Skocz do zawartości

maciej_z

Uczestnik
  • Zawartość

    19
  • Dołączył

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez maciej_z

  1. Niedawno słuchałem Hegla H390 z tymi kolumnami, spodobało mi się to połączenie. Spokojnie zmieścisz się z tym wzmacniaczem poniżej 20 tyś, uważam że Hegel z Velami bardzo fajnie grają. Warto posłuchać.
  2. @S4Home pomysły na aktywne są dwa - wygoda oraz brak potrzeby dostosowywania systemu (kabelki, wzmacniacze itd). Z moim poprzednich doświadczeń wygląda to jak ciągłe szukanie czegoś - tu gra za jasno, tu zbyt męcząco, tutaj za mały bass jak gra cicho - ja po prostu chciałbym kupić sprawdzony zestaw, który będzie fajnie grał bez spędzania pół roku na odsłuchach, z których później i tak może nic nie wyniknąć - bo u mnie zagra inaczej. Modele aktywne są chyba zeskalowane przez profesjonalistów, także użytkownika o "normalnych" wymaganiach powinny zadowolić. Tak jak wspomniałem, sprzęt ma przyjemnie grać i tyle. Będzie to często granie muzyki w tle, a nie siedzenie przed głośnikami i wsłuchiwianie się. Rubicony 2 z Naimem które słuchałem są takim zestawem... nie męczą. Słuchałem je z jakiegoś streamera CA, także do mojego zestawu jeszcze musiałbym szukać DACa, który dobrze zagra z Rubiconami i Naimem - znów testy Jest model Rubicon 2C aktywny, czy ktoś miał możliwość odsłuchu? Myślę jeszcze o KEF R3, który zbiera dobre opinie, z jakim wzmacniaczem go najlepiej połączyć, żeby grać po cieplejszej stronie? Gdzieś widziałem, że ludzie łączyli z Hegel 120/190, ja myślałem o NAD M10. Co myślicie o Naim Unity Atom? Te 40W dadzą radę ogarnąć R3ki? Na yt ciekawe granie prezentują też B&W 705 S2, chociaż boję się trochę firmy B&W przy dłuższym słuchaniu... (ale to tylko zaczytane opinie z forum). Jest jeszcze model B&W Duo, natomiast cena jego średnia ( komplet standów 4k zł ) i możliwości podpięcia źródła przez kabel, samo wifi zostaje. Czy są jakieś rankingi sprawdzonych zestawów do 20 tyś dla przeciętnego kowalskiego? - muzyka rozrywkowa, pop, lekki rock, r&b itp.
  3. Poszukuję aktywnych głośników do pokoju około 18-20m2, słuchałem już pasywnych podstawkowych Rubiconów 2 z Naimem XS2 - dźwięk był dla mnie satysfakcjonujący, bas nie powalał, ale źle nie było. Muzyka różnoraka od rozrywkowej - pop, rnb, przez lekki rock, trochę elektroniki, do używania jako głośniki do TV. Zacząłem się jednak zastanawiać nad systemem aktywnym, upraszczając konfigurację o wzmacniacz i DAC. Czy ktoś z forumowiczów testował może kolumny Oberon 7C lub Callisto 2C, ewentualnie 6C? Będę wdzięczny za rzeczywiste opinie po odsłuchach. Niestety jest bardzo mało informacji o tych kolumnach, na youtube praktycznie nie ma filmików. Sprawy nie ułatwia fakt, że lokalne sklepy do których dzwoniłem ich nie mają...
