Skocz do zawartości

bfo

Uczestnik
 • Zawartość

  6
 • Dołączył

 • Ostatnio

 1. Chcę się przerzucić z Unitrowskiej MF-100 na Ortofona OMB5 (aukcja). Prosiłbym o opinie na temat tejże wkładki. Przede wszystkim, czy może ona być wmontowana w mój gramofon? Czy warto się pakować w taką cenę, czy może dołożyć jeszcze coś, a może to już za dużo, i szukać czegoś tańszego, bo i tak różnicy nie usłyszę?
 2. Świetnie! Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, na pewno pomogą mi podjąć odpowiednie ostateczne decyzje.
 3. Powiem tak, jeśli do 1k nie znajdę czegoś godnego polecenia z rynku wtórnego, to wtedy rozejrzę się za nowym, ale wtedy limit może skoczyć do 2k. Czy jest duża różnica w zużyciu płyt lub odtwarzaniu przy zastosowaniu ramienia giętego w S, a uzyciu ramienia prostego? Co sądzicie o tym?
 4. Wydaje mi się, że pójdę jednak za radą Roro i będę modernizował stopniowo, a gramofon zostawię na koniec.
 5. Zacznę więc od igły z wkładką. Jakimi modelami można zastąpić Mf102? Aha, no i chyba jeszcze nie do końca rozróżniam igłę od wkładki. Można wymienić igłę nie wymieniając wkładki? Tylko trzeba dopasować model, czy tak? O jaką powierzchnię chodzi? O to, na czym stoją kolumny, opis pomieszczenia, czy to, na czym znajduje się gramofon?
 6. Witam Na chwilę obecną mam następujący zestaw. Gramofon Unitra Fryderyk G-620 podpięty przez wejście PHONO do wmacniacza Technics SU-A700MK2 , który podtrzymuje kolumienki Tonsil Traveler (doprecyzuję model w razie potrzeby). Moja wątpliwość jest następująca: czy pakować się w wymianę gramofonu na jakiegoś Thorensa (albo co polecicie, ważne, żeby zmieścił się w 1000zł razem z wkładką i igłą, czy też bawić się w wymianę paska napędowego/igły (jeszcze orginalna wkładka Mf-102), bądź dokupienie preampa. Prosiłbym zarazem o taki mini pilotaż, który pozwoli mi się bardziej zorientować w świadomym użytkowaniu gramofonu. Prosiłbym też o wypowiedzenie się na temat kolumn, gdyż tu jestem całkowicie zielony i nie mam pojęcia w jakiej półce umieścić te posiadane przeze mnie. Wszelka konstruktywna krytyka obecnego zestawu bardzo mile widziana, gdyż był on składany w różnych odstępach czasowych (część jest chyba nawet prezentem) , bez konsultacji z profesjonalistą. Wartałoby jeszcze dopisać, że ten właśnie gramofon ma pełnić rolę przeważającą w systemie, i zależy mi na wyśrubowaniu jakości dźwięku na maksimum przy zachowaniu zdrowego rozsądku w budżecie.
×
×
 • Utwórz nowe...