Skocz do zawartości

Atropos

Uczestnik
 • Zawartość

  23
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez Atropos

 1. Długo to trwało, z dwóch powodów - chciałem kupić gniazdo z Elacaudio, ale się nie doczekałem. Poza tym mieliśmy tyle pracy, że automatyk miał ważniejsze rzeczy na głowie. Oczywiście nie wiem jak wypadło by porównanie z np. Gigawatt PF-1e, ale obecnie wystarcza mi, że słyszę różnicę i że temat listwy oraz kabli został "odhaczony". Wito76 - dzięki za pomoc !
 2. Zrobiłem eksperyment - kupiłem listwę Brennenstuhl 60.000a 4g, filtr z Filtercon i gniazdo sieciowe Viborg. Fabryczny filtr podmieniłem na FB1M 5A/250V, fabryczny kabel usunąłem i wstawiłem gniazdo IEC Viborg VI-06. Do listwy zamówiłem kabel zasilający Elacaudio na wtykach tego samego producenta. Do listwy podpięte mam tylko wzmacniacz i odtwarzacz CD. Dzięki temu forum sprawdziłem też zabezpieczenia przeciwprzepięciowe w moim mieszkaniu (nowy budynek oddany do użytku pod koniec 2020) i okazało się, że deweloper zaoszczędził. Kupiłem i zamontowałem ogranicznik klasy C Schneidera. Nie spodziewałem się różnic w brzmieniu, więc tym bardziej się zdziwiłem, gdy takowe usłyszałem - dół jest bardziej soczysty, góra bardziej wyraźna. Koszt części to niecałe 300 PLN. Robotę zrobił mi automatyk z firmy gdzie pracuję. Jestem zadowolony
 3. Atropos

  Magnat mr780

  Wymieniłem kabel zasilający i listwę - kable i wtyki Elacaudio, listwa Brennenstuhl 60.000a 4g po modyfikacjach (szczegóły w temacie o tanich listwach). Nie miałem żadnych oczekiwań pod kątem zmiany brzmienia, tym większe jest moje zaskoczenie, że do takowego doszło. Dół jest bardziej soczysty, a góra bardziej wyraźna. Do listwy wpięty tylko wzmacniacz i odtwarzacz CD. Teraz kolej na lampy.
 4. Atropos

  Magnat mr780

  Może się ktoś z Was podzielić w temacie doboru odtwarzacza DVD do naszych Magnatów ? Zaczynam się zabierać za ten temat.
 5. Atropos

  Magnat mr780

  Listwa będzie lada dzień. Cudów się nie spodziewam - kabel przyszedł wczoraj, dziś będę podpinał.
 6. Atropos

  Magnat mr780

  Kabel Elacaudio CS-361B OCC 3x2,5 mm, wtyki też Elacaudio - wszystko zamówione i zrobione przez użytkownika allegro Flower_eg Listwa jest w trakcie
 7. Atropos

  Magnat mr780

  U mnie szykują się zmiany
 8. Atropos

  Magnat mr780

  Kupiłem czarny właśnie - ogłoszenie znalazłem na którejś grupie sprzedażowej HiFi na FB. Czasy zaiste dziwne...
 9. Atropos

  Magnat mr780

  Mnie udało się kupić używany CD-S300 (niecałe 2 lata) i świetnie się zgrał z Magnatem
 10. Atropos

  Magnat mr780

  Jak finalnie możesz określić zmianę w brzmieniu po wymianie i wygrzaniu lamp ? W Twoim egzemplarzu fabrycznie były te chińskie czy JJ Electronic ?
 11. Atropos

  Magnat mr780

  Zapewne mam mniejsze doświadczenie w temacie, bo to mój pierwszy "lepszy" sprzęt. Na teraz spełnia moje oczekiwania w 100% i dla mnie to jest najważniejsze
 12. Atropos

