Skocz do zawartości

greg235

Uczestnik
  • Zawartość

    232
  • Dołączył

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez greg235

  1. Salon z kuchnią ponad 40m2 w dodatku z wysokim stropem "w klimacie stodoły". W takim przypadku jeśli będzie bas to będą się pojawiać jego dudnienia, albo żeby uniknąć dudnień to trzeba słuchać z obciętym basem. W zasadzie dobór sprzętu ma tu niezbyt wielkie znaczenie, bo przy niekorzystnej akustyce pomieszczenia na każdym sprzęcie będzie podobny problem. Tu trzeba by było zainwestować po prostu w adaptację akustyczną pomieszczenia, w jakieś pułapki basowe i ekrany akustyczne, a nie w zmianę sprzętu. Od biedy można by było w tor audio wpiąć procesor akustyczny z mikrofonem pomiarowym, który na bieżąco analizowałby dźwięk i wycinał niepożądane częstotliwości, na których wzbudzają się dudnienia, albo precyzyjny korektor pasma ale to raczej niespotykane rozwiązanie w domowych sprzętach hifi zwłaszcza tej klasy co przytoczone urządzenia i mogłoby w pełni nie usatysfakcjonować w odsłuchu.
  2. greg235

    Rotel A12

    Każdy przewód zasilający AQ będzie lepszy od fabrycznego i poprawi dół pasma, oczywiście w jakimś tam ograniczonym ale zauważalnym stopniu i tu im lepszy (w tym przypadku droższy) tym bardziej słyszalna różnica, przynajmniej w pewnym zakresie. Przewody głośnikowe to osobny temat, nie chodzi o to żeby kosztowały konkretną kwotę, tylko żeby pasowały do konkretnego sprzętu. Np. Cardas 101, o którym wspomniałem, kosztuje trochę ponad 100zł za metr bieżący plus ewentualne wtyki i naprawdę sprawdza się tam gdzie brakuje ciepła i dołu w brzmieniu. Przetestowałem to również z Rotelem A12. Taga Harmony TWA-10b cudem nie jest, ale odtwarzanie z niego na pewno jest lepsze niż z TV, zakładając oczywiście , że nie łączysz po przewodzie za 20zł. DAC z tego TW jest porównywalny z DAC-iem Rotela A12. DAC Rotela A14 jest lepszy, ale nie zawsze jest to zaleta, pisałem o tym wcześniej w tym wątku. O ile grając w zestawieniu z nie najlepszym źródłem dźwięku A12 potrafi "maskować" pewne problemy, o tyle A14 w wielu przypadkach po prostu nie wybacza błędów i uwypukla kiepską jakość źródła. Pamiętaj, że dźwięk za pośrednictwem przewodu optycznego ma swoje ograniczenia. Podsumowując. Ja bym nie szalał zaraz ze zmianą wzmacniacza, tylko troszkę doinwestował zestaw w chociaż trochę lepsze przewody. W końcu każdy zestaw jest tak dobry jak jego najsłabszy element. Bez sensu inwestować we wzmacniacze, odtwarzacze itp. Jak się potem je łączy czymś na poziomie zwykłego drutu. A jak stwierdzisz, że wymiana przewodów to jednak za mało, to zawsze możesz wymieć wzmacniacz, a kable i tak już będziesz miał.
  3. greg235

