Skocz do zawartości

groszek

Uczestnik
 • Zawartość

  14
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0

O groszek

 • Ranga
  Debiutant
 1. groszek

  Przewody do Kina Domowego i TV

  A jeżeli chodzi o anteny TV, mam w tej chwili dwie anteny w dwóch różnych puszkach, wydaję mi się że jeżeli chcę nagrywać poprzez n'kę, polsat lub inną satelitę powinienem zainstalować dwie anteny w jednej puszce i oddzielnie jedną w jednej puszce, do zwykłej anteny te parę kanałów??
 2. groszek

  Przewody do Kina Domowego i TV

  Dzięki za wyczerpującą odpowiedź.
 3. groszek

  Przewody do Kina Domowego i TV

  No tak ale wtedy nie będą równe pod tynkiem od sprzętu do gniazd głośnikowych jak je skrócę? Pomoże ktoś w sprawie tych kabli? Żeby była równa długość prawego i lewego kabla zostawiłem nie ucinałem ale jeżeli zastosuję gniazda głośnikowe podtynkowe wtedy tego kabla zostaje tyle że nie mieści się do puszki-proszę o radę. Pozdrawiam.
 4. groszek

  Przewody do Kina Domowego i TV

  Ale chcę zainstalować gniazda podtynkowe, więc zostawić w gnieździe tyle tego przewodu-nie mieści się. Co do kabli dzięki za podpowiedź. Co z Component'em 3rca, chinch'ami 2rca i Coaxial'nym?
 5. groszek

  Przewody do Kina Domowego i TV

  Zainstalowałem też gniazda głośnikowe przy głośnikach efektowych, nie tylko przy sprzęcie. Nie wiem czy kable głośnikowe można krzyżować ze sobą? Wywierciłem dziury na puszki, powkładałem je w ścianę i wpuściłem przewód głośnikowy w puszkę. Tylko że teraz jest tyle tego przewodu że się ledwo mieści w puszkę. Jak go utnę to znowu kable będą nie równej długości... ? Które z tych przewodów będą łączyły TV ze sprzętem różnego rodzaju, wszystkie mam puścić od sprzętu do TV? 3 x HDMI - HDMI Component 3 RCA Kabel 2 RCA K. optyczny USB męskie-żeńskie Coaxial K. sieciowy ethernet Antena
 6. groszek

  Przewody do Kina Domowego i TV

  Już zainstalowałem kabel głośnikowy ale w odległości jakieś 5 cm od prądowego czy coś będzie nie tak? OK dzięki serdeczne za pomoc!
 7. groszek

  Przewody do Kina Domowego i TV

  Proszę o pomoc w odpowiedzi na pytanie. Kupiłem kable głośnikowe firmy Prolink 1,5mm, czy mogę zastosować gniazdo głośnikowe w ścianie czy może nie warto bo pogorszy to efekt "dźwiękowy" lub może coś będzie nie tak i lepiej wpiąć je bezpośrednio do sprzętu? Chodzi mi o gniazdo z puszką w tynku do którego wepnę kable od głośników efektowych (surround). Mam zamiar pociągnąć kable pod tynkiem i wpiąć je do gniazda a potem tylko kable gniazdo-sprzęt. Z góry dzięki za pomoc! Np. takie:http://www.allegro.pl/item927552468_tg_0198_gniazdo_glosnikowe_podtynkowe_biale.html
 8. groszek

  Przewody do Kina Domowego i TV

  Pytam o długość ponieważ takie mam pomieszczenie że jeden głośnik musi być dalej a drugi bliżej, stąd rożne długości kabli. Czyli powinienem drugi puścić taki sam jak ten najdłuższy i po prostu będzie sobie leżał na ziemi?
 9. groszek

  Przewody do Kina Domowego i TV

  Zwykły sprzęt to jaki? Te kable można po prostu związać i zaizolować czy trzeba lutować? Czy kable do głośników efektowych powinny być jednej długości?
 10. groszek

  Przewody do Kina Domowego i TV

  Dzięki za pomoc Panowie! Czy można łączyć bez obaw kable głośnikowe, jeden z drugim? Za mało kupiłem i chcę dokupić i połączyć.
 11. groszek

  Przewody do Kina Domowego i TV

  Jaki to jest kabel sieci strukturalnej? Biorę taką ewentualność pod uwagę z laptopem. Są tylko zwykłe USB - mini USB kable, czy dwa zwykłe też? Dzięki za pomoc wszystkim
 12. groszek

  Przewody do Kina Domowego i TV

  W tym rzecz że nie mam jeszcze żadnego sprzętu i dlatego pytam co ukryć w ścianie. Teraz na etapie instalacji elektrycznej w całym domu przy okazji chcę ukryć też przewody które będą łączyły TV ponieważ chcę go powiesić na ścianie bez widocznych kabli. Mam zamiar połączyć go z kinem domowym, dekoderem sat. i może jeszcze jakimś urządzeniem. Zamierzam zakupić kino 5.0 lub 5.1
 13. Mam parę pytań związanych z przewodami, mianowicie w tej chwili elektryk montuje instalację elektryczną w moim domu (w stanie surowym). Moje pytanie brzmi; jakie kable powinienem puścić do telewizora który chciałbym powiesić na ścianie? Uwzględniając że chcę podłączyć do niego kino domowe, tv-sat i jeszcze jakieś urządzenie powiedzmy... Jak na laika w tym temacie-mam taki pomysł; 2 x HDMI Kabel Component video 3rca Kabel 2rca Kabel optyczny Kable głośnikowe Chciałbym to schować pod tynk wszystko-pozdrawiam i dziękuję za pomoc !
×