  4. @Kraft dzięki za opinię o Dali / Dynaudio. Też pojawiły się w kręgu moich zainteresowań, niestety nie mam możliwości ich odsłuchać w sklepie Z tego co się zorientowałem w sklepach jednak kolumny pasywne wiodą prym. Może miałeś okazję posłuchać Dali / Dynaudio o których piszesz? Jeśli tak, to fajnie jakbyś napisał 2-3 zdania jak Twoim zdaniem grają w porównaniu z LS50
  5. Szukam w miarę uniwersalnych głośników aktywnych o wielkości kolumn podstawkowych. Grały będą w prostokątnym pokoju 18m2. Muzyka to lekki rock, trochę popu, trochę jazzu, trochę muzyki filmowej. Będę chciał do nich podłączyć również TV, jednak muzyka ma wyższy priorytet. Aktualnie wybór padł na KEF LS50 Wireless II z ewentualnym subwooferem. - Czy ktoś ma takie kolumny i mógłby polecić subwoofer, który będzie ładnym uzupełnieniem bassowym w muzyce, a także trochę w kinie? Oprócz KEFa KC62 co jeszcze warto z nimi sprawdzić? Jakiś REL, może SVS? - Jakieś inne alternatywy dla tych kolumn? Odpadają zestawy z oddzielnym wzmacniaczem, streamerem i kolumnami - szukam tylko kolumn aktywnych. Budżet to około 15-18 tyś za wszystko. Dziękuję za wszelkie propozycje! 🙂
  6. Miałem możliwość odsłuchać Dali Rubicon 2 z dwoma wzmacniaczami - Naim 5si oraz Cambridge Audio 81. Ten pojedynek wygrał zdecydowanie Naim - granie było bardziej przestrzenne, bass milszy dla ucha. Naim nie ma wbudowanego DACa, a że streamerem na razie będzie komputer, będzie to wymagało dodatkowego zakupu. Będe wdzięczny za sugestie DACa do Naima 5si. Dodatkowo chciałbym sprawdzić inne wzmacniacze, na razie wiem że CA 81 odpada, liderem Naim Czy ktoś robił porównanie Naim Unity Atom vs Naim 5si? Zastanawiam się, który zagra lepiej jeśli chodzi o jakość dźwięku.
  7. Na przyszły tydzień umówiłem się na odsłuch Dali Rubicon 2 oraz Dynaudio Evoke 2 w dwóch różnych sklepach. Jeszcze nie wiem z jakimi wzmacniaczami będą połączone. Z filmików na youtube jest to brzmienie którego szukam - podparte dawką niskich tonów, ale to tylko filmik na youtube. Słuchałem PMC 5.24 jakiś czas temu i nie jest to moje granie - było ono jakby to określić hm.. twarde Dokładne i twarde dźwięki. W zestawie którego szukam powinno być trochę zmiękczania, ale nie buły. Szeroka scena i dynamika grania. Wydaje mi się, że w moje założenia nieźle wpasowuje się Dynaudio Contour 20, niestety ciężko mi będzie wcisnąć to w budżet razem ze wzmacniaczem.
  8. Chciałbym zapytać właścicieli kolumn Dali Rubicon 2 z jakimi wzmacniaczami polecacie przetestować te kolumny? Miałem okazję odsłuchać je u znajomego ze wzmacniaczem Hegel H95 - generalnie podobało mi się to granie, jednak wydaje mi się, że z tych kolumn można wyciągnąć więcej - muzyka sterowana Heglem było dokładna, neutralna, jednak brakowało jej hmm rozmachu? Trudno mi to określić, dlatego chciałbym poznać opinie właścicieli, którzy testowali te kolumny z różnymi wzmacniaczami Dodatkowo, czy ktoś miał okazję porównać tę konstrukcję z Dali Opticon 2 MK2? Podobno nowy model został poprawiony i różnica między dwoma modelami jest niewielka - niestety nie mam możliwości osłuchu tych kolumn. Jest jeszcze model Dali Rubicon 2C - głośniki aktywne, które nie potrzebują wzmacniacza, jednak opinii użytkowników w internecie jest bardzo mało. Kolumny będą grały w pokoju 18m2, muzyka głównie rock (Pink Floyd), trochę elektroniki (raczej spokojnej), trochę muzyki filmowej.
  9. Cześć, Mam pytanie do posiadaczy kolumn Monitor Audio Gold 300 5G / Platinum, jakich kabli głośnikowych używacie do tych kolumn? W połączeniu z wzmacniaczem Musical Fidelity M6si oraz kabli Chord Oddysey X grają czasami dość jasno - dzwoneczki, cykania itp bywają zbyt intensywne. Na bass natomiast nie mogę narzekać, jest fajny, wielowarstwowy. Znalazłem informację, że często te kolumny są łączone z kablami Van Den Hul w celu przyciemnienia trochę dźwięku, niestety mam problem ze znalezieniem tych kabli do testu.