  Magnat mr780

  Ja po niecałych 3 tygodniach użytkowania jestem bardzo zadowolny - Magnat gra z Focalem Aria 906 i dla mnie jest elegancko. Co do głośności, to jestem pewien, że obecnie przy -40 db gra głośniej niż na początku - może to kwestia wygrzania lamp..? U mnie źródłem jest komputer podpięty przez USB, ale niedługo będę podłączał odtwarzacz CD, jestem ciekawy jaka będzie różnica w głośności i brzmieniu.
 13. Co prawda niewiele z tego rozumiem, ale obecnie nie zauważam żadnych nieprawidłowości w pracy wzmacniacza - nic nie brumi, temperatura w normie.
 14. Nie mam problemów z siecią i nie oczekuję "poszerzenia sceny", itd. Po prostu potrzebuję listwę i pomyślałem, że warto zrobić ją z filtrem na wypadek "W". W studio nagrań w którym coś tam nagrywałem też mają filtry na wszelki wypadek. DC bloker chyba sensu nie ma skoro każdy transformator eliminuje składową stałą.
 15. Szanowni Koledzy to nie jest post z pytaniem czy warto, czy ma sens, itd. Chcę listwę z filtrem i dwoma gniazdami i proszę o pomoc tych z Was, którzy to robili lub wiedzą jak to zrobić Mieszkam od 1,5 miesiąca w nowym mieszkaniu w nowym budynku budowanym od zera w 2020. Nie jest to blok, mieszkań jest 9. Nie będę składał listwy sam, muszę jedynie kupić podzespoły. Poskłada mi to elektronik w firmie gdzie pracuję, Obróbka metalu również nie jest problemem. @tomek4446 - dzięki za info
 16. Poziom cenowy i jakościowy - do wzmacniacza za 3 k PLN nie widzę sensu wydawać 1,5 k na listwę i kabel. To zapytanie dotyczy listwy, którą i tak muszę kupić.
 17. Po prześledzeniu chyba wszystkich wątkach o listwach i konsultacjach z kolegą @Wito76 (dzięki za pomoc!) jestem kolejnym, który chce podejść do zbudowania takowej listwy. Potrzebuję tylko dwóch gniazd (Magnat MR780 + Yamaha CD-S300). Proszę o pomoc w wyspecyfikowaniu listy zakupów. Obudowę aluminiową i filtr Fn2090 kupię w TME. Pozostają dwa gniazda, kabel, dławik, wtyk i może oplot, chyba, że o czymś zapomniałem. Tera tak - nie liczę na magiczną odmianę dźwięku, po prostu chcę dostosować poziom zasilania do reszty sprzętu. Ali odpada, nie chcę czekać kilku tygodni. Wtyk wpadł mi w oko Wattgate 360, pytanie classic czy evo - czy dopłata do droższego w przypadku poziomu reszty sprzętu ma sens i cokolwiek da. Nie mam pomysłu na kabel (Melodika 3400..?) i gniazda (Furutech FI-e30 G). Samego kabla potrzebuję max 0,5 m, a najlepiej pewnie 30 cm. Od razu chciałbym zrobić z tych samych klocków nowy kabel zasilający do wzmacniacza. Jak widać niekoniecznie szukam najtańszych podzespołów, ale na pewno nie chcę "przesadzić". Proszę o pomoc w wybraniu podzespołów
 18. Przepraszam za odkop, ale to chyba najświeższy wątek o kablach - czy ma sens wymieniać kabel zasilający w CD-S300? Gniazdo w odtwarzaczu ICE C7, czyli ósemka. Jeśli dobrze rozumiem, to przewód jest dwużyłowy, wtyczka wąska, bez bolca. Czym to zastąpić i czy w ogóle jest sens ?
 19. Atropos

  Magnat mr780

  Robią też takie kable zasilające z wtykiem ósemka ? Mam też odpowiedź w sprawie zasilania w studio nagraniowym - dopiszę w Twoim wątku o zasilaniu.
 20. Atropos

  Magnat mr780

  Czyli gdybym chciał przykładowo kupić kabel Gigawatt LC-1 EVO to wszystko będzie działać jak należy ? Czytając o kwestii zasilania w audio nie znalazłem nigdzie wątku opisującego ten temat z drugiej - chyba równie ważnej - strony, czyli zasilania w studio nagrań. Tak się jednak składa, że mogę mieć informacje w tej sprawie z pierwszej ręki - jak tylko dostanę odpowiedź to się podzielę.
 21. Atropos

  Magnat mr780

  Poczytałem i chciałbym spróbować, ale pewnie poprzez zakup gotowego produktu - moja wiedza w temacie elektryki jest ujemna. Jedna rzecz mnie zastanawia - gniazdo zasilające w MR 780 ma dwa bolce - brak środkowego, jak mniemam uziemienia. Kable zasilające, które oglądałem mają wtyki z trzema otworami. Zapewne jest to dla Was wszystkich oczywiste, ale dla mnie to czarna magia - Magnat ma uziemienie realizowane w jakiś inny sposób? I jeszcze jedna sprawa - BRENNENSTUHL 60.000A - w czym może być gorsza od od np. TAP6 bez blokera..? Jeśli to kwestia logo, marketingu pod Hi-End, itp. to być może BRENNENSTUHL 60.000A + DC bloker Tomanek dałby podobny efekt..?
 22. Atropos

  Magnat mr780

  Zastanawiam się nad zakupem listwy i wymianą kabla zasilającego wzmacniacz - ktoś już ćwiczył taki temat ? Oczywiście im więcej czytam, tym mniej rozumiem - zwolennicy i przeciwnicy filtrowania czy DC blokerów mają swoje argumenty.
 23. Atropos

  Magnat mr780

  Od piątku jestem szczęśliwym posiadaczem MR 780. Gra u mnie z Focalami Aria 906. Wszystko kupiłem w @S4Home - dzięki za odsłuchy i dobrą obsługę :) Pytanie - czy da się sprawdzić wgraną wersję softu ? Zainstalowałem w komputerze sterowniki z www producenta - w panelu jest zakładka INFO, ale nie widzę tam informacji o wesji software. U mnie są lampy produkcji JJ Electronic - czy to takie same nic jak te chińskie montowane dawniej ? W planach wymiana na polecane tutaj Psvane Treasure Mark II 12AT7. Póki co sprzęt się wygrzewa, ale już teraz wiem, że się polubimy. Wybrałem Magnata głównie z powodu wejścia USB audio - muzyki słucham najczęściej przez Deezer HiFi. Kable to QED XT40i, a USB to Chroma 8 od WireWorld. Pytanie o odtwarzacz CD - z tego co widzę to MCD 750 nie jest już produkowany, a chcę kupić coś co się zgra ze wzmakiem. Coś godnego polecenia w budżecie MCD 750 ? Może coś używanego ?
×
×
 • Utwórz nowe...