Skocz do zawartości

Alfredella

Uczestnik
 • Zawartość

  7
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Poznań

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. To wiem. Aż tak nieuświadomiona nie jestem...
 2. Oj, wybacz, ale te Jean Marie Reynaud Lucia nie podobają mi się - a i parametry mają takie sobie... w porównaniu do Unison Research Max Mini (lub Audio Physic). Faktycznie, wielu z Was zwraca na forach uwagę na słaby preamp. Rozumiem, że integra załatwia sprawę? Jest tak wiele opcji... Jedni z Was (tak, jak Ty Q21) chwalą CA i Focale, inni w odpowiedzi na moje oczekiwania/założenia muzyczne i przestrzeń odsłuchową odradzają lub sugerują inne opcje. Chyba sporo umawiania się na odsłuchy mnie czeka. I co gorsza, jeżdżenia po różnych miejscach, gdzie te różne marki i sprzęty są... Rozumiem, że do każdego wzmacniacza podepnę TV? A co, niechaj i kino domowe będzie w dobrym stereo! Bo wzmacniacz AV nie interesuje mnie - nie zależy mi na otaczaniu się głośnikami w pokoju, ani na projektorach dźwięku/soundbarze.
 3. Michale, ale jak to jest z tymi wzmacniaczami, że Unison Research Simply Italy ma jedynie 12W na kanał, a kolumny do tego oczekują wzmacniacza od 10 do 100 W. Czy te 12 W to nie za mało? Atoll in200 ma 120 W na kanał...(przy 8 ohmach) Mówimy cały czas o pomieszczeniu 25 m2. Gdzieś z kolei czytałam o zestawieniu wzmacniacza 2x200 W z kolumnami oczekującymi 40-120 W. Im więcej czytam Waszych komentarzy, tym bardziej zaczynam się gubić. Choć wiem już jedno: najprawdopodobniej myliłam się w ocenie barwy Focali. I chyba rzeczywiście zrewiduję proporcje wydatków na korzyść kolumn (ale nie podłogowych, bo akurat (wiem, że przy 25 metrach to brzmi dziwnie) nie mam gdzie bezpiecznie i efektywnie dla dźwięku postawić drugiej kolumny (takie meble i otwór drzwi wejściowych do pokoju. Z tego, co czytam, właściwie większość łączy odtwarzacz ze wzmacniaczem tej samej marki lub po prostu poleca integrę (tylko, czy aplikacje nie zawodzą przy strumieniowaniu? Zamierzam uwspółcześnić się nieco i korzystać ze Spotify, Deezera, Qobuz, może Tidal) Odtwarzacz jest tak jakby najmniej istotny, z tego, co czytam z Waszych wskazówek/porad. A co z Atollem i niegdyś słynną francuską awaryjnością elektroniki? Na którymś forum czytałam mało pochlebne opinie o Atollach. Czy to już zamierzchła przeszłość? Mieszkam w Poznaniu i pewnie podjechać na odsłuch do Q21 czy S4Home może być mocno utrudnione Ale oczywiście nie wykluczam. Piotrze, słuchałam zestawu, ale w opcji już nie interesującej mnie, bo B&W 706 s2 + Yamaha R-N803D oraz Focal Aria z Yamahą. Yamaha odpadła po tym, co naczytałam się nt. wyższości osobnych komponentów nad combo oraz nie potrzebuję FM/DAB w dobie radia internetowego (takie mam wrażenie). Poza tym Yamaha daje jednak chłodne brzmienie - takie odniosłam wrażenie. A może pamięć mnie już myli. Słuchałam też podłogówek Indiana Line, ale to zdecydowanie nie było to (uwięziony dźwięk). Słuchałam też Rotela z B&W - ładnie, ale za jasno, za mało głębi (mroku ). Mieszkam w Poznaniu - czyli do Was jest kawał drogi.
