Skocz do zawartości

Atropos

Uczestnik
 • Zawartość

  23
 • Dołączył

 • Ostatnio

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Skoczów

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Długo to trwało, z dwóch powodów - chciałem kupić gniazdo z Elacaudio, ale się nie doczekałem. Poza tym mieliśmy tyle pracy, że automatyk miał ważniejsze rzeczy na głowie. Oczywiście nie wiem jak wypadło by porównanie z np. Gigawatt PF-1e, ale obecnie wystarcza mi, że słyszę różnicę i że temat listwy oraz kabli został "odhaczony". Wito76 - dzięki za pomoc !
 2. Zrobiłem eksperyment - kupiłem listwę Brennenstuhl 60.000a 4g, filtr z Filtercon i gniazdo sieciowe Viborg. Fabryczny filtr podmieniłem na FB1M 5A/250V, fabryczny kabel usunąłem i wstawiłem gniazdo IEC Viborg VI-06. Do listwy zamówiłem kabel zasilający Elacaudio na wtykach tego samego producenta. Do listwy podpięte mam tylko wzmacniacz i odtwarzacz CD. Dzięki temu forum sprawdziłem też zabezpieczenia przeciwprzepięciowe w moim mieszkaniu (nowy budynek oddany do użytku pod koniec 2020) i okazało się, że deweloper zaoszczędził. Kupiłem i zamontowałem ogranicznik klasy C Schneidera. Nie spodziewałem się różnic w brzmieniu, więc tym bardziej się zdziwiłem, gdy takowe usłyszałem - dół jest bardziej soczysty, góra bardziej wyraźna. Koszt części to niecałe 300 PLN. Robotę zrobił mi automatyk z firmy gdzie pracuję. Jestem zadowolony
 3. Atropos

  Magnat mr780

  Wymieniłem kabel zasilający i listwę - kable i wtyki Elacaudio, listwa Brennenstuhl 60.000a 4g po modyfikacjach (szczegóły w temacie o tanich listwach). Nie miałem żadnych oczekiwań pod kątem zmiany brzmienia, tym większe jest moje zaskoczenie, że do takowego doszło. Dół jest bardziej soczysty, a góra bardziej wyraźna. Do listwy wpięty tylko wzmacniacz i odtwarzacz CD. Teraz kolej na lampy.
 4. Atropos

  Magnat mr780

  Może się ktoś z Was podzielić w temacie doboru odtwarzacza DVD do naszych Magnatów ? Zaczynam się zabierać za ten temat.
 5. Atropos

  Magnat mr780

  Listwa będzie lada dzień. Cudów się nie spodziewam - kabel przyszedł wczoraj, dziś będę podpinał.
 6. Atropos

  Magnat mr780

  Kabel Elacaudio CS-361B OCC 3x2,5 mm, wtyki też Elacaudio - wszystko zamówione i zrobione przez użytkownika allegro Flower_eg Listwa jest w trakcie
 7. Atropos

  Magnat mr780

  U mnie szykują się zmiany
 8. Atropos

  Magnat mr780

  Kupiłem czarny właśnie - ogłoszenie znalazłem na którejś grupie sprzedażowej HiFi na FB. Czasy zaiste dziwne...
 9. Atropos

  Magnat mr780

  Mnie udało się kupić używany CD-S300 (niecałe 2 lata) i świetnie się zgrał z Magnatem
 10. Atropos

  Magnat mr780

  Jak finalnie możesz określić zmianę w brzmieniu po wymianie i wygrzaniu lamp ? W Twoim egzemplarzu fabrycznie były te chińskie czy JJ Electronic ?
 11. Atropos

  Magnat mr780

  Zapewne mam mniejsze doświadczenie w temacie, bo to mój pierwszy "lepszy" sprzęt. Na teraz spełnia moje oczekiwania w 100% i dla mnie to jest najważniejsze
 12. Atropos

  Magnat mr780

  Ja po niecałych 3 tygodniach użytkowania jestem bardzo zadowolny - Magnat gra z Focalem Aria 906 i dla mnie jest elegancko. Co do głośności, to jestem pewien, że obecnie przy -40 db gra głośniej niż na początku - może to kwestia wygrzania lamp..? U mnie źródłem jest komputer podpięty przez USB, ale niedługo będę podłączał odtwarzacz CD, jestem ciekawy jaka będzie różnica w głośności i brzmieniu.
 13. Co prawda niewiele z tego rozumiem, ale obecnie nie zauważam żadnych nieprawidłowości w pracy wzmacniacza - nic nie brumi, temperatura w normie.
 14. Nie mam problemów z siecią i nie oczekuję "poszerzenia sceny", itd. Po prostu potrzebuję listwę i pomyślałem, że warto zrobić ją z filtrem na wypadek "W". W studio nagrań w którym coś tam nagrywałem też mają filtry na wszelki wypadek. DC bloker chyba sensu nie ma skoro każdy transformator eliminuje składową stałą.
 15. Szanowni Koledzy to nie jest post z pytaniem czy warto, czy ma sens, itd. Chcę listwę z filtrem i dwoma gniazdami i proszę o pomoc tych z Was, którzy to robili lub wiedzą jak to zrobić Mieszkam od 1,5 miesiąca w nowym mieszkaniu w nowym budynku budowanym od zera w 2020. Nie jest to blok, mieszkań jest 9. Nie będę składał listwy sam, muszę jedynie kupić podzespoły. Poskłada mi to elektronik w firmie gdzie pracuję, Obróbka metalu również nie jest problemem. @tomek4446 - dzięki za info
×
×
 • Utwórz nowe...