Skocz do zawartości

RafalK

Uczestnik
 • Zawartość

  36
 • Dołączył

 • Ostatnio

O RafalK

 • Ranga
  Debiutant

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Polska

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Dobrze że jesteś zadowolony, życzę długich godzin dobrej muzyki.
 2. Sęk w tym że % bardzo mało, chyba się starzeję 😄
 3. A możesz osobiście kupić/wymienić na nowy wolny od wad gramofon.
 4. Temat z talerzem kolegi jest bardziej złożony na jaki wygląda, przeanalizowałem budowę mojego SL-1500C i doszedłem do takiego wniosku: 1. Talerz to odlew aluminiowy poddany obróbce skrawanej po której powinno być idealny okrąg bez bicia w każdej płaszczyźnie, ale jest też płaszczyzna do której jest przykręcony magnez. Jeżeli owa płaszczyzna nie jest idealnie pod kątem 90 stopni do krawędzi talerza i przykręcimy magnez to będzie biło. 2. Następnie dochodzi sama ośka oraz łoże w którym zamontowana jest oś silnika, jeśli występuje różnica w pionie zamontowania osi oraz sama oś nie jest idealnie prosta to talerz będzie bił. Dlatego serwis potrzebuje całego gramofonu w celu sprawdzenia czy któryś z elementów przeniesienia napędu oraz mocowania samego talerza nie jest krzywy lub odbiega od osi pionowej gramofonu. Jak jak wspomniałem należy sprawdzić zegarem czy z któryś z elementów napędowych oraz talerz nie bile w pozycji poziomej lub pionowej, dlatego wymiana tylko talerza może nie przynieś poprawy bo nie wiemy czy czasami nie jest wadliwy układ mocowania osi lub sama oś. Co do kontroli jakości, gramofon produkowany jest w Malezji i pytanie czy Technisc zleca produkcję firmie zewnętrznej i polega na ich pracowników czy posiada swoją fabrykę z nadzorem Japończyków, obstawiam to pierwsze. Ps. czy wam też upadają płyty (wypadają z rąk), ja w ciągu tygodnia załatwiłem dwie sztuki.
 5. Moim zdaniem jest to najlepszy gramofon do 4500 zł (dla mnie) ponieważ ma świetny napęd bezpośredni który nie zatrzymuje talerza podczas czyszczenie płyty, ramie które można regulować w każdej płaszczyźnie oraz ciężka metalowa obudowa.
 6. Mój poprzedni gramofon Pro-Ject za 1100 zł był naprawdę wykonany bardzo przyzwoicie, wszystko spasowane idealnie, myślę że Technics stanie na wysokości zadania i zaoferuje Ci rozsądne rozwiązanie. W obecnych czasach marka danego sprzętu nie gwarantuje jakości, przykładów mam kilka z swojego doświadczenia.
 7. Sklep będzie chciał odpychać temat od siebie, od gramofonu za 1000 euro wymaga się żeby był wykonany naprawdę przyzwoicie bez wad jak u ciebie, dlaczego mamy się godzić na fuszerki, ciekawe czy Niemiec albo Amerykanin odpuścili by temat. Ja na twoim miejscu już bym go dawno odesłał (jeśli kupiłeś online) i żądał bym nowego bez wad.
 8. Reklamuj, nie ma co się zastanawiać.
 9. Można sprawdzić bicie ośki oraz talerza czujnikiem zegarowym lub skontaktować się z serwisem.
 10. Praca mojego talerza. Tylko guma jest krzywa, ale talerz jest prosty.
 11. jeśli chodzi o jakość wykonania talerza w Technisc 1500C to mój egzemplarz wykonany jest bardzo przyzwoicie, żadnego bicia w pionie oraz poziomie. Jedno co mi przeszkadza to jakość pracy windy, reszta bardzo porządnie wykonana. To jest mój trzeci gramofon w ciągu sześciu miesięcy, pierwszy wyjechał po jednym dniu używania wrócił do sklepu (tragiczna głośna praca silniki), potem kupiłem Pro-Ject T1, ale po załapaniu bakcyla postanowiłem kupić coś porządniejszego, i tak stałem się posiadaczem SL-1500C z którego jestem bardzo zadowolony.
 12. Moim skromnym zdaniem to zabierz swoją malinę i pojedź do salonu na odsłuch różnych wzmacniaczy, ale mogę się założyć że jak podłączysz porządne źródło do CXA60 to zobaczysz jak dobrze może zagrać w/w wzmacniacz.
 13. RafalK

  Płyty CD

  Witam, Mam na sprzedaż płyty CD z muzyka. https://allegro.pl/uzytkownik/Rafi6666?bmatch=cl-e2101-d3684-c3682-uni-1-4-0218
 14. Jakie wrażenia na nowym sprzęcie ?
 15. Ja bym brał Xindak A-06 New Edition, jest nawet w dobrej cenie 1999 zł za nowy. Ale i tak melodika do wymiany w późniejszym czasie.
×
×
 • Utwórz nowe...