Skocz do zawartości

soundintruder

Uczestnik
 • Zawartość

  11
 • Dołączył

 • Ostatnio

O soundintruder

 • Ranga
  Debiutant

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  łódzkie

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Trochę postudiowałem formu i doszedłem do przekonania, że R-n602 powinny dobrze brzmieć z poniższymi monitorami : Dynaudio Emit M20 Elac Debut 2.0 b6.2 KEF Q350 Triangle Borea BR03. Czy ktoś posiadający któryś z powyższych zestawów mógłby potwierdzić zasadność bądź zaprzeczyć i zasugerować coś innego?
 2. Rozumiem, w takim razie nad jakimi wzmacniaczami powinienem się pochylić i czy takie starsze będą w stanie zapewnić łączność z internetem i za pośrednictwem czego? I może jeszcze od początku powinienem najpierw kupić kolumny i do kolumn dobierać wzmacniacz czy najpierw wzmacniacz i do niego dobierać kolumny?
 3. Ok, czyli już powoli wychodzę z lasu...zostając przy RN 602, teraz jakie winienem dobrać do tego monitory/podłogówki?
 4. Jeszcze jedna kwestia, która pojawiła się podczas przeglądania forum, jeśli będę chciał słuchać muzyki z serwisów streamingowych to czy będę musiał dokupić dodatkowo DAC'a, odtwarzacz sieciowy czy wystarczy Yamaha WXAD bądź chromecast do Yamaha501 bądź Yamaha 602?
 5. Tak zapewne zrobię, najpierw zacznę od wzmacniacza bądź amplitunera tyle, że nadal jestem w tym samym miejscu - na początku, po przeczytaniu kilkunastu tematów założyłem, że powinno to być coś z Yamahy (ze względu na rodzaj muzyki preferowanej vide post pierwszy) i raczej winien być to wzmacniacz nie ampli bo wzmacniacze są lepsze itp. W takim razie czy zostać przy Yamaha czy szukać coś innego, a jeśli Yamaha to wzmacniacz (z dostawką do mediów i streamingu) czy amplituner.
 6. Rozumiem, zasugerowałem się tą marką bowiem jeden z forumowiczów poszukiwał zestawu do słuchania niemalże tożsamej gatunkowo muzyki i odsłuchy B&W CM1 wywarły na nim bardzo pozytywne wrażenie, ale nie mogę teraz odnaleźć tematu. oczywiście mam świadomość, że każdy ma indywidualne podejście do odczuwania poszczególnych dźwięków i tonów, ale jak pisałem wcześniej chciałbym sobie zrobić zestaw 3 by odsłuchać i wtedy podjąć decyzję. Raz jeszcze dzięki za pochylenie się nad moim tematem.
 7. Rozumiem, a co myślisz na temat Bowers&Wilkins do takiego zestawu, na platformie o której pisałeś wcześniej jest kilka używanych monitorów w cenie do 1.500 pln (np CM1)
 8. Problem w tym, iż w chwili obecnej do końca nie jest wiadome czy zestaw będzie stał w salonie 6m x 5m czy na poddaszu 5m x 4m (w tym przypadku inaczej wygłuszone i ze skosem na 40% powierzchni)... Poprzedni post winien, w zasadzie, być w pierwszym, niemniej na 90% zestaw będzie na poddaszu stąd też koncepcja monitorów. Seba powracając jeszcze do wcześniejszego posta mam bardziej stawiać na Y501 plus chromecast/WXAD czy Y602 - przy wszystkich dotychczasowych założeniach.
 9. Dzięki za kolejną dawkę informacji. Jednocześnie to nie jest na zasadzie, że muszą być monitory, w materii którą poruszyłem w temacie jestem laikiem, opieram się wyłącznie na opiniach, spostrzeżeniach innych forumowiczów i uznałem, że tak będzie chyba lepiej, natomiast wszelkie dodatkowe informacje, sugestie ze strony profesjonalistów są niemiernie mile widziane. W takim wypadu Seba jakie podłogówki byś widział do Yamahy?
 10. Dziękuję Piotrze za zainteresowanie tematem. Myślałem pierwotnie o YAMAHA A-S501 nowej(ewentualnie Yamaha RN 602 gdyby udało się coś powystawowego znaleźć w cenie do 2k) i do tego dobranie monitorów, a dalej dostawek CD i do internetu, generalnie kwota 3.000 pln dotyczy wzmaka i kolumn. Zakładając moją pierwotną koncepcję z YAMAHA i warunkami z pierwszego posta jakie winienem dobrać monitory? A jaką dostawkę do internetu?
 11. W pierwszych słowach chciałbym przywitać wszystkich forumowiczów. W kolejnych prosić o pochylenie się nad stworzonym przeze mnie tematem i udzielenie rady - jaki wybrać zestaw stereo w cenie do 3.000 pln, przy założeniu : - ma służyć do słuchania muzyki z dużą przewagą Heavy/Rock (RATM, Rammstein, Pantera, Metallica, Iron Maiden, KNŻ, Illusion, klasyka lat 70 - 90), ale również nierzadko Cypress Hill, NAS, Molesta, polska klasyka lat 70 - 90, - w założeniu odsłuch miałby się odbywać z płyt CD, choć w obecnych czasach raczej skłaniam się ku korzystaniu z sieci np. YT, - w chwili obecnej nie mam TV, ale okazać się może, iż przyszłościowo zaistniej konieczność podłączenia zestawu do TV, - powierzchnia pomieszczenia, w którym zestaw będzie stał 20 - 30 m2, - zakładam, iż wzmak powinien być nowy, a kolumny mogą być używane, - skłaniam się bardziej w kierunku monitorów niż podłogowych. Generalnie chodzi o ustalenie kręgu najciekawszych max. 3 zestawów, a następnie odsłuchanie ich i dokonanie wyboru. Co możecie zaproponować przy powyższych założeniach? Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
×
×
 • Utwórz nowe...