  10. @sonique- mam wrażenie, że chcesz zostać adwokatem Cambridge Audio... Jeśli nawiązujesz do cięcia na WIFI o którym pisaliśmy wcześniej, to CA jak sam potwierdziłeś nie obsługuje MQA, także nie tnie na nim, tylko na normalnych FLACach. Auralic tak samo jak Naim Unity Start nie tnie na WIFI ani na MQA, tym bardziej na FLACach, także nie jest to w ogóle usprawiedliwione - co najwyżej wykazuje słabość modułu WIFI w CA. Dzisiaj u znajomego miałem możliwość odsłuchania w warunkach domowych Lumina U1 Mini, uważam że jest co ciekawy konkurent dla Auralica, może minimalnie mniej szczegółowe granie, bardziej analogowe, ciepłe, ale robi bardzo fajne wrażenie razem z ich dedykowana aplikacją. Podsumowując ten post, każdemu kto ma podobny dylemat co wybrać polecam sprawdzić Auralica Ariesa G1 oraz Lumina U1 Mini z dodatkowym zasilaczem np. Sboosterem. Jeśli chodzi o tańsze rozwiązania to SoTM Ultra również z Sboosterem, jednak w tym przypadku nie będzie dedykowanej apki dostarczonej przez producenta sprzętu, ale jakoś dźwięku również bardzo fajna.
  11. Wiadomo, że chodzi o kasę - umowa między Luminem, a MQA to na pewno lukratywny kontrakt Dzięki temu Lumin może się pochwalić że oficjalnie dekoduje streaming MQA w Tidalu - trzeba by sprawdzić, czy jest do tego specjalny hardware, czy wszystko robione jest programowo. Co nie zmienia faktu, że bez oficjalnej aprobaty ze strony MQA, Auralic daje radę odtwarzać te pliki robiąc upsampling, natomiast CA się wycofał z takiego pomysłu. Generalnie temat samego MQA jest dość kontrowersyjny - ma wielu zwolenników, jak i przeciwników (że jest to ściema, kompresująca część pasma z piosenki). Moje odczucia są takie, że MQA grają jakoś tak dynamiczniej, z większą mocą i barwniej dźwiękowo - ale może daje się nabrać jakimś zabiegom marketingowym, trudno powiedzieć
  12. Nie jest to takie oczywiste, np Lumin U1 Mini ma wbudowany dekoder MQA, który jest zgodny z Tidalem i w pełni przez Tidal certyfikowany. Auralic dla odmiany nie ma wbudowanej certyfikowanego przez Tidal dekodera MQA i robi to po swojemu robiąc upsampling co generalnie ma dawać efekt taki jak w Luminie, jednak nigdy to nie będzie tak doskonałe. Nie przeszkadza mu to jednak w wyświetlaniu utwórów MQA, pomimo braku dekodera MQA.... Takie samo podejście mógłby zastosować CA, nawet jakiś czas temu zapowiadał uruchomienie analogicznej funkcjonalności z upsamlingiem utworów MQA w modelach CXN oraz 851N, ale się z tego wycofał... Jak najbardziej popieram - też jestem zwolennikiem kabelka sieciowego, nie fal radiowych i tak próbuję łączyć urządzenia! Jednak temat który opisałem dotyczył porównania CA z Auraliciem łączącego się przez WIFI, w którym CA nie daje sobie rady, natomiast Auralic tak.
  13. Częściowo się z tym zgadzam - z pewnością nie jest to wina apki, na kablu działa bez problemu. Natomiast nie zgadzam się z tym, że nie jest to wina sprzętu, konkretnie Azura 851N. Robiłem test 851N oraz Auralica na tym samym łączu, tym samym WIFI oraz tym samym koncie Tidal, sprzęty stały w tym samym miejscu, zasięg był podobny. Test był robiony w sklepie na ich łączu / WIFI oraz u mnie w domu i efekty były takie same. CA nie działa dobrze po wifi - zacina. Działa dobrze po kablu. Auralic natomiast działa dobrze i na kablu i na wifi. Mówię to jako praktyk testujący oba systemy Dodatkowo na tym samym WIFI w sklepie testowaliśmy też Naima Unity Star i też nic nie cięło na WIFI. Z ciekawości wrzuciłem ten temat w googla i widzę, że część ludzi ma podobne odczucia co do pracy CA na WIFI.
