Skocz do zawartości

Dragon

Uczestnik
 • Zawartość

  10
 • Dołączył

 • Ostatnio

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Polska

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Podłącz bez wzmacniacza, może się okaże że amplituner daje radę i wzmak nie jest potrzebny. W razie czego możesz dokupić samą końcówkę mocy stereo. Rozumiem że źródłem dźwięku zawsze będzie amplituner? Opiszesz wrażenia jak gra zestaw? Pozdrawiam
 2. Miałem namyśli zmiany w zwrotnicy. Ale nie znam się na tym i nie znam nikogo kto to potrafi. Więc odpuszczam ten pomysł. Jak wypożyczę jakieś kolumny do odsłuchu to opiszę wrażania na forum.
 3. Nie oczekuję że w każdym aspekcie nowe kolumny będą lepsze od Pylonów ale jednak muszą robić lepsze wrażenie. Inaczej zmiana byłaby bezsensowna. Może ktoś próbował modyfikować diamond 25? Czy to nie ma sensu?
 4. Lubię szczegółowość Diamondów i nie chciałbym jej stracić.
 5. Tak namawiacie że będę musiał przetestować. Czy czarna okleina na tych kolumnach jest naturalna czy to folia?
 6. Jak rozumieć że subtelności jest jak na lekarstwo? To z AP nie usłyszę np. pogłosu pomieszczenia w którym dokonano nagrania? W Pylonach mam to w standardzie.
 7. Pylony nie żałują dołu. Są ciepłe, ale bas jest dynamiczny. Mi bardzo się podoba. Nie powiedziałbym że dominuje. Zresztą widać to w pomiarach audio. Środek pasma jest na podobnym poziomie co bas. Wycofany jest zakres wysokotonowy a szczególnie 3-4 kHz, a w tym rejonie najczęściej pojawia się górne pasmo gitary elektrycznej. Gdyby to wycofanie było o 2db mniejsze to prawdopodobnie byłyby idealne kolumny do moich potrzeb.
 8. Kef R7 przekraczają mój budżet. Czy warto posłuchać R5?
 9. Odnosząc się do powyższych propozycji to: Heco ładnie się prezentują wizualnie, ale mogą być za duże do mojego pokoju. Monitor Audio nigdy mi do końca nie pasowały brzmieniowo. Może w salonie audio, w którym je odsłuchiwałem była zła akustyka. Focale Aria 926 testowałem przed kupnem Pylonów. Wysokie tony w tych kolumnach niczego nie wybaczają Co prawda miałem wtedy słabszy wzmacniacz ale Pylony wypadły lepiej. Audio Physic nigdy nie słyszałem. Nie sądziłem, że mogą się nadawać do łojenia Może warto spróbować? Elaci będę musiał posłuchać do domu przy okazji.
 10. Dzień dobry forumowicze. Planuję zmianę kolumn do słuchania muzyki w stereo. W tej chwili posiadam Pylon Diamond 25 połączone z Marantz PM8005/ND8006. Pomieszczenie ok 25m2. Słucham głównie muzyki metalowej i rockowej, czasami także filmowej. Pylony są naprawdę niezłe ale zawsze jest jakieś ale Chciałbym uzyskać lepsze (pełniejsze) brzmienie gitar. Pylony ten zakres trochę tonizują i łagodzą. Dobra dynamika, szczegółowość i przestrzenność też jest wskazana. Ogólnie charakter kolumn w zakresie średnio-wysokotonowym powinien w miarę neutralny, a niskie częstotliwości powinny być lekko wzmocnione (lekko ciepłe brzmienie). Zastanawiam się nad Revel Concerta 2 F35, Paradigm Prestige F75. Nie wiem czy to dobry trop? Do tej pory odsłuchiwałem: Paradigm Premier 800F - za duże do mojego pokoju. Brzmienie zbyt lekkie. W salonie audio słuchałem: Bowers Wilkins 704 S2. Dynamiczne szczegółowe, ale za jasne. Elac Carina FS 247.4 - bardziej przypadły mi do gustu. Cieplejsze brzmienie, z dobrą szczegółowością. Ale charakterystyka niskich częstotliwości mniej rockowa niż z Pylonów. Co polecicie jeszcze do odsłuchu?
×
×
 • Utwórz nowe...