    Rotel A12

    Elaci to dobre kolumny. Rotel A12 miałem i bardzo lubiłem jego brzmienie. To co mogę zasugerować, to źródło dźwięku jest ważne więc nie wszystko jedno z czego i w jakiej jakości odtwarzasz. Odtwarzanie z TV po przewodzie optycznym to delikatnie mówiąc bardzo średnia opcja. Przewód głośnikowy to też raczej nie jest docelowa opcja dla Rotela A12. Ja na Twoim miejscu jeśli chcesz cieplejszego i ciemniejszego grania spróbowałbym wymienić przewody głośnikowe na Cardas 101, sam mimo, że mam kable z innej półki cenowej to Cardas 101 też trzymam w szufladzie i jakoś ciężko mi się rozstać Poza tym jeśli masz w Rotelu fabryczny przewód zasilający to koniecznie poszukaj lepszego, może ktoś sprzedaje np. jakiegoś używanego Furutecha albo AudioQuesta najlepiej serii NRG Z. A przyszłościowo zainwestowałbym przede wszystkim w źródło dźwięku jakiś odtwarzacz sieciowy i odpuścił odtwarzanie z telewizora. Jeśli istnieje taka możliwość to podłączyłbym się do Rotela przewodem analogowym a nie optycznym. A jeśli już cyfrowym to lepiej koaksjalnym.
  4. Sprzedam aktywne monitory studyjne bliskiego pola cenionej wśród fachowców firmy KRK. Model Rokit RP 8 - pierwsza wersja. Pierwsza wersja monitorów KRK Rokit RP8 - największy najmocniejszy i najwyższy model z tej serii monitorów KRK. z najlepszym pasmem przenoszenia. Monitory aktywne - nie wymagają dodatkowego wzmacniacza. Model sprzed kilkunastu lat, ale stan idealny - niemal zupełnie nieużywane. Jestem pierwszym właścicielem 99% czasu przeleżały w kartonach jako rezerwa,w sumie czas użytkowania przez te lata może 100 godzin bez koloryzowania. W komplecie oryginalne opakowania. Jak wszystkie monitory studyjne mocno liniowa płaska charakterystyka częstotliwości w celu możliwie najwierniejszego odtworzenia dźwięku. Szkoda mi się z nimi rozstawać, ale jak mają dalej leżeć w kartonach to może lepiej żeby komuś się przydały. Cena za parę 1000zł plus koszt przesyłki. Proszę o przemyślane ewentualne propozycje. Szczegółowe dane, pytania i kontakt na priv`. Pozdrawiam
  5. DAC w 14-stkach MK2 ma wyższą rozdzielczość i jest lepszy niż w pierwszej serii 14-tek i tym bardziej lepszy niż w bardziej budźetowej serii 11 tribute. Seria 14 MK2 gra pełniejszym cieplejszym i szlachetniejszym dźwiękiem. Trzeba mieć świadomość, że różnice w brzmieniu między pierwszą i drugą wersją 14-tek są efektem nie tylko zmiany przetwornika DAC, ale i innych elementów np. w torze zasilania. Właściwie można napisać, że druga wersja serii 14 jest w pewnym sensie połączeniem cech pierwszej serii 14 z filozofią zmian zastosowanych wcześniej w serii 11 tribute. A pisząc najkrócej, jeśli stać Cię na CD14 MK2 to go po prostu wybierz, bo próbując oszczędzić i kupując bądź co bądź bardziej budżetowy, a przez to mający swoje ograniczenia CD11 tribute, możesz potem żałować.
  6. Tellurium Q Black II to sporo wyższa półka cenowa niż Cardas 101. Ponadto Cardas jest jeszcze ciemniejszy od Tellurium. Wszystko kwestia gustu i odsłuchu.
  7. Przy sprzęcie grającym zbyt jasno pierwsze co mi przychodzi do głowy do popularny przewód Cardas 101 do kupienia na metry plus pozłacane wtyki - ciepłe brzmienie z mocnym dołem i ładną średnicą ale wycofaną górą.
  8. Jak widać najwięcej postów w kolejnym wątku dotyczącym przewodów, produkują jak zwykle te same osoby, które nie mają niczego mądrego i konstruktywnego do napisania w temacie okablowania. Odsyłam do wątku - Jak zaorać każde forum. Swoją drogą, że też niektórym się już dawno nie znudziło pisanie nic nie wnoszących postów w każdym kolejnym takim wątku to podziwiam, mi już dawno by się znudziło. Żeby próbować cokolwiek podpowiedzieć, to przydałoby się, żebyś opisał jak brzmi Twój sprzęt i co chciałbyś w tym brzmieniu zmienić/poprawić.
  9. Ciekawe co w zamian w ofercie CA? Bo nie śledziłem tej kwestii na bieżąco.
  10. No cóż mi osobiście wygląd Bluesounda Node właśnie tak tandetnie się kojarzy, zwłaszcza z kształtu. Oczywiście to lekkie przerysowanie z mojej strony, ale porównując Node z jakimkolwiek pełnogabarytowym odtwarzaczem hi-fi, to ten wygląd aż razi w oczy . Przy czym podkreśliłem, że to moja indywidualna opinia. Ktoś może mieć inną.
