Skocz do zawartości

lukisejker

Uczestnik
 • Zawartość

  10
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez lukisejker

 1. Wielkie dzięki za pomoc. Na ten moment najbliżej mi do Monitor Audio Bronze 500 + 50/100 + C150 + 2 x sufitowe. Amplituner Yamaha 6A. Muszę tylko ich posłuchać. Pytanie, czy konieczny jest subwoofer? Czytałem trochę recenzji i podkreślają, że basu jest wystarczająco i nie jest on niezbędny.
 2. Chce system 5.1.2 więc musi być amplituner (Yamaha 6a), pytam o głośniki.
 3. Wielkie dzięki za informację. Jestem w trakcie negocjacji aby na froncie pojawiły się podłogówki a z tylu podstawkowe. To na czym mi zależy aby wszystkie głośniki były z jednej firmy / serii aby wizualnie od siebie nie odbiegały. Jeżeli chodzi o muzykę to będą wykorzystywane do prawie każdego gatunku (bez disco polo i tym podobnych), co moglibyście polecić?
 4. Technicznie mógłbym montować w ścianie lecz na moment oglądania musiałbym odsłaniać zasłony, jest to do zrobienia. Pomyślę nad tym rozwiązaniem. To teraz rodzi się nowe pytanie. Przyjmując, że będą głośniki instalacyjne w ścianie, czy jest sens dokładać 2 szt. na sufit? Będzie z tego jakiś realny efekt?
 5. Jeżeli chodzi o sufitowe to mam pełną dowolność, mogę je zamontować tak aby było dobrze. Bardziej zależy mi na informacji, czy wykorzystanie takich głośników zabije cały efekt i czy dysproporcja jakościowa jest znaczna.
 6. Wielkie dzięki, bardzo fajne zestawy. Jedyny problem jaki mi się pojawia to tył, nie mam możliwości aby postawić tam jakikolwiek głośnik stąd myślę o instalacyjnych w suficie, co o tym sądzicie? Pytanie, dokładać 2 czy 4 (sufitowe)? Duże straty na jakości?
 7. Bardzo dziękuję za pomoc. Niestety ale "z tyłu" nie mam możliwości montażu "większych" kolumn dlatego myślę nad sufitowymi. Czy będzie duża różnica w jakości? Pytanie do praktyków, czy realnie jest znacząca różnica między 5.1 a 5.1.2 korzystając głównie z Netflixa?
 8. Cześć Wszystkim, jestem w trakcie szykowania się do remontu i jednocześnie planuje cały system audio do salonu (26m2 i za ścianką kuchnia z jadalnią ok. 25m2). Z racji koncepcji wnętrz, musze zrezygnować z głośników podłogowych (najlepiej jakby nic nie było widoczne :) ). Poniżej moje pomysły: 1. FOCAL Dome FLAX 5.1 + 2 głośniki instalacyjne w suficie (Focal 100 ICW 6). 2. 7 głośników instalacyjnych w suficie (Focal 100 ICW 6) + SUB AIR CZARNY DIAMOND FOCAL. 3. 2 x Triangle Esprit Comete EZ + Triangle Esprit Voce EZ Kolumna centralna + 4 x Triangle Secret ICT7. Do tego amplituner MusicCast RX-V6A. Cel to kino domowe, ATMOS!? oraz słuchanie muzyki. Który wariant z powyższych jest lepszy? Pytanie czy jest sens wchodzić w 7 głośników czy pozostać przy 5 i czy w 3. zestawie konieczny jest subwoofer? Jeżeli moglibyście zaproponować inne zestawy będę bardzo wdzięczny, również proszę o konstruktywne podpowiedzi. Pozdrawiam
×
×
 • Utwórz nowe...