  14. @sonique - testowałem StreamMagic. Oczywiście jest to moja osobista opinia, dla innej osoby może być to fajna apka. Jeśli chodzi o stabilność działania to do StreamMagic nie mam uwag, natomiast porównując komfort użytkowania do BluOS czy Auralica, StreamMagic działa bardzo topornie. Wyszukiwanie piosenek w Tidalu zajmuje więcej czasu, jest mniej przejrzyste, interfejs jest mniej wygodny - moje odczucia są takie jakby SM powstał 5-10 lat temu, natomiast BluOS/Auralic to apki w stylu aktualnych aplikacji Spotify / Tidal. Do tego samo menu Tidala jest ograniczone - brak jest części playlist proponowanych przez Tidala, brak jest utworów MQA (przynajmniej w modelu Azur 851N). Nie wspominając już o tym, że Azur i streaming WIFI to po prostu nie działa - tnie prawie w każdej piosence, gdzie na tym samym Wifi Auralic działa stabilnie. Co bym nie napisał to myślę, że jednak najlepiej samemu zrobić porównanie StreamMagic vs BluOS / Auralic i się przekonać
  15. Tutaj możesz rzucić okiem jak ta apka wygląda na ipadzie i iphonie: Ja używam Tidala i sporadycznie Spotify Connect. Jest też Roon Ready. Są stacje radiowe z całego świata, ich jakość to 128-192Kbps, także to takie zapchajgrajki do słuchania przy obiedzie, czy coś Na plus jest stabilność tej apki, podczas wszystkich testów, a trochę tego było raz mi się wyłączyła, więcej problemów nie miałem - szybka i responsywna nawet po WIFI. Porównując do apki z Cambridge Audio 851N, która też testowałem nie ma w sumie co porównywać - to inna liga. Moim zdaniem appka na Auralicu podobna jest w działaniu do tej na BluOS.
  16. Dziękuję wszystkim za opinie - wybór padł na Auralic Aries G1, jeszcze po cenach black fridajowych z dodatkowym rabatem udało się go kupić nówkę sztukę za 7000 zł, także żal było nie brać Co do pytanie o Qutesta - brak zastrzeżeń w połączeniu z Ariesem, dźwięk jest ładnie odseparowany, scena szeroka, instrumenty szczegółowe, czuć fajną dynamikę, trudno mi powiedzieć, czy to jest na wyrost połączenie. Auralic z tego co się dowiadywałem ma w miarę dobry wbudowany zasilacz, więc na razie nie będę inwestował w dodatkowy, bo nie czuję takiej potrzeby. Bardzo podoba mi się aplikacja do zarządzania Ariesem - szybko, bez zamulania, łatwo wszystko znaleźć, intuicyjnie. Wygląd zewnętrzy z wyświetlaczem też niczego sobie... Aktualnie mam to połączone kablem USB Wireworld Ultraviolet, ale za jakiś czas pewnie sprawdzę kilka innych.
  17. Cześć, Szukam porządnie brzmiącego streamera głównie do obsługi Tidala do około 10 tyś zł. Wbudowany DAC jest zbędny, streamer będzie podłączony do Chorda Qutesta przez USB lub Optyka. Na liście na razie mam: - Lumin U1 Mini - Aurelic Aries G1 - Cambridge Azur 851N Niestety nie miałem możliwości odsłuchu tych streamerów, będę wdzięczny za opinię osób, które rozważały podobny wybór
  18. Mam prośbę o pomoc przy doborze ciekawego wzmacniacza stereo do kolumn Monitor Audio Gold 200 5G. Udało mi się go odsłuchać z Naimem Unity Star i generalnie było ok - w miarę dynamicznie, z mocą, stereofonia było dobrze wyczuwalna, dźwięk nie męczył, poza kilkoma wyjątkami w rockowej muzyce, gdzie wysokie tony zagrały trochę za mocno. Szukam wzmacniacza, który będzie w miarę uniwersalny i do muzyki rockowej, trochę klasyki, elektroniki, muzyka filmowa. Chciałbym, żeby dodał trochę "magii" oraz holografii, nie męcząc przy tym słuchacza. Fajnie jakby to było barwne granie, dynamiczne - generalnie miłe, dociążone i przyjemne w odsłuchu. Będę wdzięczny za wszystkie propozycje, najlepiej od osób, które miały okazję testować samodzielnie ten zestaw kolumn Źródłem będzie komputer, w przyszłości streamer. DAC USB może być wbudowany, chociaż prawdopodobnie dokupię oddzielny w przyszłości. Budżet na wzmacniacz do 12 tys. zł. Z góry dzięki za pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...