Skocz do zawartości

Scan Raw

Uczestnik
 • Zawartość

  18
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez Scan Raw

 1. Po wielu próbach, najlepiej dla mnie jak sufitowe są skierowane bezpośrednio w stronę słuchacza. Gdy były przesunięte do przodu, nie było w ogóle efektu.
 2. Przecież amplituner zmieści się w szafce RTV. Suba postaw przed prawym głośnikiem.
 3. Co do dźwięku Ci nie doradzę, ale postaw szafkę rtv pomiędzy oknami, do wysokości grzejników, i jeden problem mniej.
 4. Za suba dałem 1345, powystawowy. Pewnie przepłaciłem.Porównując z pożyczonym magnatem 302A, bas jest bardziej "zwarty", i jest wystarczający, do tego metrażu. Ogólnie jestem zadowolony, ale to się okaże po większej ilości odsłuchów.
 5. Kupiłem subwoofer Sumiko s5, i dołożyłem dwa sufitowe Canton Mx100. Temat do zamknięcia, pozostała już tylko kalibracja.
 6. Ad. 5 To jest sufit z gk. Od wibracji profile będą się poruszać i hałasować, i oczywiście pęknie na pewno. Czy subwoofer nie może stać przy lewej kolumnie? Ad.6 Czyli dać go nad telewizor, lekko skierowanego wanego w dół. Ad.7 Już jest wentylator. Ścianki też nie ma, aż takim ignorantem, nie jestem.
 7. Wykonałem stojaki z rury 3/4". Nie jest to może arcydzieło, ale stoi. Tylko jeszcze muszę dotoczyć kolce. Ogólnie jestem zaskoczony, tak dobrym basem, z tak małych kolum. Jeszcze tylko, ten nieszczęsny subwoofer. Ciągle się wacham, czy nie dołożyć do nowego.
 8. Czy aby przypadkiem uchwyty naścienne, nie pogorszą jakości dźwięku? Pytam czysto teoretycznie, bo w moim przypadku, i tak pewnie nie usłyszę różnicy. Ściana okienna jest ocieplona od wewnątrz, płytą mineralną, w dotyku i wadzę przypomina gąbke florystyczną. Pewnie to trochę pomoże.
 9. Stojaki wyspawam, bo chyba mogą być stalowe? Każdy wycenia, swój czas inaczej.
 10. Jednak, kupiłem używany zestaw, monitor audio bronze, tylko czy surroundy mogą być dipolowe? Nowy subwoofer do 1000zł, to magnat. A z używanych, co polecacie? Ciężko jest się "wgryść" w temat audio, bardzo brakuje jakiegoś poradnika, typu za Xzł kup Y+Z, to zawsze jest od czego zacząć. A tak człowiek im więcej czyta, tym mniej wie.
 11. Nie mam jeszcze subwoofera, ale będzie na pewno. To jaki zestaw 5.0 kolumn podstawkowych do 2500zł? Kupiłem już tego Denona X1400.
 12. Jeszcze raz przeczytałem swój pierwszy post. I źle określiłem budżet na zestaw, chodziło mi cały czas, o sam zestaw 5.0, ale bez amplitunera. Cały czas mam wątpliwości czy takie mikro zestawy będą miały "moc". Kierując się radami @Stolarz przesuwając lekko meble, wygospodarowałem miejsce na kolumny podłogowe, co prawda szukałem wąskich, ale wytypowałem taki zestaw: Indiana Line Nota 550X+240X+740X + Magnat Sub 202A\302A. Z przystępnych cenowo wąskich kolumn, znalazłem jeszcze Taga Harmony Platinum F-60 Slim.
 13. Scan Raw

  HTPC

  Jako że jeszcze nie posiadam kina domowego, ale pochwalę się swoim htpc. Jest to ASRock J4205-ITX z wlutowanym procesorem. Dość dobrym audio, jak na integre. 8GB ram, System 512GB NVME, folder tymczasowy 200GB, Multimedia 2x4TB. Całość pracuje pod Debianem pod kontrolą kodi. Sterowanie odbywa się poprzez mapowanie przycisków pilota TV. Jeśli ktoś potrzebuje mogę podesłać skrypt.
 14. Dziękuję bardzo za odpowiedzi. Już myślałem że to "beznadziejny przypadek". Może tego tak nie widać, ale siedząc na sofie, odległość od głowy do ściany wynosi 40cm po prostej. Czy głośniki podtynkowe, jako tylne nie będą lepsze? Zawsze to parę centymetrów. Czym kierować się przy wyborze amplitunera? Nie chce kupować na wyrost, tak jak pisze S4Home, potrzebuje prostego amplitunera. Mam możliwość kupna AVR-X1400H, za 1000zł. Czy to dobra cena?
 15. Tak myślałem, że ktoś zaproponuje stereo. Tylko muzyki nie słucham. A głośniki podtynkowe, jako tynie?
 16. Witam. Poszukuję punktu zaczepienia, w kupnie pierwszego kina domowego. Pomieszczenie jest małe, i niskie, ale najgorsze w tym wszystkim jest, że podczas remontu, nie myślałem szczególnie o nagłośnieniu. Mam na myśli, zbyt bliskie umieszczenie TV przy ścianie okiennej. Co niestety, uniemożliwia postawienie kolumn na podłodze. Z plusów, wyprowadziłem gniazda za sofą. Chciałby się zmieścić w budżecie 2500/3000pln, bez subwoofera. Co nie znaczy, że nie może być taniej. Tym bardziej, że skłaniam się do sprzętu używanego. Po jednodniowym rozmyślaniu, doszedłem do rozwiązania z rozstawieniem kolumn. Moja propozycja jest zaznaczona na poniższych obrazkach. Wstępnie wytypowałem Taga Harmony inmove + Amplituner bez zbędnych bajerów, który ktoś mi poleci w odpowiedzi.
×
×
 • Utwórz nowe...