Skocz do zawartości

Franek_

Uczestnik
 • Zawartość

  10
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez Franek_

 1. o, to o mnie - trzeba było czytać zanim wyrzuciłem pieniądze kupując kilkudziesięcioletni złom i tak, też zachwyciła mnie stylistyka natomiast czy za1'500 PLN da się z nowych klocków złożyć coś przyzwoitego (kolumny + wzmacniacz).. no nie wiem
 2. z kronikarskiego obowiązku - Fiio X3 (pierwsza wersja) jako DAC działa bez problemu. dźwięk zrobił się zauważalnie czystszy i bardziej przestrzenny dziękuję za pomoc
 3. znalazłem w szufladzie pierwsze Fiiio X3 (z przetwornikiem WM8740), spróbuję to jakoś połączyć i zobaczymy, może się okazać, że da się to odpalić o samym WM8740 piszą, że przyzwoity i że taki sam siedzi w Cambridge DacMagic. mam stary wzmacniacz i stare kolumny, na moje potrzeby może się okazać, że to rozwiązanie całkowicie wystarczające
 4. dziękuję za rozbudowaną odpowiedź cytując powyższy jej fragment - jest gdzieś do sprawdzenia, który telefon obsługuje który DAC po USB? bo to telefon będzie w takim wypadku źródłem, w tym źródłem zasilania. czytałem, że bywają problemy z tymi DACami co wyglądają jak przejściówki-zapalniczki (typu Cyrus Soundkey czy AudioQuest Dragonfly) - działają podpięte do komputera, a nie bardzo działają po podpięciu do telefonu rozwiązanie jak mówię widziałbym na zasadzie stałego miejsca na telefon, coś a'la stacja dokująca, wracam do domu, podpinam, odpalam muzykę i sobie gra. oczywiście,mogę w tym celu rozkładać komputer, ale to z mojej perspektywy chyba niepotrzebna komplikacja, zaś jeśli ten komputer miałby być połączony kablem, to w związku z umiejscowieniem zestawu audio a miejscem pracy, musiałbym mieć kabel przez pół pokoju nie jest to dla mnie rozwiązanie docelowo-audiofilskie, natomiast mnóstwo muzyki obecnie słucham jednak ze streamów, jakby człowiek miał kupować taką ilość płyt, to tylko na to bym pracował. płyty jednak też kupuję, ale wtedy sprawa jest prosta, chce posłuchać - odpalam CD i nie cuduję z telefonem
 5. jakąś Nokię 5.3, Android 11 odkąd BlackBerry przestało robić telefony, każdy jeden wygląda i działa tak samo, także nie przywiązuję większej wagi natomiast jak to właśnie działa? skoro telefon ściąga pliki ze Spotify i odtwarza je wysyłając przez bluetooth do takiego Ifi Zen Blue to czy te pliki nie są już przekonwertowane przez wbudowany DAC w telefonie? czy nie powinno być tak, że nie ma żadnej różnicy jaki telefon, skoro podłączam go do zewnętrznego DACa?
 6. a jak taka Yamaha WXAD-10 będzie widziała link z playlistą do spotify, który wyświetlił mi się na wallu na facebooku?
 7. 1. budżet- do tysiaka. i na pewno nie chcę zmieniać wzmacniacza. zostaje stare, analogowe pudło, do którego chciałbym zacząć przesyłać cyfrowe pliki w inny sposób, niż komórka -> jack/RCA -> wzmacniacz 2. raczej nie komputerke. i raczej nie laptok/PC mimo wszystko. to ma być substytut włożenia płyty CD do odtwarzacza, a nie rozstawiania się z komputerem, komputer świeci ekranem itd. telefon prostszy - wracasz do domu, klikasz link, podpinasz kabel, zostawiasz tel na szafce na której stoi wzmacniacz, a obok stoją kolumny i se gra. a do takich jakościowych sesji odsłuchowych to i tak CD, zgaszone światła i święty spokój. 3. telefon jest mi o tyle wygodny, że mam dostęp do sporej ilości fajnej muzyki ze społecznościówek, od różnych dziennikarzy muzycznych, którzy umieszczają ją w formie playlist ze Spotify właśnie.
 8. dziękuję za odpowiedź też się nie dziwię, tym bardziej, że guzik się na tym znam.. do takiego DACa bluetooth, jaki wrzuciłeś, wchodzi nienaruszony sygnał z telefonu i dopiero w tym DACu on jest zamieniany na sygnał, który potrafi odczytać 45-letni wzmacniacz z wejściami RCA? czy jeszcze przed dotarciem do tego urządzenia, które wrzuciłeś, telefon już zaingeruje w jakość?
 9. Płyty płytami, trochę tego nazbierałem przez lata, choć w chwili obecnej najczęściej sięgam po muzykę cyfrową (Spotify) Problem polega na tym, że telefon podłączany kablem do wejścia RCA we wzmacniaczu daje zauważalnie słabszą jakość niż odtwarzacz CD po kablu RCA wpiętym do tego samego wzmacniacza. A i żaden specjalnie jakościowy odtwarzacz to nie jest (JVC XL-V311). Czytam o tych wszystkich odtwarzaczach mutlimedialnych, streamerach, DACach, malinach itd.. i pogubiłem się kompletnie Czy istnieje patent na poprawę jakości brzmienia ze Spotify (używam ze względu na znacznie lepszą dla mnie bibliotekę utworów w stosunku do Tidala)? Co to do czego podłączyć, żeby to działało? Czy sensownym rozwiązaniem jest: telefon -> zewnętrzny DAC połączony z telefonem przez USB -> wzmacniacz połączony z DACiem przez RCA?
 10. Dzień dobry, Czytuję forum od jakiegoś czasu, choć dopiero się zarejestrowałem. 1. Szukam odtwarzacza CD do zestawu złożonego ze wzmacniacza Dual CV1600 i pary kolumn Heco Mythos 500. Połączone to zostanie kablami Melodika Purple Rain, bo przeczytałem, że dobre i w akceptowalnej cenie. Jaki do tego spasować odtwarzacz CD? Słucham różnych rzeczy, od rozrywkowej muzyki przy okazji wieczornych posiadówek ze znajomymi (podczas których, umówmy się, jakość dźwięku schodzi na drugi plan), przez rock po jazz (i to jest główny gatunek muzyki, który chciałbym, żeby dobrze brzmiał). Aspekt wizualny nie jest bez znaczenia - załączam zdjęcie. Z utrudniających kwestii, zestaw Duala NIE JEST czarny. To taki bardzo ciemny, mosiężny odcień brązu, a chciałbym, żeby to wszystko razem fajnie przy okazji wyglądało i cieszyło oko. Domyślam się, że niczego nie dopasuję w tym odcieniu, więc pewnie preferowany srebrny CDek z bursztynowym podświetleniem. Za czym się rozglądać, drogie Bravo? 2. Muzyka z laptopa / telefonu (streaming ze Spotify) - jest na to jakiś patent, żeby brzmiało lepiej niż standardowo? Dobry kabel cinch-jack? Z góry serdecznie dziękuję za jakieś podpowiedzi..
×
×
 • Utwórz nowe...