Skocz do zawartości

Marcin Tomasik

Uczestnik
 • Zawartość

  9
 • Dołączył

 • Ostatnio

O Marcin Tomasik

 • Ranga
  Debiutant

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Warszawa

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. No niestety z chęcią wstawił bym podłogowe no, ale jestem skazany na dobrze grające monitory Fajne kolumny zaproponowałeś, ale Heco Aurora 300 mają 8 Ohm, Magnat 4 Ohm do Yamahy najlepiej 6 Ohm. Swoją drogą jak to jest z tym jak producent napisał, że jest 4-8 Ohm tak jak w Indianie to czy to oznacza, że tam jest przełącznik zawsze? Czy jak to jest? No i na przód raczej białe ewentualnie jasny dąb Takie mam jeszcze ograniczenie.
 2. Dzięki, a powiedzcie proszę jak mam powiedzmy ten kabel 4 żyłowy podłączyć. Załóżmy, że to będzie po prostu przedłużacz, zeby nie robić gniazd. Amplituner (Gniazdo JACK duże) <--- (Duży Jack 3 pinowy) --------------- 7-8m kabla -------------------(mały jack 3 pinowy)---> Słuchawki To jak to połączyć? 2 żyły minusowe (białe) połączyć razem i do pinu nr 3, a jedna niebieska do pin nr 2 a drugi niebieskie do pin nr 1 ? No i wtedy do czego podłączyć ekran? Z tego co wiem żeby ekran działał dla wysokich czestotliwości nie trzeba podłączać do niczego, ale jeżeli ma też pełnić rolę ekranu zakłóceń niskich czestotliwości np 50Hz z przewodów elektr. to powinien być uziemiony. Tylko czy to jest konieczne?
 3. Rozumiem, dzięki. Tak jeszcze a propos całego zestawu HECO 702 to nie mam za bardzo miejsca z przodu na duże kolumny i szukam czegoś tak do 25-35cm wysokości i 30 głębokości.
 4. Dzięki tak chyba zrobię bo nie mam teraz czasu za bardzo. To będzie najszybsze rozwiązanie na teraz. Dzięki, a czemu 8 żyłowy? Jak 20 lat temu robiłem jakąś prowizorkę z mini jackiem do samodzielnego montażu to końcówka miała 3 blaszki do podłączenia. Znalazłem info na temat 4 pinowych. Czy coś przegapiłem? Tu coś znalazłem źród. https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3430105.html Znalazłem jeszcze faktycznie gniazdo JACK na 8 pinów http://store.electroinstall.pl/gniazdo-jack-6-3-mm-gsmj-5a1-gsmj-5a1-unicon-p-672.html Czy możecie mi przybliżyć o co chodzi bo się chyba pogubiłem? Chciałbym mieć coś takiego: Amplituner (gniazdo JACK) ---->-- kabel? -->--- gniazdo mini jack przy kanapie ---->--- wtyk mini jack 4 pin od słuchawek----->--kabel od słuchawek------ słuchawki
 5. Cześć, myślę o amplitunerze Yamacha RX-V4A. Czasem zachodzi potrzeba przekierowania dzwięku na słuchawki dlatego chcę do kanapy doprowadzić przedłużacz w ścianie zakończony gniazdem mini jack , a na razie tylko sam przewód. Długość przedłużacza: 7-9m ( wtyk duży jack -> gniazdo mini jack ) Jaki rodzaj przewodu wybrać do zatynkowania w ścianie/podłodze? Chodzi mi też o dobry stosunek ceny do jakości.
 6. Dzięki, faktycznie nie ma tego już na rynku. No to będzie coś w stylu Yamaha RX-V4A. Jeżeli chodzi o ofertę HECO zwróciłem uwagę na serię Ambient no ale cena. To już jednak trochę inna półka, ale jakby dać na przód tylko HECO Ambient 22 F to by było estetytcznie. 2x HECO Ambient 22 F na przód 2000zł / TAGA Coral S-40 (biały wysoki połysk) 1300zł 2x TAGA TAV-S Efektowe 449zł 1x TAGA TAV-C (349zł ) / Coral C-40 (1050zł biały połysk) 1x TAGA VIGOR Subwoofer SW-8 789zł / Jamo S 808 SUB Subwoofer 750zł Głośniki: 2848 - 4288 zł Amplituner: 2000-2500zł Razem: 5348 - 6800 z kablami 6-7.5k Tylko czy można tak mieszać? Mam nadzieję, że będę mógł tego za kilka miesięcy normalnie posłuchać gdzieś w salonie... Byłbym wdzięczny jakby się ktoś wypowiedział na temat ustawienia głośników efektowych.
