Skocz do zawartości

Prem Gordzialkowski

Uczestnik
  • Zawartość

    18
  • Dołączył

  • Ostatnio

Posty napisane przez Prem Gordzialkowski

  1. 50 minut temu, S4Home napisał:

    Tak, ale wcześniej się okazało że jak SoundUnited wynik się nie spodobał to okazało się że lab był blednie mierzony.

    nie widzisz w tym nic dziwnego?

    "Don't look up"

    Ja się dokładnie z Tobą zgadzam. !

    nie spotkałem aby tam były testy lampowych. Bo wtedy szeroka gama odbiorców świadomych by przestała to czytać.

     

     

    To jest inna sprawa. Bo sprawdzanie co jest w środku danego urządzenia, czy ma wady konstrukcyjne, czy płacisz chociaż trochę za komponenty to faktycznie ważna rzecz.

    Do czego ja zmierzam. I jestem pewien że sami byście się wkopali.

    Gdybyście przesłuchali 5 urządzeń w ciemno. Ocenili je w kategoriach punktów od 0 do 100.

    Daje głowę że późniejsze testy ASR pokazały by zupełnie inną hierarchie.

    Skąd wiem? Bo robiłem takie testy na znajomych. Którzy sprzęt audio mają od lat.

    I teraz właśnie zapala się lampka.

    Czy wybrać to co mi subiektywnie, obiektywnie, Whatever się bardziej podoba przy odsłuchu czy uwierzyć testowali LAB. Który może po pewnym czasie jak widac zostać zmieniony.

    I dlatego zakończmy i niech każdy wybiera co chce :)

    Wesołej zabawy dzisiaj!

    Piotr

     

    dokładnie to chcialem napisać. Każdy z nas ma inny gust i oczekiwania, niech każdy kupuje to, co mu odpowiada. Założyłem wątek aby dowiedzieć się o 7706 a dyskusja poszła w zupełnie innym kierunku

  2. 8 minut temu, essewissa napisał:

    Ja jestem za tym żeby kupować sprzęt, który „mierzalnie” dobrze gra. Miałem wzmaniacze po 20-25tyś, które wprowadzały zniekształcenia, teraz mam taki, który jest referencją wg ASR i gra lepiej, a kosztuje 1/5 tego co miałem wcześniej. Podobnie ze źródłami. 
    Te zniekształcenia czasem fajnie „grają”, stąd te opowieści o tym żeby kupować na słuch, ja tam nie lubię być oszukiwany. 
    Są firmy audiofilskie gdzie jakość idzie za ceną, ja znam taką jedną, ale generalnie to jednak większość „pudruje” dźwięk.

    a mogę spytać co teraz masz?

  3. 20 minut temu, Michal Nowak napisał:

    noo, o tym.

    I żeby nie było - nie żałuję zakupu i nie zamierzam teraz biadolić co by było gdyby...

    owszem słuchałem np Denon 6700 grał świetnie ale tylko z końcówką mocy - po co mam wydawać kasę na bebechy wzmacniacza w ampli skoro i tak celuję w końcówkę. Poza tym ustawienie tego Denona zajęło prawie godzinę w jednym ze sklepów.

    w pomiarach Denon 3700 wychodzi lepiej niż wiele droższych sprzętów , czy lepiej gra - nie wiem

    Taki Trinnov - w pomiarach świetny i gra bosko ale najpierw trzeba wygrać w totka.... albo dostać spadek po babci z USA

  4. Dnia 15.02.2021 o 21:17, Arekszcz napisał:

    Witam czy ktoś posiada w/W kolumny ??? Jeżeli tak proszę o kontakt

    mam opticon 8 mk2 - dla mnie grają przepięknie (bogactwo dźwięków, szeroka scena, dużo szczegółów), nie męczą nawet po kilku godzinach

  5. Dnia 23.12.2021 o 19:52, eMBe napisał:

    Fantastyczna ta lista. Wychodzi na to, że większość ludzi powinna wyrzucić swoje amplitunery bo źle wychodzą w testach.
    Ja może głuchy jestem ale żadnych szumów nie słyszę z mojego amplitunera :>>>>>

    Mam to samo, posiadam XMC-2 ,  u Amira w testach słaby/przeciętny , przed zakupem przesłuchałem wiele sprzętów i wybrałem najlepszy dla siebie - dla mnie dźwięk jest super.

