Skocz do zawartości

zabro

Uczestnik
 • Zawartość

  7
 • Dołączył

 • Ostatnio

O zabro

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Warszawa

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. No właśnie się zastanawiam na ile to ma wplyw, bo tak jak pisałem, w salonie powiedzieli mi że kolumny są świeżo wyjęte i grały tylko jedna noc. Czyli chyba będę musiał jeszcze raz przesłuchać te kolumny.
 2. Myślałem, że to bardziej głośniki potrzebują wygrania. Amplituner był chyba wygrzany, jedynie właśnie głośniki grały "tylko" jedna noc specjalnie aby się rozgrzać przed odsłuchem.
 3. Dzięki, na pewno będę chciał jeszcze przesłuchać ten model, ale jakieś bardziej rozgrzane kolumny. Tak jak pisałem z 803 brzmienie juz mi się bardzo podobało. Nie wiem jak jest z tymi kolumnami, ale gdzieś w innym wątku (inne też kolumny) ktoś pisał, że dobrze kontrolują bas dopiero po 150 godzinach odaluchu, może podobnie jest i w tym przypadku i brzmienie z czasem by się polepszyło.
 4. Słuchałem wczoraj Elaców B6.2. Niestety nie były to super rozegrane kolumny, ponoć grały noc, specjalnie na mój odsłuch. Na początku z Yamaha 602 odbiór był bardzo pozytywny. Ale gdy dłużej słuchałem, to nie za bardzo podobał mi się dół, nie wiem jak to opisać, trochę dudniący i wychodził na pierwszy plan, zamiast być miłym "ciepłym" uzpełnieniem. Lubię sporo dołu, ale wole go mniej, niż miałoby go być więcej "brzydkiego", jak się zdjęło trochę basu, to brzmiało to już lepiej, ale chyba nie do końca tego szukałem. 803 było czuć zdecydowanie różnice, dół o wiele lepiej kontrolowany, trochę szerzej i bardziej dynamicznie, ale nie było jakiegoś efektu WOW, nie mniej jednak różnica była wyczuwalna i wyraźna. Najgorsze jest to, że nie wiem na ile dźwięk się zmieni, jak kolumny się "rozgrzeją" na 100%. Większą różnice zrobiła zmiana kolumn na Focal Chora 806 (z Yamaha 602), tutaj zdecydowanie było szerzej, dynamiczniej, bardziej klarownie z przyjemnym dołem, ale. to już zupełnie inna cena i trochę większe kolumny. Więc w sumie wydaje mi się, że wychodząc od Yamaha 602 i elaców lepiej dorzucić do lepszych głośników niż do 803 (wiadomo, wszystko zależy od tego kto czego oczekuje i jakiego brzmienia szuka). Myślałem, że pójdę, odsłucham i wyjdę ze sprzętem, albo zamówię taki zestaw gdzieś online, a w sumie pojawiło się więcej pytań niż odpowiedzi. Niestety odsłuchałem tylko te dwie kolumny, ogólnie trudno znaleźć miejsce żeby odsłuchać wszystko w jednym miejscu, nie mogę np. znaleźć miejsca żeby odsłuchać heco aurora 300.
 5. Dzięki, czytałem ten temat. W zasadzie nawet na jego podstawie pojawiło się pytanie. To co wyczytałem: -803 gra wyraźnie lepiej od 602 -ale sporo zależy od kolumn, różnice będzie lepiej widać na lepszych kolumnach. Przy słabych kolumnach lepiej zainwestować w lepsze kolumny niż w 803. -Elac b6 2.0 gra bardzo fajnie z 803 -602 będzie wystarczający dla Elaca B6 No i właśnie pojawia się pytanie, co to znaczy wystarczający i czy przy tych kolumnach warto inwestować w 803. Co do as701 to tak, funkcje sieciowe kuszą, chociaż mógłbym dokupić wxad 10, ale to już prawie cena 803
 6. Dla Elac Debiut B6 będzie duża różnica między Yamaha 602 a 803? Wiadomo 803 to lepszy sprzęt, ale pytam jak to wygląda z tymi kolumnami, ktoś sluchal, porównywał? Dla Elac Debiut B6 będzie duża różnica między Yamaha 602 a 803? Wiadomo 803 to lepszy sprzęt, ale pytam jak to wygląda z tymi kolumnami, ktoś sluchal, porównywał?
 7. Podepnę się pod temat. Również szukam zestawu do ok 3tys. Jeśli chodzi o amplituner wybór padł na Yamaha RN402D. Jeśli chodzi o kolumny zastanawiam się nad pylon audio pearl monitor (ewentualnie na delac b6.2). Czy to będzie dobry wybór w tej kwocie? Zestaw będzie podpięty pod tv, a także służył do słuchania muzyki, raczej spokojnej muzyki określmy to szeroko jako spokojny rock i country, dość wokalne kawałki. Jeśli chodzi o bas, to wiadomo musi być, ale lepiej mniej a miękkiego basu, niż więcej , "twardego" Zwracam bardzo uwagę na jakość dźwięku ,ale też nie jestem audiofilem który szuka konkretnego dźwięku i ma zamiar testować 20 zestawów., Szukam czegoś co będzie grało ok i będzie dobrym wyborem w tej kwocie :). Pozdrawiam,
×
×
 • Utwórz nowe...