Skocz do zawartości

Jurek

Uczestnik
 • Zawartość

  6
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0

O Jurek

 • Ranga
  Debiutant
 1. Jurek

  Wzmacniacz do kolumn Tonsil Fenix 2

  Dzięki. Poczekam na 860.
 2. Jurek

  Wzmacniacz do kolumn Tonsil Fenix 2

  Dzięki za wskazówki. Myślałem o Denon PMA-860, ale na Allegro cena jest wysoka. Widziałem taki wzmacniacz na wolumenie w Warszawie w ostatnią niedzielę za 370 zł podobno sprowadzony z Niemiec. Czy ta różnica w cenie nie jest podejrzana? Na Allegro jest jeszcze http://allegro.pl/denon-pma-560-orginal-i1885957203.html. Wydaje się, że też mógłby być.
 3. Jurek

  Wzmacniacz do kolumn Tonsil Fenix 2

  f1angel. Nie czuję się obrażony, tylko nieco zawiedziony. Wyjaśniam, że chodziło mi o ewentualne wskazanie wzmacniacza, który będzie pasował do tych moich nieudanych kolumn. Tu podziękowania dla rafal735r za wskazówki! Przyznaję z pokorą, że nie umiem odpowiedzieć na proste pytania, ale może kiedyś będę umiał. Przyznasz jednak, że na forach trudno znaleźć jednoznaczną i zgodną opinię "specjalistów" na dowolnie wybrany temat. Zgadzam się, że najlepiej "ruszyć cztery litery, posłuchać tego i owego, wyrobić sobie jakieś zdanie na temat sprzętu". Tylko po co wtedy wracać na forum? Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.
 4. Jurek

  Wzmacniacz do kolumn Tonsil Fenix 2

  Dzięki i za ten strzał w ciemno. Szczerze mówiąc strzelić w ciemno to i ja potrafię. Nie mniej jeszcze raz dziękuję i cieszę się, że udało mi się przy okazji Ciebie dowartościować. Pozdrawiam.
 5. Jurek

  Wzmacniacz do kolumn Tonsil Fenix 2

  Odpowiadam: 1. Tonsile już mam i muszę się z tym pogodzić, przynajmniej narazie. 3. Nie wiem o co pytasz, bo jak pisałem nie jestem audiofilem. Chcę mieć przyzwoity, w rozumieniu zwyczajnego miłośnika muzyki, zestaw do słuchania muzyki z winyli i CD. Do tej pory używałem do tego Micro Hi-Fi Component System Sony CMT-CP100. Konieczne było zastosowanie przedwzmacniacza gramofonowego, aby w ogóle coś odtworzyć z gramofonu (Denon DP-15F). Uzyskany efekt nie jest wg mojej oceny zły. To możemy przyjąć jako punkt odniesienia do tego co można uzyskać z zestawu, który chcę zbudować. Użyłem określenia "kolumny frontowe" z tego powodu, że Tonsil Fenix 2 jest prezentowany również jako zestaw głośników dla kina domowego, zawierający dodatkowe elementy.
 6. Proszę o sugestie (najlepiej poparte doświadczeniem) odnośnie do zakupu wzmacniacza do kolumn frontowych Tonsil Fenix 2 (moc nominalna 100W, moc max. 250 W, impedancja 8 Ohm). Zestaw ma służyć do słuchania muzyki (klasyka, jazz, rock) z płyt winylowych i CD. Pomieszczenie ok. 35m2. Nie mam wymagań audiofilskich, ale chodzi mi o przyzwoitą jakość. Budżet na wzmacniacz to nie więcej niż 500 zł. Z góry dziękuję za rzeczowe i poważne wskazówki.
×