godzin temu, marcinmarcin napisał:

    Tak i  będzie słuchał kupionych za kupę kasy kilku wydumanych płyt. Mój kumpel ma bardzo podobne podejście do Ciebie. Też specjalne wydania płyt, wertowanie aukcji, wyszukiwanie rodzynów... jakiś wysoki CDek Sony ES (najbardziej ałdiofilski) do tego jakiś kolejny stary Marantz, oczywiście TDA... i co? I trudno mu było rozróżnić CD od Tidala puszczonego przez najtańszy Chromecast Audio po analogu... więc nie rób za płaskoziemce teraz :P 

     

    10 godzin temu, Dzik napisał:

    To tylko dowodzi, że kumpel jest kiepskim słuchaczem, który słuchał analogu/starych CD dla zasady, a nie dlatego, że rzeczywiście coś słyszał (jak zapewne większość kablarzy i detektywów, którzy tropią zakłócenia). Wklejałem niedawno przykłady w wątku Loudness War - jak ktoś tego nie słyszy, to IMO powinien sobie dać spokój z audio, bo jakiś zestaw od Logitecha mu w zupełności wystarczy.

    W tej kwestii mam podobne zdanie do @marcinmarcin i przeciwne do @Dzikprzynajmniej częściowo. (edit, tak miało być). Być może mam zbyt niskiej klasy sprzęt 🤔.

    Znam osobę, która uważa, że streaming jest gó@#o warty, nie słuchając streamingu na przyzwoitym sprzęcie. Ot zdanie dla zasady. Świat audiofilski chyba w 70% opiera się na "dla zasady" i "czuje..." , a w 30% na testach. Takie luźne spostrzeżenie :-). 

    Jeżeli jednak komuś to sprawia przyjemność to ok, niech brnie w swoje zdanie. W tym wszystkim przecież chodzi o własną satysfakcję. 

    @J W Gra u mnie vincent sv500 z pylon sapphire 31, Dac smsl 10th mk2 (właśnie zamówiłem m8a i czekam na dostawę), źródło chromecast audio. 

    Porównywałem streaming z powyższego tandemu z cd nad 545bee na dwóch albumach - delicate sound of Thunder i amused to dead. Porównanie wypadło na korzyść streamingu z Tidala - brzmiało detaliczniej (to akurat kwestia "inaczej", nie lepiej) oraz niskie częstotliwości były znacznie lepiej kontrolowane i schodziły niżej. Ten sam test wykonałem na yamaha as700. Nad CD jest aktualnie na licytacji na allegro :-).

    Dyskutujmy swobodnie na wszystkie powyższe tematy, w końcu post dotyczy "luźnych" rozważań i wieke ciekawych wątków tu się pojawiło. 

  8. 1 minutę temu, TomekN napisał:

    Ja osobiście nie wierzę słyszalną poprawę dźwięku w formacie MQA w normalnych warunkach odsłuchowych. Znam tylko jeden przypadek, w którym ktoś był w stanie odróżnić MQA od jakości CD w ślepym teście, ale zdecydowanie nie były to normalne warunki odsłuchowe, człowiek ten ma b. dużą wiedzę o dźwięku i dokładnie wiedział który fragment utworu porównywać. Wiedza o słuchu mówi, że znakomita większość ludzi nigdy nie usłyszy takich różnic. A praktyka mówi, że ludzie w ślepych testach nie odróżniają nawet formatu stratnego (np. Spotify 320kbps) od formatu bezstratnego w jakości CD (16 bit / 44.1 kHz, ~1400kbps), a co dopiero od MQA (24 bit / 96 kHz, ~9000 kbps). Dlatego ja osobiście uważam, że jest to placebo nie warte inwestycji - ani w usługi streamingowe, ani w sprzęt do obsługi takich formatów. Całkowicie zadawalam się usługą Spotify Premium, która przy okazji ma największy zbiór muzyki, świetny system podpowiadania utworów, najlepszą apkę oraz jej interfejs Connect i największa penetrację rynku urządzeń, z którymi współpracuje bez problemu. So why bother?  

    Co do jakości utworów Spotify vs tidal, u mnie zdecydowanie słychać różnice. Robiliśmy ślepy test i o dziwo nawet moja lepsza połówka (która jest kompletnym ignorantem w tych sprawach) słyszała różnice. Podobna sytuacja była z porównaniem kabli- tani aliexpress vs drogi aliexpress. Też różnica była słyszalna na korzyść drogiego aliexpress i miedzi 5n. 

  9. Cześć, 

    Tak się zastanawiam, czy przy zewnętrznym DAC źródło ma znaczenie. Czy np laptop podpięty przez USB da lepszy efekt niż chromecast podpięty przez optyka, a może efekt będzie jednakowy? A może lepiej kupić turbo dobre źródło, i ten sygnał cyfrowy jakoś będzie się różnił? Jakia jest Wasza wiedza i doświadczenie w tym temacie? 

  10. Byłem w q21, posłuchałem i (prawie) wybrałem. Słuchałem:audiolab 6000a, 8300a, atoll in80, Musical Fidelity M2si, Cyrus One jak zobaczyłem to nawet nie chciałem słuchać. 

