Skocz do zawartości

radek bialas

Uczestnik
 • Zawartość

  13
 • Dołączył

 • Ostatnio

Posty napisane przez radek bialas


 1. Dobra ostatnia prośba do was, Wrzucę rysunek mojego pokoju, gdzie ustawić ten subwoofer? x to zazwyczaj miejsce gdzie stoi, jakiś metr od łóżka. Fatalne ułożenie pokoju, ściany zasłonięte. Czerwony kwadrat to prawie wolna przestrzeń 184 cm do okna i 170 cm od mebli do łóżka.

  Bez tytułu.jpg


 2. 32 minuty temu, Bali napisał:
  1 godzinę temu, radek bialas napisał:
  Pamiętam, usb wpinałem do tv, soundbar z usb gra tylko muzykę. Na kablówce mam canal+ bez obrazu, ale z dźwiękiem i zmieniło mi na dolby audio. W menu tv dźwięk wybór spdif, przy canal + nie było opcji zmiany na dolby. No i przy spdif jest adnotacja - wybór ustawień początkowych dla cyfrowego sygnału wyjściowego audio z gniazda digital audio out. Ja to rozumiem tak, że to optyczne jest domyślnie ustawione, a opcja zmiany na hdmi arc jest ukryta/niedostępna. 
  Czy w cenie mojego soundbara 1550 zł można było kupić coś lepszego? 

  No ale canal+ nie nadaje w atmosie, Netflix nadaje i aby było tak to należy w oryginalnej ścieżce odtwarzać bez polskiego lektora. Nadal twierdzę że napis Atmos się niewyświetli jeśli sygnał z tv będzie (brak tego kodeka) byś musiał tak zrobić aby na wej belki hdmi1 podać sygnał i z niej obraz na tv poprzez HDMI arc. Na pilocie wybierasz hdmi1 aby to działało.

  Mi nie zależy, żeby belka wyświetliła atmos, ale suma sumarum to zależy. Chodzi o to, że nie poczytałem, że to e(arc) umożliwia dolby atmos, zatem kupiłbym soundbar z earc, za jakiś czas taki też tv, bo w końcu tv będzie w tym nadawać. No i teraz zawracam wam głowę na forum pytając, czy jest jednak jakiś sposób aby w moim tv to słyszeć. Dobrze zrozumiałem, puścić kabel z hdmi 1 soundbara do hdmi arc tv? 

  Znalazłem takie zdanie, jak to rozumieć?  Strumienie bitowe E-AC3 nie są wstecznie kompatybilne z wcześniejszymi dekoderami DD i poprzez wyjście S/PDIF i muszą zostać przekształcone do starszego formatu PCM, AC-3 lub DTS.


 3. 7 godzin temu, lolekdrugi napisał:

  Ten co pobrałeś jeżeli to pierwszy z listy, a na to wskazuje Twój opis, jest po prostu zwykłym Dolby, nic więcej.

   

  ok Nature Fury ma Atmosa tylko pytanie jakie kontrolki masz na tym urządzeniu. Dolby powinien się wyświetlić w przypadku każdego pliku z tamtej strony. Ty chciałeś by się podświetlił Atmos, masz w ogóle taką kontrolkę?

  Nie jestem pewien, ale nie i nie wiem jak to sprawdzić. Chyba atmos to mi się wyświetli w przyszłości jak kupie ps5. 

   

  5 godzin temu, Bali napisał:

  Tylko pamiętaj iż Twój Panas nie obsługuje Dolby Atmos. I teraz moje pytanie, masz testy na USB to gdzie go wspinasz?

  Pamiętam, usb wpinałem do tv, soundbar z usb gra tylko muzykę. Na kablówce mam canal+ bez obrazu, ale z dźwiękiem i zmieniło mi na dolby audio. W menu tv dźwięk wybór spdif, przy canal + nie było opcji zmiany na dolby. No i przy spdif jest adnotacja - wybór ustawień początkowych dla cyfrowego sygnału wyjściowego audio z gniazda digital audio out. Ja to rozumiem tak, że to optyczne jest domyślnie ustawione, a opcja zmiany na hdmi arc jest ukryta/niedostępna. 

  Czy w cenie mojego soundbara 1550 zł można było kupić coś lepszego? 


 4. A ten co ściągnąłem to co takiego? 

  Ogólnie jak zawsze pospieszyłem się, zamiast poczytać, może w podobnej cenie byłoby coś lepszego, plusem że na przyszłej konsoli 5 będzie przyjemnie się grało, minusem tv nowy też by się przydało kupić. 