    A w ogóle to wszyscy się na tego Amira oglądają - nieźle jeden człowiek guru branży. Ciekawe kim jest w rzeczywistości :) może to jakiś wycofany inżynier , nie słucha muzyki dla przyjemności tylko siedzi z 45 miernikami i mierzy.

    • Lubię to 1
  6. Dnia 25.07.2021 o 15:46, MASX napisał:

    Ktoś miał z nim styczność?  Obecnie posiadam Onyo rz840 z Silver 500 i chciałem coś polepszyć. Już prawie się zdecydowałem na arcama sa30 jako AIO do stereo plus końcówka w kd. Teraz zastanawiam się co będzie lepszymi rozwiązaniem. 

    Ja słuchałem , dźwięk mi pasował. Stereo całkiem, całkiem. Z końcówką mocy też - jeszcze lepiej. Tylko wtedy budżet trzeba mocno rozszerzyć bo może się okazać do kompletu trzeba dopasować większe kolumny.

    Szukałem opcji Ampli plus wzmak na wyciągnięcie frontów, po kilku miesiącach poszukiwań i odsłuchach uważam , że lepiej zainwestować w procesor i końcówkę mocy. Po co płacić za bebechy amplitunera skoro i tak puszczamy sygnał na inny sprzęt. Szkoda, że NAD ma tylko M17 w ofercie - poza zasięgiem

  7. Dnia 15.03.2021 o 13:35, Siloss napisał:

    Niestety nie słuchałem Arcama.

    Ja słuchałem Arcam AVR10 , dla mnie NAD zagrał lepiej , więcej muzyki w muzyce -subiektywnie oczywiście.  Ale może do Arcama się zraziłem bo na 40 min odsłuchu 20 min było ustawiania - ciągle gubił wejscia, sieć itp. Nie wiem , może to przypadłość tego egzemplarza ale wydać 12-15k i bujać się potem z resetem - słabe to jest. Chciałem posłuchać AVR20 ale odpuściłem.

    Przydałby się w NAD dobrze wyposażony i wyceniony procesor , takie 778 bez sekcji wzmacniaczy. Pierwszy bym kupił

  8. 6 godzin temu, S4Home napisał:

    Właśnie w takiej konfiguracji słuchałem. PRe Marantza z Emotiva. Juz nie pamiętam czy dokładnie z tym modelem.

    Ale jak mowie w mega uproszczonym systemie PRE, końcówka, kolumny. To taki PRE najmniej procentowo bym dał. co nie znaczy że można go pomijać!

    Jakie kolumny?

    Piotr

    a ok , dziękuję. Kolumny na ten moment Monitor Audio RX6 silver , ewentualnie do wymiany jak już będzie system postawiony. Co znaczy system mega uproszczony :)?

    18 godzin temu, tadekk55 napisał:

    Poczytaj o starszych modelach, cudów w nowym nie wymyślili jak nie zepsuli będzie cud.

     

    masz na myśli 7705? czy ewentualnie coś innego?

  9. Dnia 20.05.2021 o 17:52, Q21 napisał:

    Cześć,
    Jeśli podoba Ci się charakter brzmienia Audiolaba 6000a i chciałbyś pójść oczko wyżej to polecam koniecznie posłuchać Vincent SV237mk, Haiku Audio Bright MK5, Musical Fidelity M5si czy wspomnianego Cyrus 8.2 dac.
    Vincent zapewni Ci dynamiczne brzmienie z bogatą średnicą oraz mocnym, mięsistym dołem. Haiku Audio Bright to delikatniejsze brzmienie z łagodniejszym i bardziej poukładanym dołem. Zyskasz tutaj także nieco większa przestrzeń. Musical Fidelity M5si to połączenie muzykalności i dynamiki, bas jest zróżnicowany, a średnica bliska i dociążona.

     

    Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny i odsłuchu. 

    Dzień dobry

    pytanie - czy da się podłączyć takiego np Vincenta do końcówki mocy obsługującej również procesor kina domowego?

