Skocz do zawartości

arkadeusz

Uczestnik
  • Zawartość

    24
  • Dołączył

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez arkadeusz

  1. Aktualne. Tak, chciałem, ale chyba bez przepinania kabli nie da się tego zrobić.
  2. Dziękuję za odpowiedź. Wiem, że niestety nie ma "Main In". Przez moment łudziłem się, że tak działa przełącznik Pure Direct, ale niestety nie pomija regulacji głośności. Obawiałem się, że będzie problem z subwooferem. Mam duży salon i podłogówki w mojej opinii powinny być wspierane przez suba. Z drugiej strony szkoda, że nie będzie poprawnie działał przy kinie w tej konfiguracji. Co do przełącznika Beresford... Rozumiem, że to urządzenie pasywne i nic od siebie nie "dorzuca"? Straty jakości nie ma? Trzeba uważać na to, aby obydwa amplitunery nie były włączone w tym samym czasie?
  3. Pozwolę sobie odkopać troszkę temat. Również mam kaprys posiadania oddzielnego amplitunera do stereo i do kina, z tym, że robię to od drugiej strony, mianowicie posiadam już zestaw stereo Yamaha R-N602 + Indiana Line Tesi 561 + sub SVS-SB-1000 PRO. Chciałbym to rozbudować o kino domowe z pre out'em, gdzie stereo będzie jego "rozszerzeniem". Zależałoby mi jednak na zachowaniu subwoofera przy stereo. Nie wiem, czy rozumuję poprawnie, mianowicie sygnał wypuszczany przez pre out jest "przeznaczony" tylko do frontów? Jak do tego będą się miały niskie tony?
  4. W drugim nie mam funkcji sieciowych 😉 Dobra, dajmy sobie spokój na razie z tematem. Dam znać, jak zrobię próbę połączenia.
  5. Spotify, stream z tel i NAS, żadnego źródła analogowego. Sprzedaż nie wchodzi w grę. Ogólnie jestem zadowolony z głównego zestawu. Ale wiesz, są czasem takie sytuacje, kilka razy do roku, kiedy dla podpitego człowieka górę nad jakością dźwięku bierze chęć zrobienia hałasu i wtedy doraźnie fajnie by było wspomóc się drugim zestawem 😉 Wychodzi na to, że muszę się sam przekonać, tak jak mówisz. Pozdrawiam.
  6. Właśnie , że nie wiem wszystkiego, dlatego pytam, czy można tak podłączyć. Wiem natomiast, że mam sprzęt jaki mam (nawiasem to kolumny są słabe, a nie amplitunery, zwłaszcza R-N602) i porada typu "zamienić na coś mocniejszego" jest dla mnie bez sensu, ponieważ chciałbym wykorzystać to co mam. To jak, można czy nie można, bez szkody dla sprzętu? 😉
  7. Ja nie pytam o zasadność takiego połączenia tylko o techniczną możliwość. Siła sygnału na maksa, ale głośność regulowana osobno na drugim potencjometrze?
  8. Powód jest prozaiczny. Mam 2 zestawy, z czego Yamaha w salonie, a salon jest duży i na imprezy nie wystarcza, zwłaszcza z Tesi 561. W instrukcji jest napisane, że aby zapobiec pętli sygnał nie jest podawany na Line OUT 2, kiedy selektor wejścia jest ustawiony na Line 2.
  9. Witam, czy istnieje możliwość podłączenia do wyjścia Line Out 2 lub Line Out 3 na tylnym panelu Yamaha R-N602, zewnętrznego dodatkowego amplitunera z dodatkową parą głośników? Pozdrawiam,
  10. Szukam czegoś z LAN, ale przyjrzę się 😉
  11. No właśnie nie jest dostępna od dłuższego czasu, a jak jest to po kosmicznej cenie. Dlatego pytam.
  12. Czy istnieje aktualnie jakaś alternatywa do Maliny w kategorii mikrokomputerów, która może działać jako streamer?
  13. Witam. Zadam głupie pytanie, ale chcę się upewnić. Czy posiadając parę kolumn 4-ohmowych podłączonych do terminali A we wzmacniaczu podłączyć wyjście wysokopoziomowe do subwoofera aktywnego razem do terminali A czy osobno do terminali B ustawiając selektor na A+B? Rozumiem, że nie ma to wplywu na łączną impedancję?
  14. Dziękuję, ale przekracza to niestety mój budżet. Na ten moment na placu boju pozostaje tylko Yamaha R-N602 oraz Marantz NR 1200. Interesuje mnie odpowiedź na pytanie postawione w moim ostatnim poście, tj. czy Marantz dobrze i mocno zagra z Tesi 561 przy ustawieniu impedancji na 6 ohm?
  15. A jak z mocą tego Marantza? Jaką impedancję na nim ustawić?
  16. Jak delikatnie zaczęła pierdzieć lewa na lewym kanale, zamieniłem miejscami kable w terminalach amplitunera i wówczas pierdziała prawa na lewym kanale.
  17. Właśnie nie, wolno stoi sobie na górze szafki rtv, więc opcja złego chłodzenia odpada. Może jest za słaby do tych kolumn, ma po 65 W na kanał przy 6 ohm. Lub po prostu to jego wada. Dostałem go od szwagra z informacją, że przy mocniejszym graniu się grzeje i zaczyna pierdzieć. Dzięki za propozycję zestawu, przyjrzę się.
  18. Myślałem o tej Yamasze na początku, ale nie miała aptX'a, chociaż z tego co widzę to żaden z przytoczonych przeze mnie modeli go nie ma, więc może do niej wrócę. Szkoda, że nie ma HDMI, ale nie jest do dla mnie must have.
  19. W tej chwili mam w spadku Denona DRA 455. Raczej gram spokojnie, tylko czasem jak jest potrzeba to mnie ponosi i wspomniany Denon zagrzewa się w 4 minuty. Lubię raczej cieplejsze granie. A czy uda się skompletować wzmak i odtwarzacz sieciowy do 4k?
  20. Witam wszystkich. Posiadam podłogówki Indiana Line Tesi 561. Myślałem o zakupie ampl. MARANTZ NR1200, ONKYO TX-8270 lub DENON DRA-800H. Kolumny są w teorii 4-8 Ohm. Jak to jest w takim przypadku? Czy kolumny determinują impedancję w amplitunerze czy można w nim ustawić ją na stałe? Pytam bo martwi mnie to zabezpieczenie "mocowe" przy 4 ohm. Czy podane sprzęty wykorzystają potencjał kolumien?
  21. Dziękuję za odpowiedzi. Słuchałem już tych kolumn i mi pasują. Zdaję sobie sprawę, że wielką mocą nie grzeszą 😉 ale nie o to mi chodzi. I tak traktuję to jako okres przejściowy do czasu zakupu Yamahy. Chodziło mi bardziej a aspekty techniczne. Dzięki wielkie.
  22. Witam. Czy stary poczciwy Denon DRA 455 zagra z parą Indiana Line Tesi 561? Wg specyfikacji najniższa impedancja Denona to 6 ohm, a kolumny 4-8, gdzie w testach wychodzi 4. Nie jestem doświadczony, proszę o rzeczową odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...