 7. Dzięki za pomoc. Trochę faktycznie się dowiedziałem. Mój imiennik dał popalić Niby imię się zgadza rozkład nawet podobny, ale mimo wszystko wydaje mi się, że to jest trochę inny przypadek ponieważ z tyłu mam okno na całej ścianie plus jeszcze 80cm na boku w tym jedno na środku otwierane. No i ja bym chciał żeby to kosztowało zdecydowanie mniej niż 20k. Wręcz przeciwnie poszukuje niezbędnego minimum, które zaskoczy mnie w porównaniu do plastiku 5.1 z odtwarzaczem DVD za 500zł w promocji ( nie dokładnie takim, ale coś w tym stylu https://allegro.pl/oferta/kino-domowe-samsung-ps-wtz215-10031788458 ) Myślę o amplitunerze Yamaha RX-D485 i do tego muszę coś dobrać na tę powierzchnię, ale nie wiem jak się do tego przystawić. Myślałem o repertuarze TAGA bo ceny są ok, kolorystyka no i mają trochę 6Ohm głośników do wyboru. Myślałem o głośnikach ściennych podtynkowych, ale mam żelbeton przy kanapie. Myślałem o sufitowych, ale po przeczytaniu wskazanych wyżej postów już tego nie biorę pod uwagę (chyba że 7.1 ale nie mam podwieszenia na całym salonie). Z przodu jeżeli chodzi o miejsce to mam tak 25-35cm wysokości i 35cm głębokości szafki pod TV na kolumny no i na centralny też coś się wygospodaruje. Pomóżcie proszę gdzie najlepiej ustawić te sorraundy. Kanapy zwykle są na ok 80cm z rozkładanym zagłówkiem do ok 100cm. Najwyższe standy mają 80cm głośniki o których myślałem ok 26cm. No to jak ustawie za kanapą i zasiądę do filmu to pierwsze co trzeba zrobić to rozłożyć te zagłówki do wys. 100cm i zasłonić głośniki. Czy to będzie przeszkadzać? Logika podopowiada mi że tak... ale na fizyce dzwięku się nie znam. No to pomyślałem że może stand z boku, ale w miejscu nr (5) jest grzejnik więc stand odpada ewentualnie montaż na ścianie i głośnik lewy na pozycji nr (3) na standzie. Jest jeszcze ta opcja nr (2) z głośnikiem lewym 2m od kanapy.
 8. Witam, jestem na etapie projektowania nagłośnienia KD 5.1 w salonie z aneksem. Chciałbym Was zapytać 1) co sądzicie o mojej propozycji ustawienia głośników, 2) o pomoc w ustawieniu głośników efektowych, Problem z głośnikami efektowymi polega na tym, że na tyle lewego głośnika (3,4,7,9) mam otwierane drzwi balkonowe i nie za bardzo mogę tam w przejściu coś postawić. Pytanie, które ustawienie z proponowanych wg Was będzie ok, a może jakaś inna propozycja. 3) oraz ich wybór 4) w której części szukać miejsca na subwoofer Myślę o głośnikach TAGA: TAV-616S, TAV-S, Azure B-40 ewentualnie trochę większe na przód, ale raczej na 80cm nie będzie miejsca. Niestety mam też ograniczenia kolorystyczne na przód białe. Na tył biel lub jasny dąb. Na koniec dodam, że mam też miejsce na ewentualne głośniki sufitowe w podwieszeniu, które znajduje się tylko nad TV. Na czerwono zaznaczyłem propozycję ustawienia głośników na podłodze. Na niebiesko na suficie. Czerwone fale to firany/zasłony. Pozdr.
×
×
 • Utwórz nowe...