Skocz do zawartości

Rafał S

Uczestnik
  • Zawartość

    2 948
  • Dołączył

Wszystko napisane przez Rafał S

  1. Szczególnie jak kogoś poniesie i robi przy tym "air guitar" (widziałem). Ale to i tak nic w porównaniu z SMS-owaniem podczas jazdy.
  2. Nie. Monitory z OZ o gabarytach pomiędzy Ambrą i Perlą. To już lekki offtop, bo nie chodziło mi o autora wątku, tylko o sytuację, gdy Perla jest zbyt mała, a Ambra już grozi dudnieniem.
  3. Quadral Aurum A9? To koniecznie pochwal się w "Wasze systemy" lub (lepiej!) w testach. Tak, czy owak - gratulacje i czekamy na opis wrażeń.
  4. @AudioTube Corallo to w tej sytuacji może być złoty środek. Ciekawe, że przetworniki te same co w Ambrze, ale OZ i mniejsza skrzynka robią dużą różnicę. Mniej dociążenia, za to wrażenie znacznie bardziej otwartej średnicy i sopranów. (Miałem w domu Ambrę jakieś 2 m-ce po Corallo, w tym samym torze).
  5. Adam, ale czy przy modzie na 36Hz zejście do 55-60Hz / -3dB nie będzie przegięciem w drugą stronę? Moim zdaniem można celować w 45-50Hz / -3dB (chyba, że ktoś nie lubi niskiego basu). Oczywiście sporo zależy od wzmocnienia modu i od tego, jak szybko ch-ka opada poniżej częstotliwości granicznej (odpowiadającej spadkowi o 3dB). Paczki schodzące tylko do 55Hz / -3dB raczej nie będą zbyt duże, co będzie się przekładać na dynamikę i wielkość źródeł pozornych. Nie każdy lubi dźwięk z małych skrzynek.
  6. Słuchałem tylko po koaksjalu, bo miałem tylko takie wyjście z CXC. Teraz sprawdziłem - tak, to musiał być DAC-9. Sądziłem, że to 8-ka jest starsza i stąd moja pomyłka.
  7. Może się mylę i nie był to DAC-8. Było to trochę ponad dwa lata temu i ten model Nuprime'a, którego słuchałem kosztował wtedy około 3.5k. Na podstawie dzisiejszych cen oszacowałem, że to pewnie 8-ka.
  8. U mnie grał trochę za ciemno, ale może to moja wina, bo nie dałem mu dość czasu. @1Ender chyba wciąż go ma i bardzo sobie chwali. Poza tym - dobry kontakt z konstruktorem i w razie czego bezproblemowy zwrot. Słuchałem w domu niższego modelu - DAC-8. Mocno po ciemnej stronie, ale dobre granie. Ja w ogóle b. lubię AKM.
  9. Wspomnienia - dwadzieścia kilka lat temu przeszedłem jedynkę i dwójkę (mówię o RPG z końca lat 90-tych).
  10. Ale do Gato FM15? Wiem o tych paczkach tylko tyle, ile dowiedziałem się na forum, głównie od Ciebie, Łukasza i Marcina (który akurat słucha ich z lampą). Ale moją uwagę zwraca jedna rzecz. Firma Gato pewnie zna te kolumny najlepiej. I ta firma oferuje 3 wzmacniacze: 150 / 250 watów w klasie AB, 250 / 500 watów w D i 400 / 800 watów w D. To raczej nie wróży najlepiej jeśli chodzi o współpracę tych paczek z lampami. Nie zachęcają też do takiego mariażu parametry (ze strony): skuteczność 86dB i impedancja 4 Ω.
  11. 9500 zł przy odbiorze osobistym (9700 zł z wysyłką).