    Chodzi mi o to aby słuchać stereo na istniejącym komplecie kolumn i nie kupować równolegle drugiej pary. Słabo mi się to spina na logikę bo trzeba wtedy połączyć sygnał na kolumny frontowe z procesora i ze wzmacniacza ale w sytuacji gdy z procesora do końcówki sygnał idzie po xlr a ze wzmacniacza po rca - może to zadziała??

  10. Dnia 21.07.2020 o 10:27, Remi Franek napisał:

    Cześć,

    mogę już zapisać, że skończyłem konfigurację swojego zestawu. Wersję demo XMC-2 i XPA-5 zastąpiły docelowe urządzania i zaczęły się wygrzewać :). 

    To co przy okazji mogę napisać to trochę więcej na temat końcówki mocy XPA-5 bo oprócz tego, że to naprawdę dobrze gra to jeszcze jest bardzo ciekawa z punktu widzenia konstrukcyjnego. Tak naprawdę to jest jedna skrzynka w której jest miejsce na 7 kart albo mono (pod jedną kolumnę) albo stereo (dla dwóch). Można więc dowolnie sobie konfigurować i rozbudowywać sprzęt wedle potrzeb gdzie pod kino domowe taki optymalną wersją maksimum jest obsługa 11 kanałów (3 karty mono - na fronty plus centralny) i 4 karty stereo na resztę). Jedna karta to koszt mniej więcej 1000 zł. W moim przypadku mam konfigurację 3xmono plus 1 raz stereo dla surround.

    https://emotiva.com/products/xpa-5-gen3

    XMC-2 za to został u mnie jako procesor dzwięku. Jakościowo i dźwiękowo naprawdę nie ma za bardzo do czego się przyczepić (może ergonomia oprogramowania mogłaby być lepsza :) ale jak widać skupiają się mocno na sprzęcie :). Pod kątem dzwięku jest doskonale ... w kinie domowym mega super a w stereo dopiero Hegel w wersji H190 zagrał dla mnie na poziomie równym (może troszeczkę lepszym dla mnie osobiście). W każdym innym przypadku XMC-2 brzmi doskonale, czysto, dynamicznie i z doskonałą przestrzenią. Chciałbym jeszcze przy okazji kiedyś posłuchać Naima ale to i tak nie rozwiąże kwestii kina.

    Jak ktoś ma mniej gotówki to drugą opcją bardzo fajną jest Anthem MRX-720. W NAD 758 brakowało po prostu mocy bo reszta całkiem dobrze.

    W zakresie kolumny skończyło się na 702 S2, HTM72, 707 S2. Docelowo może zmienię centralny na HTM71 ale na razie brakło miejsca. Testowałem go w weekend ... gra mocniej ale mocy mi w kinie obecnie kompletnie nie brakuje. Większą zaletą dla mnie było lepsze spasowanie z 702 S2 pod kątem tworzenia jednolitej ściany dźwięku. Pod tym kątem radzi sobie lepiej niż HTM72. 707 jako surround bez problemu dają radę :).

    cześć i jak wrażenia po kilku miesiącach użytkowania / słuchania / oglądania?

  11. 3 godziny temu, S4Home napisał:

    Denon X 3700, Yamaha 1080 lub następstwo

    Wzmacniacz który może pracować jako końcówka i integra: Roksan K3, Cyrus ONe, starszy Denon PMA 1520AE

    itp.

    Jest takich wzmacniaczy trochę.

    Zalezy od preferencji. Doboru do kolumn

    Piotr

    Dzięki za info. Wiem, wzmacniaczy jest kilka przerabiam temat od kilku miesięcy. Szczerze mówiąc jak mam inwestować w bazowego Denona plus wzmacniacz to wolę zainwestować w końcówkę mocy i procesor (np XPA z Emotivy i Marantz 7706). Przynajmniej posłucham koncertów z CD wielokanałowo. Budżet wyjdzie podobny a więcej opcji z dźwiękiem i ilością kanałów.