  11. Na pewno sprzęt posiadający dobry stosunek jakości dźwięku do ceny w porównaniu z wieloma innymi urządzeniami, ale jeśli się szuka przede wszystkim maksymalnej jakości dźwięku w kwocie podanej przez autora wątku, to trudno ten sprzęt porównywać z porządnym Cambridge Audio i brać poważnie pod uwagę. Poza tym nie wiem jak innych, ale mnie od tego typu urządzeń odrzuca ten tandetny wygląd przypominający jakieś modemy albo dekodery za 100 złotych. No ale to rzecz gustu. Myślę, że Bluesound Node nawet w ostatniej wersji, to jednak propozycja celująca w trochę inny segment klientów, skupiających się najbardziej na stronie ekonomicznej.
  12. Nie do końca wiem co masz na myśli, ale jeśli pytasz czy w ogóle CA Azur 851N jest aktualizowany, to odpowiem, że aktualizacje firmware'u do tego sprzętu pojawiają się regularnie i urządzenie samo sprawdza ich dostępność, a w przypadku dostępności aktualizacji przy kolejnym uruchomieniu pyta czy aktualizację zastosować. Z tego co wiem Azur 851N jest dostępny w sprzedaży na bieżąco za niecałe 6 tys. Chyba że się mylę.
  13. Porównywałem brzmienie CXN v2 i Azur 851N i ten drugi jest lepszy pod każdym względem.
  14. Ja bym się w zestawieniu ze wzmacniaczem Michi X3 nie obawiał buczących "przepompowanych" basów. Wzmacniacze ze stajni Rotela charakteryzują się świetną kontrolą basu, a kolumny od Sonus Faber też charakteryzują się dość zrównoważonym brzmieniem. Dlatego zasugerowałem sprawdzenie właśnie takiego zestawienia.
  15. Tak w największym skrócie - Sonetto VIII mają trzy głośniki basowe 18cm, a Sonetto V dwa i mniejsze 15cm. W efekcie Sonetto VIII mają wyższe obudowy o większej objętości przy okazji są ok. 10 kg cięższe. Nie trzeba chyba dodawać jak to wpływa na dźwięk zwłaszcza w zakresie basu.
  16. Michi X3 - bardzo fajny uniwersalny brzmieniowo wzmacniacz. Z Focalami Kanta 3 stworzyłby prawdopodobnie wyjątkowo uniwersalny zestaw do niemal każdej muzyki. Alternatywnie posłuchałbym zestawienia Michi X3 z włoskimi kolumnami Sonus Faber Sonetto VIII. Oczywiście dużą rolę grają indywidualne preferencje oraz uzyskane brzmienie w konkretnych warunkach akustycznych.
  17. Pierwsze co przychodzi mi na myśl to szukałbym okazji na zakup odtwarzacza sieciowego Cambridge Audio Azur 851N, nawet używanego. Po pierwsze dlatego, że to naprawdę świetny odtwarzacz jeśli chodzi o brzmienie w tej klasie cenowej, dlatego sam używam z wyboru a nie przymusu. A po drugie sprzęty tej samej firmy powinny się ze sobą znakomicie dogadać, no i ewentualnie dodatkowo dochodzi kwestia wygody jeśli chodzi o podstawową obsługę z jednego pilota.
  18. Ewentualnie ja bym jeszcze spróbował reset do ustawień fabrycznych.
  19. No tak połączenie bluetooth z Rotelem jest możliwe wyłącznie po wcześniejszym wyborze źródła BT. A sprawdzałeś czy Twój telefon łączy się z innymi urządzeniami po bluetooth? Albo czy jakiś inny telefon łączy się z Rotelem? Tak żeby sprawdzić, po której stronie jest problem. Ja kiedyś miałem podobny problem z połączeniem z laptopa, dopóki nie przeinstalowałem bluetootha w laptopie.
  20. Odniesienie było wprost do mojego sprzętu, którego rodzaj jest doskonale widoczny wszem i wobec w mojej stopce. Nie roszczę sobie żadnych pretensji do pojęcia sprzętu z jakiejś audiofilskiej półki, ale jak policzę dokładnie to zestaw ten kosztował mnie ponad 30 tysięcy złotych. Oczywiście wydana suma nie jest żadnym argumentem, że ten sprzęt dobrze gra, ale w moim przekonaniu raczej trudno przyjąć, że jest to sprzęt jakiś niskobudżetowy. Gdybym kierował się wyłącznie ceną, to kupiłbym coś sporo tańszego, celując pewnie głównie w sprzęt używany. Dodam, że poszczególne elementy zestawu kilkukrotnie zmieniałem i dobierałem nie na chybił trafił, ani tym bardziej sugerując się ceną, tylko dokonywałem świadomego wyboru słuchając przed zakupem wielu alternatywnych sprzętów i kierując się w pierwszej kolejności wrażeniami słuchowymi. Gdzieś w dalszym planie interesowała mnie również funkcjonalność. W efekcie otrzymałem zestaw, który mi naprawdę bardzo odpowiada w moich warunkach akustycznych, gdyż dźwięk jest dynamiczny, ale nie jest przerysowany, brzmienie jest neutralne i wyrównane we wszystkich rejestrach, pokazując prawdę odnośnie materiału dźwiękowego źródła. Dźwięk jest czysty i klarowny, gdzie