Skocz do zawartości

MASX

Uczestnik
 • Zawartość

  80
 • Dołączył

 • Ostatnio

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Głogów

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. W porównaniu do rz840 jest ten dźwięk pełniejszy i o większej mocy. Dodatkowo przy Netflix te tryby arcama robią robotę. Dirac na początku odstrasza ale ogólnie nie jest trudny. Też głównie kupiłem do kina ale coraz częściej słucham muzyki. Rz było męczące na dłuższa metę z MA Silver.
 2. Skoro w stereo pomiędzy rz840 a 4700 nie ma wielkiej różnicy to przygotuj się na wydatek. Ja rz od razu schowałem do kartonu.
 3. To ja zapytam jak ma się granie 4700 do rz840? Bo zmieniłem rz na inny amplituner. I faktycznie nie daj się naciągnąć na Arcama… kup go w dobrej cenie jeżeli wchodzi w grę.
 4. Ma znaczenie. Jeżeli masz silver 500 6G a nie ma dostępnego c350 6G to śmiało bierz c250 7g. Wiele się tam nie zmieniło. Przy doborze centralnego chodzi o to żeby zgrywał się z frontami. Pomiędzy 6G a 7g ja nie słyszę różnicy.
 5. To co byś zaproponował w kwocie około 1k z małym hakiem? Zobaczę jeszcze co sklep zaproponuje. Ale po tylu awariach to nie mam ochoty na powrót do zen dac’a.
 6. Nie chce inwestować za dużo w ich wzmocnienie bo mało ich używam do słuchania muzyki. Jednak podpięte pod integre PC grają płasko, cicho i mało wyraźnie. Zastanawiam się tez nad dragonfly cobalt żeby mieć także urządzenie mobilne. Tylko czy napędzi je w zbliżonym stopniu do zen daca?
 7. Wziąłem nowy avr10 za równo 10k. Także da się. A zaraz po pierwszym włączeniu schowałem rz840 do pudełka i wystawiłem na sprzedaż. Warto dołożyć moim zdaniem.
 8. Cześć, potrzebuje czegoś co zastąpi mi Ifi audio zen dac, którego po raz czwarty będę odsyłał na gwarancje. Słuchawek używam stacjonarnie na PC. Wymagania - żeby nie grał gorzej niż ifi
 9. Może źle się wyraziłem. Nie tyle sztuczny co przez ich granie dołem czułem jakbym ich słuchał z załączonym w amplitunerze trybem podbicia basu. Po dłuższym czasie przestało mi się to podobać. po zmianie na silver 500 tego basu nie ubyło ale przez tą jaśniejszą górę bardziej podoba mi się to granie.
 10. To proponuję podać wymiary pomieszczenia najlepiej z jakimś szkicem, oczekiwania co do sprzętu, preferencje brzmienia, to czego teraz słuchasz, ile chcesz na to przeznaczyć pieniędzy, itp. A dostaniesz kilka porad i propozycji.
 11. Jak je tak ustawisz to już nigdy Bóg nie zagości w Twoim domu... Wszystko zależy od tego jakie to są kolumny. Ale generalnie nastąpi podbicie dołu i spadek jego jakości. Kolumny już posiadasz czy planujesz kupić?
 12. Silver 500 to także 4ohm. U mnie grają (silver 6G) z AVR10 i nie ma problemów. Wg mnie jest to bardzo dobrze grający zestaw zarówno w kinie jak i stereo. MA ma świetny centralny C350. Heco 1000 rozumiem Aurora, miałem 700 przed MA i nigdy bym do nich nie wrócił. Grają mocno dołem ale to jest strasznie wymuszony i sztuczny bas. Wypożycz 500 do siebie i odsłuchaj. Teraz komplet 6G możesz dostać w dobrej cenie.
 13. Kable max 1,5mm nic wiecej tam nie wsadzasz. Moje czekają na remont żeby się schować
 14. Nie wiem ile na te atmosy chcesz przeznaczyć. Ja kupiłem focal dome flax sat i jestem z nich bardzo zadowolony. Do tego bardzo ładnie prezentują się na suficie.
 15. W przypadku 5.1 fajny efekt daje podniesienie o 10-30cm surround powyżej głowy. Ale jak planujesz atmos to tylko na wysokości głowy, inaczej psuje to efekt.
×
×
 • Utwórz nowe...