  12. Dnia 13.05.2020 o 19:36, Dedal75 napisał:

    Nie musisz mi @tomek4446 tłumaczyć, przeczytaj temat, to o czym dyskutowałem było że tak powiem rozeznaniem o co chodzi. Posiadam kino i oddzielne stereo czy dobre nie ważne 😁, jednak nie każdy tu piszący do końca  wie czego tak naprawdę chce  jak Ty czy ja więc człowiek dopytuje, i różne opcje rozważa. Pzdr 

    Masz miejsce to posiadasz. Ja nie mam oddzielnego miejsca na stereo. Mam miejsce na kino , chociaż tv praktycznie nie oglądam, ale oglądam filmy. Szukam więc opcji apmli z dobrym stereo. To mi zapewni system dzielony (procesor plus końcówka). Czy ampli z dołączonym wzmacniaczem da to samo? Nie wiem, z odsłuchów jest różnica na plus i na minus , zależy co połączymy. Na koniec realnie i tak mówimy o budżecie 15-20k. (bez kabli i kolumn).  Jeden tylko temat - ampli plus wzmak i np cd dołączony właśnie do wzmacniacza aby dać to brzmienie stereo nie da mi możliwości odsłuchu cd wielokanałowego (koncerty z cd też się zdarzają). Dlatego ja idę raczej w kierunku procesor wielokanałowy plus końcówka mocy. Co nie znaczy , że inni robią źle.

    Poza tym to wszystko jest strasznie subiektywne z racji naszych odczuć i emocji :) Tak więc pozdrowienia dla wszystkich , niezależnie od marek, systemów i ustawień.

  13. Dnia 13.12.2020 o 17:55, krzychu72 napisał:

    Dzięki za info. W tym teście Emotiva wypada bardzo dobrze.  Zastanawiam się też czy firma niedługo nie planuje wprowadzić na rynek nowych produktów. Ten zestaw jest obecny już od 2016 roku. Może jeszcze się odezwie ktoś, kto posiada Emotivę.

    Czekam na XPA9 , dam znać. Słuchałem wielu rzeczy, Emo dla mnie gra najlepiej (XPA 5 + XMC-2) . Wychodzi drogo , fakt , ale moim zdaniem warto trochę uzbierać i mieć temat na lata. Warianty bardziej budżetowe to BasX A2 itp.

  14. Dnia 4.03.2021 o 12:50, Repugnant napisał:

    dwa modele emotivy EMOTIVA XPA FIVE GEN3 WZMACNIACZ MOCY 5-KANAŁOWY cena ok 8tys a EMOTIVA BASX A-5175 WZMACNIACZ MOCY 5-KANAŁOWY  cena ok 4tys.oczywista roznica jest w mocy chyba ponad  100w na kanal reszta roznic ze specyfikacji jak dla mnie jest minimalna wiec nasuwa sie pytanie czy warto przeplacac?czy uslyszymy roznice czy moze xpa ma cos o czym nie wiem.czy ktos porownywal te modele sluchal ich??prosze o opinie bo jestem zainteresowany kupnem.dziekuje.

    Ja miałem okazję słuchać XPA5 w komplecie z XMC-2. Dźwięk genialny. Po prostu. A byłem po odsłuchach Denona 6700, NAD 778 (najbliżej dźwiękowo) , Anthema, Arcama.

    XPA ma konstrukcję modułową , z możliwością rozbudowy do 11 kanałów. Mniejsze szumy (przynajmniej wg specyfikacji). A5175 jest raczej niedostępny, chyba, że masz gdzieś możliwość zakupu. No i XPA idzie również po XLR. Wybór należy do Ciebie ale ja dołożyłbym do XPA. Taki sprzęt w zasadzie kupuje się na lata.

  15. Dnia 21.07.2020 o 10:27, Remi Franek napisał:

    Cześć,

    mogę już zapisać, że skończyłem konfigurację swojego zestawu. Wersję demo XMC-2 i XPA-5 zastąpiły docelowe urządzania i zaczęły się wygrzewać :). 