    Werdykt: Vincent sv500 na tle pozostałych to wspaniałe urządzenie. Powyższe nawet nie zbliżają się jakością brzmienia do sv500, pod każdym względem. 

    Wziąłem sv500 na testy do domu 🙂

  11. 2 godziny temu, Q21 napisał:

    8300a to spokojniejsze brzmienie z większą głębią ale szerszą sceną dźwiękową. 6000a jest dynamiczniejszy i bardziej uniwersalny dlatego też jest zdecydowanie częściej wybierany przez klientów. Cyrus One to szybsza prezentacja dźwięku względem 6000a, oferuje on mocniejszą górę oraz szybciej ucina bas. Średnica względem Audiolaba będzie nieco wycofana. 

    Nie będę wydziwiał, po prostu do Was przyjadę na odsłuch. Dziękuję wszystkim za zaangażowanie. Moje typy do odsłuchów to: audiolab 8300a i 6000a, Cyrus One i Arcam sa20

  12. 3 godziny temu, Arekszcz napisał:

    Nie patrz na ceny podane na stronach takiego arcama czy inny kupisz dużo taniej niż ceny sklepowe wiec zanim kupisz cokolwiek obdzwonił i się potartym bo różnice będą na 100% spore mówię to z własnego doswiadczenia

    Z opisów zainteresował mnie ten Arcam sa20. Może poszukam używki 🤔. Jak oceniacie jego dynamikę i "analityczność" w porównaniu do audiolab 8300a? 

    Można nim sterować po podpięciu kina domowego przez pre out? (nie wiem jak nazywa się takie wejście we wzmacniaczu stereo) 

    Mam w pomieszczeniu trochę problem z bassem (przez układ ścian jest go nieco za dużo). Więc wzmacniacz nie może go faworyzować. 

     

  13. 11 minut temu, seba3002 napisał:

    Z tym że wypadałoby zapewnić odrobinkę wentylacji temu urządzeniu. Sam co prawda mam amplituner i wzmacniacz "upchane" dość ciasno ale ani jeden ani drugi maja zapewnione minimum przewiewu a i slucham na takich poziomach głośności, że ich temperatura nie przekracza 32 stopni. 

    Oczywista sprawa, ale dziękuję za słuszne spostrzeżenie 

  14. 1 godzinę temu, Q21 napisał:

    Jest kilka ciekawych propozycji. Rzeczywiście Cyrus One to bardzo dobra opcja do Pylon Audio Sapphire, na pewno warto także posłuchać Audiolab 6000A, to bardzo często wybierany wzmacniacz do polskich kolumn. Brzmieniowo i pod względem wyposażenia to optymalne urządzenie. 
    Zapraszamy serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny.

    Design'ersko bardzo podoba mi się audiolab 8300a, i cena u Was dobra. Jak byś porównał brzmienie do 6000a i cyrus one? Ja wiem, że trzeba odsłuchać osobiście, jednak mam do Was kawał drogi i mało czasu wolnego. 

  15. 31 minut temu, Q21 napisał:

    Jest kilka ciekawych propozycji. Rzeczywiście Cyrus One to bardzo dobra opcja do Pylon Audio Sapphire, na pewno warto także posłuchać Audiolab 6000A, to bardzo często wybierany wzmacniacz do polskich kolumn. Brzmieniowo i pod względem wyposażenia to optymalne urządzenie. 
    Zapraszamy serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny.

    Chętnie posłucham tego audiolab, tym bardziej że macie na niego super cenę, z tego co widzę 🙂

  16. Cześć 🙂

    Rozważam wymianę wzmacniacza stereo. Kolumny Pylon sapphire 31. 

    Wymogi: wzmacniacz musi mieć możliwość wpięcia amplitunera z pre out, bez wbudowanego DAC, dobrze by było gdyby też ładnie grał na słuchawkach. 

    Obecnie posiadam yamahe a-s700, jednak nie wszystko działa w niej jak należy (tu coś trzeszczy, tam coś nie do końca działa), więc mam pretekst do wymiany :-). Brzmienie mi odpowiada. 

    Wymogi brzmieniowe: duża dynamika, granie swobodne, z mocnym, punktowym basem, lekkie V.

    Budżet: 3500-4000. 

    Na pierwszy rzut, interesuje mnie Cyrus ONE. 

    Co byście jeszcze polecili do odsłuchów? 

     

  17. Dnia 29.12.2020 o 20:46, Fredd998 napisał:

    Dokładnie taki sam zestaw do mnie leci - dac i trafo. Powiedz mi czy Chromecast po optyku puszcza do Sanskryt'a MQA czy jednak będę musiał zrobić to po USB?

    Już sobie sprawdziłem. Będzie po USB. 

     

    Tak, musi lecieć po USB. Pytanie tylko czy to MQA jest niezbędne. HIFI w moim zestawie zdecydowanie spełnia moje oczekiwania

×
×
  • Utwórz nowe...