  Ściągnąłem Core, mój tv nie odczytuje takiej rozdzielczości video. Ściągnąłem inny Nature Fury, odtworzyło i dźwięk, na listwie napis dolby audio. 


 5. 53 minuty temu, lolekdrugi napisał:

  @radek bialas

  wyjaśnienie dla Ciebie. Twój soundbar obsługuje Dolby Atmos ale według instrukcji tylko i wyłącznie na hdmi 1 oraz hdmi 2.

  Wychodzi więc na to, że jak podepniesz pod te złącza xbox, bluray, ps5 itp to powinieneś mieć Atmosa. Niestety na hdmi out Atmosa według instrukcji nie ma co jest w sumie logiczne bo tam jest tylko i wyłącznie ARC bez eARC a do tego jeszcze Twój TV powinien wspierać eARC.

  By uzyskać Atmosa z TV masz dwie opcje  i tutaj jest małe światełko w tunelu. Pierwszą jest zwykły plik z zakodowanym dźwiękiem w Dolby Atmos, można pobrać takie demo za darmo. Pobiersz, uruchom i zobacz czy zadziała. W przypadku niepowodzenia, pozostaje druga opcja. Uruchom Netflixa z odpowiednią subskrypcją z filmem który ma Atmosa. Netflix puszcza Atmosa zakodowane w Dolby Digital Plus a ten standard Twój soundbar na ARC obsługuje. Jak to nie zadziała, spróbuj kablem optycznym podłączyć TV i nadal niech to będzie film z Netflixa. Jeżeli żadne z powyższych nie da Ci Atmosa, to niestety ale z TV Atmos w Twojej sytuacji nie zadziała.

  Ściągnąłem demo z thedigitaltheater.com/dolby-trailers/ o dźwięku Dolby AC3 5.1 640 kbps i wrzuciłem na usb. Soundbar wyświetlił tym razem dolby audio no i było czuć różnicę, ale jakie audio digital, digital plus tego nie wyświetliło. Ściągnąłem też demo w dolby atmos no i dźwięku nie było. Czy z telewizji kablowej tylko i wyłącznie będzie iść pcm audio?


 6. 8 godzin temu, Stolarz napisał:

  Dolby Atmos z grajbelki to jak piwo bezalkoholowe ;)

  zawsze to coś, na kino domowe mam zdecydowanie za mały pokój

  18 godzin temu, Bali napisał:

  Soundbar pod lub ewentualnie nad tv, jeśli jest łamany to po bokach tv, subwofer na wprost czy po rogach tak jak Tobie lepiej gra.
  Wiesz zrób zdjęcia tych wejść i wyjść HDMI w sounbarze. Jeśli soundbar nie ma żadnego HDMI opisane jako arc to dźwięk z tv uzyskasz tylko za pomocą kabla optycznego, o ile w bacie jest wejście optyczne.

   

  IMG_20201030_151428.jpg

  Jak włączam na pilocie tv przycisk Help, to wg tego jest opcja zmiany dźwięku dla wejścia optycznego, hdmi arc, hdmi, ale w ustawieniach tego nie ma, a może reset do ustawień fabrycznych coś da?


 7. jest dolby digital plus, a w soundbarze pcm i tak. Albo to wejście optyczne w tv wytwarza dolby digital plus, a hdmi nie, jest nawet podpisane digital optical, jeśli ma to jakieś znaczenie. Optyczne też tylko pcm, jeszcze nie ma jak porządnie ustawić to, z jednego boku meble zasłaniają ściane, na wprost otwarte wyjście na pokój, a ustawienie listwy z boku tv jest popularne? 


 8. mam problem kupiłem soundbar z dolby atmos. wyjście hdmi arc, gdy popatrzalem w specyfikacji soundbarA akurat nie obsługuje dolby atmos tylko dolby digital i coś jeszcze. dopiero wejście hdmi obsługuje m. in. dolby atmos. czyli jak podłącze wyjście arc soundbara do tv hdmi też arc to tego dolby atmos nie będzie? musze drugi kabel hdmi podłączyć do do wejścia hdmi z dolby atmos i wtedy będzie działać? jeszcze jedno pytanie, telewizor to panasonic tx 50 630e czyli nie super nowy, czy w ogóle doświadcze dolby atmos ? soundbar to philips tapb603/10. Dobra podłączyłem tak jak napisałem arc do arc, hdmi 1 do hdmi 1 no i odtwarza źródło z arc i to jeszcze ten najsłabszy pcm audio. w opcjach tv dźwięk mogę przestawić albo auto lub pcm, czyżbym dobrze podejrzewał, że jedyną przeszkodą aby cieszyć sie z dolby atmos jest za słaby tv? 

×
×
 • Utwórz nowe...