Skocz do zawartości

silentaudio

Uczestnik
 • Zawartość

  28
 • Dołączył

 • Ostatnio

 1. Czyli dystrybutor sam sobie odpowiedział na to zagadnienie, więc niech dalej nie zwala to na płytę sacd. Słuchałem 2 wersji (EU i JP) i żadnych przerw nie miałem. Magnat natomiast co się orientuję to specjalizuje się w car audio i w głośniczkach. Reszta produkcji to daleko to idący marketing... Pozdrawiam i życzę nieprzerwanego odsłuchu.
 2. Słuchając płyty sacd od początku do końca nie ma takiej możliwości aby odtwarzacz robił przerwy między utworami. Przerwy występują wtedy jak przełączamy z jednego tracka na drugi. Dobre playery sacd, szczególnie stereofoniczne robią to praktycznie bez pauzy. Jedynie odtwarzacze wieloformatowe sacd/dvd-a mogą robić między ścieżkami podczas przełączania większe przerwy. W audiofilskich odtwarzaczach stereo cd/sacd można zmieniać podczas słuchania tryb sacd na cd lub odwrotnie. Jednak każda zmieniana wartwa na płycie potrzebuje trochę czasu (kilka-kilkanaście sekund) aby poprostu "zaskoczyć". Odtwarzanie wówczas odbywa się zawsze od początku płyty lub danego tracku. Posiadam "trochę" płyt sacd i niezauważyłem braku ciągłości podczas odtwarzania tego formatu. Wina tego musi leżeć po stronie odtwarzacza.
 3. Nie ma takiej opcji. Audio Klan jest jedynym dystrybutorem sprzętu marki Yamaha jeśli chodzi o sprzęt A/V. Każdy reklamowany produkt jest kierowany przez dany sklep do głównego serwisu w Markach.
 4. Ja uważam że przewody głośnikowe najwięcej wnoszą różnic w systemie. Później interkonekty i sieciówki. Jednak żadnych kabli nie należy lekceważyć.
 5. A mnie w tym tygodniu "wzięło" na unplugged'y. Poszły więc na pierwszy strzał: ERIC CLAPTON - Unplugged (WPCR-13119) NIRVANA - MTV Un.. In New York (UICY-91435) ALANIS MORISSETTE - Mtv Unp... (WPCR-13123) BRYAN ADAMS - Unp... (UICY-91061) ... a że nie wypada tak znakomitych koncertów słuchać na regularnych wydawnictwach, dostępnych w każdym sklepie, więc w obrót "poszły" krążki shm-cd.
 6. Niekoniecznie, materiał żródłowy może również być inny. Różnica jest przede wszystkim na tłoczeniu płyty. Japończycy to robią najdokładniej ale nie zawsze ten dźwięk jest dla wszystkich najlepszy. Porównanie wydania sacd Pink Floyd w wersji np. europejskiej do japońskiej w temacie samej poligrafii, to wydanie europejskie wypada bardziej korzystniej. Okładka wykonana jest z papieru o innej gramaturze i jest bardziej świecąca. Natomiast płyta sacd, lepiej gra w wersji japońskiej. Natomiast wersja amerykańska tego wydania jest bardzo zbliżona do wariantu na Europę.
 7. Ja również wolę wersję papierową. Ta elektroniczna mnie nie bawi. Kiedyś, parę lat temu jak te e-audio wchodziło na top, to 2 czy 3 numery otworzyłem ale stwierdziłem że niestety to nie jest to! Wolę jednak gazetkę, poczuć zapach papieru i w każdym momencie mogę sięgnąć po dany numer i nie trzeba odpalać laptopa. To tak samo jak z muzyką, wolę płytę (dotknąć, poczuć, przeglądnąć okładkę) niz pliki typu flac. Dodam że jak wówczas otwierałem na kompie te gazetki, to zaczęły mi się mulić drukarki, więc wywaliłem całą aplikację i pozostałem przy tradycyjnej formie czytania.
 8. Niemiecka marka dla typowego niemca. Podobnie jak Saba, Normende, itp. Nie wiem czy jeszcze istnieje. Produkowali większość użytkowej elektroniki, ale nic ambitnego.
 9. Zdarzają się okazje na aukcjach internetowych że możesz ten model lub podobny kupić o wiele taniej. Niższe modele można już wyrwać za 2 lub 3 stówki. Trzeba poprostu szukać i nieśpieszyć się.
 10. Zgadza się, tylko że PM 7200 to jest ostatni model jaki wypuścił Marantz z przełączalną klasą A i jest najdroższy z serii Range. Można się rozejrzej nad tańszymi modelami np. PM 80 lub PM 78. Dobre opinie ma wzmacniacz o indeksie PM 68 ale on niestety nie ma klasy A. >>> ZIOMAL Ale czy klasa A jest ci niezbędna? Różnica klas AB i A nie jest zbyt odczuwalna. Może jednak PM 68.
 11. A-25 to stary model, lata '70. Nie wiem czy on ma klasę A. Ja kiedyś miałem model PM8000 (koniec lat '90), on miał klasę A. Tylko nie wiem czy cena będzie ci odpowiadać, bo one "chodzą" ponad 1 kilozłotych. Ale wydaje mi się że były jeszcze niższe modele i trochę starsze które były wyposażone w funkcję przełączania klas wzmocnienia.
 12. To poszukaj coś z oferty Marantza. Kiedyś wypuszczali modele z przełączalną klasą A wzmocnienia. Dawało to cieplejszy dźwięk, moc spadała w stosunku do wzmocnienia AB i wzmak bardziej się grzał, ale był ten klimat.
 13. W ostatnim czasie słuchałem sobie kilka płytek sacd, lubię ten format. Na pierwszy strzał poszedł taki rarytasik: SARAH BRIGHTMAN - Eden (724355779526, przepiękna płyta. Płyta jako hybryda praktycznie nie do zdobycia. Drugi temacik to KRAFTWERK - Minimum-Maximum, płyta tematycznie coś innego niż poprzednia. Słuchałem i porównywałem 2 wersje tego wydawnictwa w formacie sacd. Wersja GSA (niemiecka)(3118282), rozszerzona o jeden utwór w porównaiu do wersji International (3349962). Obydwie wersje różnią się siedmioma szczegółami. Utwory choć te same wykonywane są w innych miejscach (państwach). Odmiana niemiecka ma więcej utworów wykonywnanych w pierwotnej, niemieckiej wersji. Jakość dźwięku z tych wydawnictw poprostu powala.
 14. Zmień ustawienia sprzętu. Jeśli masz kolumny blisko amplitunera, to spóbuj je rozstawić. Być może głośniki nie mają ekranowania magnetycznego i sprzęgają.
×
×
 • Utwórz nowe...