Skocz do zawartości

Prem Gordzialkowski

Uczestnik
 • Zawartość

  13
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez Prem Gordzialkowski

 1. Ja słuchałem , dźwięk mi pasował. Stereo całkiem, całkiem. Z końcówką mocy też - jeszcze lepiej. Tylko wtedy budżet trzeba mocno rozszerzyć bo może się okazać do kompletu trzeba dopasować większe kolumny. Szukałem opcji Ampli plus wzmak na wyciągnięcie frontów, po kilku miesiącach poszukiwań i odsłuchach uważam , że lepiej zainwestować w procesor i końcówkę mocy. Po co płacić za bebechy amplitunera skoro i tak puszczamy sygnał na inny sprzęt. Szkoda, że NAD ma tylko M17 w ofercie - poza zasięgiem
 2. Ja słuchałem Arcam AVR10 , dla mnie NAD zagrał lepiej , więcej muzyki w muzyce -subiektywnie oczywiście. Ale może do Arcama się zraziłem bo na 40 min odsłuchu 20 min było ustawiania - ciągle gubił wejscia, sieć itp. Nie wiem , może to przypadłość tego egzemplarza ale wydać 12-15k i bujać się potem z resetem - słabe to jest. Chciałem posłuchać AVR20 ale odpuściłem. Przydałby się w NAD dobrze wyposażony i wyceniony procesor , takie 778 bez sekcji wzmacniaczy. Pierwszy bym kupił
 3. a ok , dziękuję. Kolumny na ten moment Monitor Audio RX6 silver , ewentualnie do wymiany jak już będzie system postawiony. Co znaczy system mega uproszczony :)? masz na myśli 7705? czy ewentualnie coś innego?
 4. Pytanie czy miał Pan okazję posłuchać? Końcówka mocy planowana to XPA 9
 5. Dzień dobry pytanie - czy da się podłączyć takiego np Vincenta do końcówki mocy obsługującej również procesor kina domowego? Chodzi mi o to aby słuchać stereo na istniejącym komplecie kolumn i nie kupować równolegle drugiej pary. Słabo mi się to spina na logikę bo trzeba wtedy połączyć sygnał na kolumny frontowe z procesora i ze wzmacniacza ale w sytuacji gdy z procesora do końcówki sygnał idzie po xlr a ze wzmacniacza po rca - może to zadziała??
 6. Ktoś słuchał? Jak wrażenia?
 7. cześć i jak wrażenia po kilku miesiącach użytkowania / słuchania / oglądania?
 8. Dzięki za info. Wiem, wzmacniaczy jest kilka przerabiam temat od kilku miesięcy. Szczerze mówiąc jak mam inwestować w bazowego Denona plus wzmacniacz to wolę zainwestować w końcówkę mocy i procesor (np XPA z Emotivy i Marantz 7706). Przynajmniej posłucham koncertów z CD wielokanałowo. Budżet wyjdzie podobny a więcej opcji z dźwiękiem i ilością kanałów.
 9. Ok to jakie propozycje - temat otwarty
 10. Masz miejsce to posiadasz. Ja nie mam oddzielnego miejsca na stereo. Mam miejsce na kino , chociaż tv praktycznie nie oglądam, ale oglądam filmy. Szukam więc opcji apmli z dobrym stereo. To mi zapewni system dzielony (procesor plus końcówka). Czy ampli z dołączonym wzmacniaczem da to samo? Nie wiem, z odsłuchów jest różnica na plus i na minus , zależy co połączymy. Na koniec realnie i tak mówimy o budżecie 15-20k. (bez kabli i kolumn). Jeden tylko temat - ampli plus wzmak i np cd dołączony właśnie do wzmacniacza aby dać to brzmienie stereo nie da mi możliwości odsłuchu cd wielokanałowego (koncerty z cd też się zdarzają). Dlatego ja idę raczej w kierunku procesor wielokanałowy plus końcówka mocy. Co nie znaczy , że inni robią źle. Poza tym to wszystko jest strasznie subiektywne z racji naszych odczuć i emocji Tak więc pozdrowienia dla wszystkich , niezależnie od marek, systemów i ustawień.
 11. Czekam na XPA9 , dam znać. Słuchałem wielu rzeczy, Emo dla mnie gra najlepiej (XPA 5 + XMC-2) . Wychodzi drogo , fakt , ale moim zdaniem warto trochę uzbierać i mieć temat na lata. Warianty bardziej budżetowe to BasX A2 itp.
 12. Ja miałem okazję słuchać XPA5 w komplecie z XMC-2. Dźwięk genialny. Po prostu. A byłem po odsłuchach Denona 6700, NAD 778 (najbliżej dźwiękowo) , Anthema, Arcama. XPA ma konstrukcję modułową , z możliwością rozbudowy do 11 kanałów. Mniejsze szumy (przynajmniej wg specyfikacji). A5175 jest raczej niedostępny, chyba, że masz gdzieś możliwość zakupu. No i XPA idzie również po XLR. Wybór należy do Ciebie ale ja dołożyłbym do XPA. Taki sprzęt w zasadzie kupuje się na lata.
 13. WItam wszystkich niezdecydowanych , zdecydowanych , testerów , szukających dobrego dźwięku. ja poszukuję dobrego stereo w zestawie kina domowego. Nie mam miejsca na oddzielny zestaw. Jestem świeżo po odsłuchu XMC-2 z XPA5 , słuchałem już Denon'a 6700, Arcama 10/20, Anthema 740, NAD 778. To wszystko jest subiektywne , Emo zagrało chyba najlepiej (albo chciałem to tak słyszeć :)) - głębia, dynamika, świeżość tej muzyki jest niezwykła. Nadążał jeszcze NAD (drugi na mojej shortliście) , może Anthem. Nie wiedziałem , że tyle dźwięków jest ukrytych w mojej ulubionej płycie Joshua Tree... Też na początku myślałem o ampli i wzmacniaczu klasy Musical Fidelity M6Si do wyciągnięcia frontów ale to dla mnie proteza. Arcam zagrał świetnie po podpięciu Denona DCD 2500, (nie dołączałem dodatkowo wzmacniacza) jeśli chcę mieć dźwięk stereo to ok, ale zestaw ampli plus wzmak nie da mi dźwięku wielokanałowego a czasami warto posłuchać koncertu w surround (kto nie wierzy, niech wrzuci Alchemy albo Bring On The Night). Opcją do rozważenia jest dobry ampli plus końcówka ale wtedy po co nam sekcja wzmacniaczy w ampli skoro i tak daję końcówkę. Finalnie skończy się pewnie na XMC-2 plus XPA9 lub Marantz 7706 plus XPA9. Czas pokaże , zobaczymy. DCD 2500 wyraźnie pokazał , że ze strony "nadajnika sygnału" tkwią rezerwy w jakości dźwięku. Czyli program inwestycyjny na lata . Informacyjnie - kolumny z klasy 7 000-12 000/kpl plus do porównania Emotiva Airmotiv T1+ (3900 /parę) - niewiele odstawały... Pozdrawiam wszystkich, jeśli ktoś ma pytania , proszę pisać
×
×
 • Utwórz nowe...