Skocz do zawartości

Mike N.

Uczestnik
 • Zawartość

  41
 • Dołączył

 • Ostatnio

O Mike N.

 • Ranga
  Debiutant

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Warszawa

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Czy ktoś z Was ma Principia C czyli central? jakie wrażenia? jak gra?
 2. U mnie idealny będzie czarny front prostokątny w odroznieniu od bialych Focali. To rzecz poboczna, ale dla mojego Kochania istotna. Mam więc wziąć dowolny, byle czarny prostokarnylub trapezowy(stąd myśl o Sonus Faber Principia)
 3. Zmierzyłem miejsce. Te Klipsch nieco za szerokie. Czy któreś z mniejszych będą dopasowały, czy też te to warunek sine qua non?
 4. Czyli zdecdywanie poszedłbyś w jednolitość. Thx. Szkoda, że focal nie dedykował innego centrala do tej serii bo byłoby łatwiej. A tak pewnie trzeba będzie testować po wypłacie.
 5. Ok. Thx. Zastanawialem się czy lepiej wydać nawet 1.5k na drugiego focal dome czy lepiej na inny front. Bo jednak ten focal jest mały w porównaniu do Klipsch czy Tannoy
 6. Powody są dwa: 1. Pojedyncze satelity są dość drogie. Udało mi się kupić 1 szt nową za 550zł - białą. Mogę dokupić drugą czarną (co też w sumie mi pasuje) za 550zł. 2. Skoro już jestem przy etapie dokupowania a Focal nie ma w tej serii specjalnie dedykowanego głośnika centralnego (bo to są nadal takie same satelity) to rozważam co innego jest na rynku, dlatego bardzo doceniam i dziękuję za sugestię @S4Home
 7. Kupiłem zestaw Focal Dome Flax 5.1 wg tematu z tego wątku. Obecnie rozważam zakup satelity Focal Dome Flax do drugiej strefy, bo jestem zadowolony z brzmienia. Tu pojawiają się pytanie: 1. Mam możliwość dokupić 1 szt satelit Focal Dome Flax i użyć centralnego z tego systemu jako drugiej satelity. w drugiej strefie W tym zestawie wszystkie głośniki są takie same, więc nie ma problemu. Przy takim układzie potrzebuję nowego centralnego. Jakiego? Myślałem o Focal Chorus, Sonus Faber Principia C lub jakimś Klipsch. 2. Dokupić 2 głośniki Focal Dome Flax i zamknąć temat.
 8. W końcu wziąłem x1600h i Focal Dome Flax 5.1 i jestem bardzo zadowolony. Rozważam dokupienie satelit Focal do drugiej strefy.
 9. OK. A czy mogę prosić o ofertę na prv? Chyba najbliżej mi do x2700h lub x1600h. Chętnie wysłucham doradztwa w tym zakresie. Od razu poproszę o przewody do dwóch frontów i centralnego oraz ew. Suba, jesli nie przyjdzie mi w zestawie. Zamówiłem Focal Dome i Polk TL1700 - jedno zostanie. Do tyłów już mam połozone.
 10. W zasadzie kolumny już mam. Focal Dome 5.1 lub Polk TL1700. Zostaną te, które lepiej zagrają i będe w stanie lepiej ustawić. Skrajnie wyciągnę TV i zlicuję ze schodami i nie będe miał już przeszkd w scenie. Dobieram do tego ampli. W grze pozostają X1600h, X2600h i X2700h. Marantze jednak chyba za drogo. Koniecznie zależy mi na 2 strefach i przełączniku A/B na głośniki. Seria 950/960 tego nie ma, a ja na pewno będę słuchał w dwóch strefach jednocześnie lub zamiennie. Prześledziełm instrukcje i wynika mi, że w seriach x powinno to pójść gładko. Czy są jakieś firmy z Wawy lub okolic, gdzie moge posłuchać tych ampli lub wypożyczyć? jakieś oferty zakupu?
 11. Wybrałem Focal DOME 5.1 lub Polk TL1700,bo tak się złożyło, że zamówiłem oba na Amazon. Najwyżej jedne oddam. Wyszły mnie w dobrych cenach, ew wiwc odsprzedam chętnemu. Do tego denon x1600h będzie ok?
 12. Dlaczego niestety? Bo ja akurat ten amplituner mocno rozważam. Kwestia muzyki? Demony zwykle nie były złe. To przypadłość tego modelu?
 13. U mnie to mieszkanie na wtórnym i ostatnią rzeczą przy zakupie było ustawienie kina. Nawet wtedy nie miałem dobrego TV i nie rozważałem. Teraz chyba więcej czasu i są dylematy. Wpadłem jeszcze na Cornered Audio https://audio.com.pl/testy/stereo/kolumny-glosnikowe/2819-cornered-audio-c3-c4-c5-c6 ktoś, coś?
×
×
 • Utwórz nowe...