 4. lysyrafal - a jakie monitory mógłbyś polecić, by brzmienie było neutralne lub lekko ciemniejsze? Przyznaję, że jestem całkowicie nieobeznana w tym, a nie chcę iść na odsłuch bez względnego rozeznania - nie zawsze można w pełni zaufać sprzedawcy No i Focale to dla Ciebie jakie brzmienie, skoro nie neutralne? Wciąż jasne? (ja ich słuchałam jedynie w porównaniu do B&W 706 S2) Faktycznie ciekawe, ale nie będę miała gdzie tego postawić (zwłaszcza przy niespełna rocznym dziecku... i prawie 5-latku ) - takie "cacka" warto eksponować jednak. Choć idea lamp kusząca..., wiem.
 5. Cześć, jestem na początku swojej drogi w romantycznym związku ze sprzętem „audiofilskim” dla amatorów (z ograniczeniami budżetowymi). Zamierzam kupić zestaw: odtwarzacz sieciowy/strumieniowy + wzmacniacz (końcówka mocy) + głośniki podstawkowe. Mieszkam w bloku, a sprzęt będzie stał w salonie 25 m2. Najczęściej słucham radia (muzyka smooth jazz, rock, trochę pop, trochę klasyka XIX w.). Zastanawiam się nad głośnikami Focal Aria 906 lub ? (raczej neutralne brzmienie o szerokiej scenie lub bardzo delikatnie ciemniejsze brzmienie) - W&B 706 S2 dlatego wyeliminowałam (są faktycznie jasne - niby brzmi OK, ale czy na dłużej będzie OK?); odtwarzacze sieciowe/strumieniowe, którymi jestem zainteresowana: Cambridge Audio Azur 851Nlub NAD C658; swoją drogą zastanawia mnie klasyfikacja tych urządzeń (NAD bywa klasyfikowany jako DAC..., ale przecież każde urządzenie cyfrowe - odtwarzacz sieciowy ma DAC?). No i wzmacniacz... teoretycznie: CA Azur 851A lub Rotel RB-1552 MkII lub....? Proszę o pomoc w propozycjach konfiguracji zestawu... No i co sądzicie o ww.odtwarzaczach? Ostatnio czytałam o CA, że po 2-3 latach pada prawy kanał (trzeba restart zestawu robić - a z czasem chyba na własny koszt wymienić DAĆ - ale czy to prawda? czy konkurencja coś wciska? Macie jakieś złe doświadczenia z CA Azur?)Oczywiście głośniki i wzmacniacz - tu wskazówki i polecenia poszukiwane! Przedział cenowy... - cóż, głośniki ok.2500/szt., a wzmacniacz pewnie do 7000... (więcej to już wielki ból kieszeni), a mniej... (pewnie da za słabą jakość?)
 6. Witam jestem na początku swojej drogi w romantycznym związku ze sprzętem „audiofilskim” dla amatorów (z ograniczeniami budżetowymi). Zamierzam kupić zestaw: odtwarzacz sieciowy/strumieniowy + wzmacniacz (końcówka mocy) + głośniki podstawkowe. Mieszkam w bloku, a sprzęt będzie stał w salonie 25 m2. Najczęściej słucham radia (muzyka smooth jazz, rock, trochę pop, trochę klasyka XIX w.). Zastanawiam się nad głośnikami Focal Aria 906 lub ? (raczej neutralne brzmienie o szerokiej scenie lub bardzo delikatnie ciemniejsze brzmienie) - W&B 706 S2 dlatego wyeliminowałam (są faktycznie jasne - niby brzmi OK, ale czy na dłużej będzie OK?); odtwarzacze sieciowe/strumieniowe, którymi jestem zainteresowana: Cambridge Audio Azur 851N lub NAD C658; No i wzmacniacz... teoretycznie: CA Azur 851A lub Rotel RB-1552 MkII lub....? Proszę o pomoc w propozycjach konfiguracji zestawu... No i co sądzicie o ww.odtwarzaczach? Oczywiście głośniki i wzmacniacz - tu wskazówki i polecenia poszukiwane! Przedział cenowy... - cóż, głośniki ok.2500/szt., a wzmacniacz pewnie do 7000... (więcej to już wielki ból kieszeni), a mniej... (pewnie da za słabą jakość?)
×
×
 • Utwórz nowe...