  12. Jasne, dzięki. Ale, jeśli mogę, chciałbym ponowić pytanie: słuchasz korzystając z daka w danym urządzeniu, a nie ze wspólnego zewnętrznego, tak? Nawiasem mówiąc, mamy dziś w audio bałagan w terminologii. Kiedyś nazywano źródłami odtwarzacze CD, co oczywiście miało sens. Dziś niektórzy nazywają źródłami również zewnętrzne daki, co dla mnie jest absurdem. One przecież nie są źródłami sygnału (chyba, że doprecyzujemy, że chodzi o sygnał analogowy), tak samo, jak Warszawa nie jest źródłem Wisły.
  13. Nie zrozumiałem do końca. Korzystasz nie tylko ze źródeł cyfrowych, ale też z daków w tych dwu urządzeniach, tak? I mimo dwu innych przetworników efekt jest nie do rozróżnienia?
  14. Zgadzam się. Tzn. Arie są ok (z lampą mogą nawet oczarować!), ale Goldy to już naprawdę bardzo dobre monitory. I nie nazwałbym ich ciemnymi. Ich soprany to przyjemny kompromis między szczegółowością i nienatarczywością. Bas zaskakująco dobry i mocny jak na midwoofer 16.5cm.
  15. Fabryczny zasilacz jest impulsowy czy też liniowy jak ten Tomanka?
  16. Czy słyszysz różnicę w stosunku do fabrycznego?
  17. Jak oceniasz, które z tych monitorów zyskały więcej na przejściu z Gryphona na ML? S25 to chyba jednak trudniejsze paczki, więc teoretycznie powinny jeszcze bardziej docenić mocniejszy piec...
  18. Ale jakie mają pole do popisu gramatyką. "Serio używasz ceramicznego? Przecież to w ogóle nie miele!"
  19. Nieczęsto się zdarza, żeby branża pisała tak szczerze o produkcie ze swej oferty. Jestem pod wrażeniem.
  20. Ograniczenie się do wzmacniaczy zbalansowanych niestety skreśla zdecydowaną większość urządzeń. A na lipnych XLR-ach w niezbalansowanych konstrukcjach chyba Ci nie zależy? Ja bym się nie przejmował.
  21. Co oczywiście zwiększa koszt i w tym budżecie pojawiają się już kolejne modele. Abstrahując od Rotela: z mojego punktu widzenia oddzielna stereofoniczna końcówka mocy ma sens tylko przy budowie dual mono i dobrym wkładzie. Bo jeśli oba kanały nie są odpowiednio rozdzielone (lub wnętrze końcówki jest zbudowane budżetowo) to zysk z wyodrębnionego pre niknie. A spełnienie tych warunków to na ogół wyższa cena. Pamiętam, że stosunkowo niedrogie dzielonki oferował Exposure. Była nawet wersja z małymi monoblokami.
  22. No proszę. Jednak bracia Robinson zeszli się na dobre. Może to i lepiej, bo Magpie Salute to jednak nie do końca to, a Chris Robinson Brotherhood odpłynęło dość daleko od rockendrola. I jak się tego słucha? Widzę nazwisko producenta - Jaya Joyce'a, którego raczej źle kojarzę z takim komercyjnym country-rockiem. No i czytam, że nie ma Steve'a Gormana - dawnego perkusisty. Zostało coś z magii najlepszych płyt zespołu?
  23. Zacząłbym od posłuchania jakichś kolumn B&W, ewentualnie Monitor Audio z serii Silver. Do pewnego stopnia zagrają tak również Elac Carina i może niektóre Triangle. Nie znam Twojej Yamahy, więc nie wiem czy nie jest / nie będzie ona wąskim gardłem. W każdym razie - tak, można zbudować taki system, choć trudno określić budżet, który da Ci pełną satysfakcję.
  24. Czyli z grubsza 20-25 tys. po rabacie. Może 18 tys. w przypadku promocji na niektóre modele. Dzięki za konkretną odpowiedź.
  25. Gdzie jest ona teraz? Np. ograniczając się do Waszej oferty: poziom Michi X3, czy wyżej?
×
×
  • Utwórz nowe...