Skocz do zawartości

Cwaniaczek

Uczestnik
 • Zawartość

  12
 • Dołączył

 • Ostatnio

 1. Głośniki Usher 520 mają specyficzny dźwięk, więc koniecznie ich posłuchaj przed zakupem. Tani amplituner nie da im szans pokazania całych swoich możliwości ... Dozbieranie na wzmacniacz stereo byłoby lepszym rozwiązaniem.
 2. Jeśli nie dostrzegasz łatwo różnic w brzmieniu różnych kolumn, to tym bardziej nie przejmuj się odtwarzaczem. Tu różnice są dużo mniej wyraźne.
 3. Dasz radę trochę zwiększyc budżet? Kolumny Koda K-5200 są warte swojej ceny (1600 zł)...
 4. Ten wątek pokazuje, jak wielka jest siła sugestii. Do wszystkich trzeźwo myślacych: Nie wnoście sobie do domu takich rzeczy (jak płyty kamienne pod standy), zanim faktycznie nie upewnicie się, że to poprawia dźwięk! (oczywiście może poprawić, jeśli standy są za niskie, ale nie o to raczej tu chodzi)
 5. Nie przejmuj się, że sluchasz głównie mp3 - i tak warto kupić dobre stereo. Nie warto kupować drogich kabli (szczególnie przy Twoim budżecie). Nie nabieraj się na sugestie sprzedawcy. Wierz tylko w to, co słyszysz. Dźwięk ma się podobać Tobie a nie jemu. Odsłuchaj kolumn w swoim docelowym pokoju. Różnica może być olbrzymia (na plus jak i na minus).
 6. Ale PS3 ma oprócz wyścia optycznego typowe wyjście RCA (analogowe), tak? Więc da się to podłaczyć wg mnie to każdego wzmacniacza stereo...
 7. Musisz chyba doprecyzować, czy zdecydowałeś się szukać amplitunera, czy wzmacniacza stereo (jeśli nie zależy Ci aż tak bardzo na dźwięku 5.1, to wybierz wzmacniacz stereo. za daną kwotę da lepsze brzmienie).
 8. Patrząc na kierunek Twoich poszukiwań zastanawiam się, czy z czasem nie zabraknie Ci w tym brzmieniu trochę uroku, ciepła, muzykalności itp. Ale jeśli bardziej zależy Ci na szybkości, energi, detalach itp, to Paradigm czy Monitor Audio będą pewnie ok. Z tego co wiem Monitor Audio zagrają bardziej naturalnie.
 9. Faktycznie, monitor audio BR mogą tu być trafionym rozwiązaniem. Przyznam szczerze, że jestem zaskoczony, że B&W 685 się nie sprawdziły. Wg mnie (i nie tylko) są to bardzo efektownie grające głośniki z mocnym, dynamicznym basem i wyraźną góra, więc do ostrej muzyki powinny się nadawać. (miałem je w domu przez jakiś czas)
 10. adamP Nie daj sobie wmówić, że najważniejszy jest wzmacniacz słuchawkowy (kable, wilgotność powietrza, itp) Największy wpływ na charakter dźwięku będą miały słuchawki. Nie przesadź tylko z tym basem. Za duży bas może zmniejszać czytelność brzmienia i po jakimś czasie możesz dojść do wniosku, że brzmienie jest już zbyta dalekie od naturalności.
 11. Teppic Stanowczo warto złożyć sobie własne stereo. Największy wpływ na charakter dźwięku będą miały kolumny. Najtańsze "przyzwoicie" grające kolumnu to wydatek minimum 1,500 zł za nowe. (np Koda K-5200) Czy Twój budżet da się jakoś zwiększyć? Czy bierzesz pod uwagę tylko sprzęt nowy czy może być używany? Masz jakieś konkretne oczekiwania co do charakteru dźwięku? (jakie są Twoje priorytety?)
×
×
 • Utwórz nowe...