ma być bas tam gra bas, gdzie nagranie pokazuje sopran tam jest sopran, a gdzie musi być ładnie prowadzony środek to tam jest środek pasma. Nie ma może jakiegoś bardzo rozbudowanego rysowania przestrzeni i kolejnych planów dźwiękowych, ale też nie ma jakiejś mocno zauważalnej kompresji i kondensacji dźwięku, wszystko jest na swoim miejscu. Po prostu sprzęt nie narzuca w jakiś zauważalny sposób własnej sygnatury brzmieniowej. Muzykalność jest na odpowiednim poziomie, ale z zachowaniem szczegółowości. Nie ma w tym nudy, bo mój zestaw potrafi w równie dobry sposób pokazać bardzo różne gatunki muzyczne, co jest dla mnie wyjątkową zaletą, bo słucham naprawdę skrajnie różnej muzyki. Zestawienie dość neutralnego Rotela i podobnie dość neutralnych Focali wbrew pozorom, jest bardzo dobre, bo wszechstronny wzmacniacz podkreśla wszechstronność tych kolumn i vice versa, jednocześnie wszechstronne kolumny pokazują również wszechstronność wzmacniacza. Dla mnie jest to naprawdę OK. Komuś może się nie podobać, ale jak w swojej mądrości twierdzili już starożytni Rzymianie - de gustibus non est disputandum. A przede wszystkim jeśli się już dyskutuje, to trzeba to robić z rzetelną argumentacją i na jakimś poziomie.
  21. Masz całkowitą rację. Dlatego już nie dyskutuję. Niestety mój model percepcji nie pasuje do UMC UMC UMC UMC 🤣
  22. Mam zupełnie inne zdanie jak zresztą wielu ludzi. Czyli dokładnie wszystko co znajduje się pomiędzy gniazdkiem elektrycznym, a końcowymi głośnikami. Niczego takiego nie potwierdzam. Liniowa równomierność pasma, dająca wierność odwzorowania dźwięku źródła, może być nudna tylko dla muzycznego laika poszukującego młocki z głośników. Wiesz co... nie, nie zniżę się do takiego poziomu. Po prostu widać, że werbalna agresja dowodzi braku argumentów, co świadczy, że nie wiesz o czym piszesz.🙂
  23. Czyli mamy odpowiedź jakich kolumn nie podpinać do Roteli (osobiście akurat powyższych kolumn nie słyszałem). Ja mogę dodać, że np. dwa - trzy razy droższe od nich aktywne modele Definitive Technology, również z Rotelem w ogóle nie zabrzmiały. Jeśli uważasz, że Focale brzmią z Rotelem sucho i technicznie, to śmiem twierdzić, że albo nie słyszałeś takiego zestawu, albo użyłeś jakiegoś wyjątkowo niepasującego okablowania, które również jest bardzo istotne w myśl starej zasady, że każdy zestaw jest tak dobry jak jego najsłabszy element. Dodam do Rafała, że u mnie czasami bywa iż Rotel gra niemal cały dzień i mi to nie przeszkadza i nie męczy. Choć nie raz zdarzało się, że męczące dla mnie były nawet niektóre dźwięki z otoczenia. Wydaje mi się, że można jednak stwierdzić, że Rotele w porównaniu z innymi markami grają pełną średnicą, co może powodować wrażenie, że grają trochę "do przodu", bo środek nie jest tylko tłem dla podbitych basów i sopranów jak w wielu innych sprzętach. Nie można powiedzieć, że jakieś pasmo w Rotelu jest wyraźnie wycofane w stosunku do innych. Dla mnie ta równomierność wręcz w jakimś stopniu liniowość pasma Roteli jest właśnie zaletą, dającą dużą uniwersalność, czyli tym czego poszukiwałem.
  24. Mam zupełnie inne doświadczenia. Jako czynny muzyk, z bardzo dobrze wyrobionym jak mi się wydaje słuchem, mam zupełnie przeciwne wrażenia. Rotel to sprzęt, który potrafi grać bardzo muzykalnie. Posiadając po kolei Rotele A12, A14 i aktualnie A14 MK2 właśnie ze względu na muzykalność i dodatkowo uniwersalne brzmienie wybrałem ten sprzęt. Kolumny Focal bardzo dobrze pasują do Rotela dając świetną dynamikę i muzykalność, a nie tak dawno testowałem również do mojego Rotela kolumny Sonus Faber Olympica Nova V i było po prostu pięknie. Dlatego bardzo dziwi mnie Twoja opinia, no chyba że testowałeś Rotela z widocznymi u Ciebie w stopce Heco Aurora 300, to wtedy zgoda, bo nawet na kilku różnych kolumnach, znacznie lepszych od tej marketowej masówki, Rotel mi zupełnie nie zabrzmiał. Może też być to kwestia źródła. W innym wątku kiedyś opisywałem wrażenia kiedy próbowałem dobrać odtwarzać sieciowy i posiadany przez Ciebie Pioneer SX-N30AE, w połączeniu z Rotelem, brzmieniowo był tylko nieco lepszy od Yamahy NP-S303, ale w tyle za innymi strumieniowcami. Możesz przybliżyć szczegółowo konfigurację z którą testowałeś Rotela?
×
×
  • Utwórz nowe...