Skocz do zawartości

da Vinci

Uczestnik
 • Zawartość

  7
 • Dołączył

 • Ostatnio

Posty napisane przez da Vinci

 1. Dnia 4.09.2021 o 12:10, Rafał S napisał:

  Dzięki za wpis, potwierdzasz moje przypuszczenia, że z dobrze dobranym wzmakiem Diamondy potrafią wzruszyć. Wyobrażam sobie, że gitary brzmią u Ciebie przepięknie. :)

   

  Mnie bardzo podoba się brzmienie gitar, w wykonaniu Pylonów. No ale to subiektywne odczucie i ciężko rozwodzić sie nad naturalnością brzmienia. Myślę, że nikt z nas nie jest w stanie stwierdzić czy dana gitara brzmi tak samo u nas  jak w studiu nagrań gdzie artysta jest nagrywany. Nierealne. Można być osłuchanym i znać barwe danego instrumentu ( ja bardziej klawisze ), ale to tez nie wszystko.  Ja staram się nie określać brzmienia kolumn głośnikowych w kategoriach naturalne / nienaturalne. Mnie musi podobać sie dźwięk i powiem szczerze, że to czy jest bardziej czy mniej naturalny ( o ile ktoś potrafi to stwierdzic )  mam w nosie :)

 2. Dnia 4.09.2021 o 00:37, Adam Kańtoch napisał:

  Dzieki za informacje. 

  Tak, akustyka jest bardzo ważna, o ile nie najważniejsza. Modyfikację warto zrobić, ale to nie jest priorytet w przypadku 90B, on w standardzie potrafi wyrwać z kapci. Ja obecnie użytkuje Yaqina 30L.  Z oryginalnej konstrukcji został obudowa, trafa i lampy mocy, które wbrew obiegowej opinii nie są takie złe. Zresztą z moich obserwacji wynika, że lampy sterujące nieco więcej wnoszą do zmiany dźwięku niż mocy.  EL34 gra dźwiękiem zaokrąglonym, gładkim i nieco leniwym, ( co nie oznacza, że kluchowato czy ciemno ) o nieco bardziej wysuniętej średnicy, w stosunku do KT88. KT88 jest precyzyjniejsza, bardziej detaliczna i lepiej trzyma za twarz bas, co przydaje się w muzyce elektronicznej, trance, pop...    

 3. Dnia 18.08.2021 o 22:28, Adam Kańtoch napisał:

  Lampy mocy. Psvane KT88C. Tylko logo jest czerwone

  Cześć. Przepraszam, że tak późno, ale nie zwróciłem uwagi. To były - piszę były, bo wzmacniacza już nie mam. jednak EL 34 to moja bajka - Psvane te zwykłe HI-FI. bardzo ładnie i gładko grały, w przeciwieństwie do EH, które nieco wyostrzały, a dźwięk sprawiał wrażenie lekko płaskiego.  Jeśli ktoś lubi charakter KT-88, to Yaqin 90B jest świetnym wyborem. Oddać do Mariusza z SinusAudio i  zrobić modyfikację, po której ten wzmacniacz pokazuje co potrafi, a potrafi mocno zaskoczyć.   

 4. Witam,  świetny, sugestywny opis ! 

   

  Czas jakiś temu stałem przed podobnym dylematem, z tym, że monitory miały zagrać ze wzmacniaczem lampowym, opartym o lampy EL-34.

  Do porównań stanęły trzy konstrukcje - Pylon Audio Diamond Monitor 18, Polk Audio Reserve R200 i Monitor Audio Silver 100.   

  Na pierwszy ogień poszły Pylony, do których, po kilku dniach, dołączyły Polki i Monitory S100. Szczerze powiedziawszy Pylony od samego początku zrobiły na mnie duże wrażenia, ale jak to mówią - "nigdy nie jest tak dobrze, żeby nie mogło być lepiej".  Więc z niecierpliwością oczekiwałem na kolejnych oponentów.  

  Generalnie Polki i Monitory nic nie wniosły do mojego postrzegania dźwięku z Pylonów.  Reserve i Silvery zagrały podobnym do siebie dźwiękiem, dźwiękiem nieco rozjaśnionym. Przełączając je między sobą aż tak zasadniczych różnic nie słyszałem, może poza basem, który w Silverach był lepiej kontrolowany. W tym aspekcie jest też lepiej jak w Pylonach. Podłączając Diamondy od razu rzuca się w uszy spokój, dźwięk nie jest tak chaotyczny jak u pozostałych producentów, jest koherentny, poukładany, wg mnie milszy dla ucha i co najważniejsze nie ma w nim szczypty efekciarstwa, które - zwłaszcza - w przypadku Polek słychać. Bas jest bardzo dobry, choć nie tak dobry jak u MA. Średnica zdecydowanie na korzyść Pylonów. Góra - tu zdania mogą być podzielone. Czytałem opinie, że brak im góry, no ale jak zawsze to kwestia sprzetu towarzyszącego. Ja nie narzekam, dla mnie jest idealnie.  Przestrzeń - tu też zdania mogą być podzielone. W moim pomieszczeniu odsłuchowym i sprzęcie towarzyszącym dźwięk z Silverów za bardzo wylewa się na boki. Wyglądało to niezbyt naturalnie i powodowało rzeczony wyżej chaos....  Ogólnie wszystkie trzy konstrukcje można uznać za udane, z tym, że....  no właśnie, co kto lubi. Ja pozostanę przy Pylonach i nie sądzę, że w najbliższym czasie coś tak mnie zauroczy :)

 5. Wg mnie nie ma konkurencji. Oryginalnie występuje na lampach mocy PSVANE bądź EH. Mnie bardziej do gustu przypadły te pierwsze. Po zmianie kondensatorów w torze audio i oraz zasilaniu i zwiększeniu pojemności niejeden malkontent otworzyłby buzie ze zdziwienia, ale do tego potrzebny jest ślepy odsłuch, a nie zachwycanie się logo znanej marki.

×
×
 • Utwórz nowe...