    To co przy okazji mogę napisać to trochę więcej na temat końcówki mocy XPA-5 bo oprócz tego, że to naprawdę dobrze gra to jeszcze jest bardzo ciekawa z punktu widzenia konstrukcyjnego. Tak naprawdę to jest jedna skrzynka w której jest miejsce na 7 kart albo mono (pod jedną kolumnę) albo stereo (dla dwóch). Można więc dowolnie sobie konfigurować i rozbudowywać sprzęt wedle potrzeb gdzie pod kino domowe taki optymalną wersją maksimum jest obsługa 11 kanałów (3 karty mono - na fronty plus centralny) i 4 karty stereo na resztę). Jedna karta to koszt mniej więcej 1000 zł. W moim przypadku mam konfigurację 3xmono plus 1 raz stereo dla surround.

    https://emotiva.com/products/xpa-5-gen3

    XMC-2 za to został u mnie jako procesor dzwięku. Jakościowo i dźwiękowo naprawdę nie ma za bardzo do czego się przyczepić (może ergonomia oprogramowania mogłaby być lepsza :) ale jak widać skupiają się mocno na sprzęcie :). Pod kątem dzwięku jest doskonale ... w kinie domowym mega super a w stereo dopiero Hegel w wersji H190 zagrał dla mnie na poziomie równym (może troszeczkę lepszym dla mnie osobiście). W każdym innym przypadku XMC-2 brzmi doskonale, czysto, dynamicznie i z doskonałą przestrzenią. Chciałbym jeszcze przy okazji kiedyś posłuchać Naima ale to i tak nie rozwiąże kwestii kina.

    Jak ktoś ma mniej gotówki to drugą opcją bardzo fajną jest Anthem MRX-720. W NAD 758 brakowało po prostu mocy bo reszta całkiem dobrze.

    W zakresie kolumny skończyło się na 702 S2, HTM72, 707 S2. Docelowo może zmienię centralny na HTM71 ale na razie brakło miejsca. Testowałem go w weekend ... gra mocniej ale mocy mi w kinie obecnie kompletnie nie brakuje. Większą zaletą dla mnie było lepsze spasowanie z 702 S2 pod kątem tworzenia jednolitej ściany dźwięku. Pod tym kątem radzi sobie lepiej niż HTM72. 707 jako surround bez problemu dają radę :).

    WItam wszystkich niezdecydowanych , zdecydowanych , testerów , szukających dobrego dźwięku.

    ja poszukuję dobrego stereo w zestawie kina domowego. Nie mam miejsca na oddzielny zestaw.

    Jestem świeżo po odsłuchu XMC-2 z XPA5 , słuchałem już Denon'a 6700, Arcama 10/20, Anthema 740, NAD 778. To wszystko jest subiektywne , Emo zagrało chyba najlepiej (albo chciałem to tak słyszeć :)) - głębia, dynamika, świeżość tej muzyki jest niezwykła. Nadążał jeszcze NAD (drugi na mojej shortliście) , może Anthem. Nie wiedziałem , że tyle dźwięków jest ukrytych w mojej ulubionej płycie Joshua Tree...

    Też na początku myślałem o ampli i wzmacniaczu klasy Musical Fidelity M6Si do wyciągnięcia frontów ale to dla mnie proteza. Arcam zagrał świetnie po podpięciu Denona DCD 2500, (nie dołączałem dodatkowo wzmacniacza) jeśli chcę mieć dźwięk stereo to ok, ale zestaw ampli plus wzmak nie da mi dźwięku wielokanałowego a czasami warto posłuchać koncertu w surround (kto nie wierzy, niech wrzuci Alchemy albo Bring On The Night). Opcją do rozważenia jest dobry ampli plus końcówka ale wtedy po co nam sekcja wzmacniaczy w ampli skoro i tak daję końcówkę.

    Finalnie skończy się pewnie na XMC-2 plus XPA9 lub Marantz 7706 plus XPA9. Czas pokaże , zobaczymy. DCD 2500 wyraźnie pokazał , że ze strony "nadajnika sygnału" tkwią rezerwy w jakości dźwięku. Czyli program inwestycyjny na lata :) . Informacyjnie - kolumny z klasy 7 000-12 000/kpl plus do porównania Emotiva Airmotiv T1+ (3900 /parę) - niewiele odstawały...

    Pozdrawiam wszystkich, jeśli ktoś ma pytania , proszę pisać

     

×
×
  • Utwórz nowe...