Skocz do zawartości

chudeusz09

Uczestnik
 • Zawartość

  23
 • Dołączył

 • Ostatnio

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Polska

Ostatnio na profilu byli

784 wyświetleń profilu
 1. Powinna być w opcjach możliwość wyboru wyjścia audio (np. głośniki telewizyjne/wyjście BT/optyczne). Poszukaj, bo skoro masz wyjście optyczne w tv, to raczej nie zrobili tego dla dekoracji.
 2. Na innych telefonach to samo. Wystarczy uruchomić BT w streamerze i te trzaski słychać od razu zanim połączy się jakiekolwiek urządzenie.
 3. Sprawdzone na dwóch kablach optycznych i jest to samo. Odległość nie ma żadnego wpływu.
 4. Wzmacniacz CXA60 + August WR320. Po połączeniu przez bluetooth słychać trzaski, ale tylko przez wyjście optyczne. Przez aux tego nie słychać. Sprawdzone na różnych kablach, na różnych zasilaczach, przy wyłączonym wifi również - bez rezultatu. Macie jakieś pomysły jak to rozwiązać? Wada sprzętu?
 5. Przez BT masz gorszą jakość dźwięku.
 6. Dostęp do wifi, dlna, często bluetooth'a, aplikacji typu Tidal, Spotify itp itd. Da się to rozwiązać za pomocą streamera za 250zł, który podłączysz do "gołego" wzmacniacza, jeśli na takowy się zdecydujesz (co moim skromnym zdaniem jest lepszym wyjściem).
 7. A na czym słuchałeś do tej pory? Może tutaj jest problem? Ja pamiętam czasy starej diory, technicsa i kolumn mildtona, a od kilku lat męczyłem nutki na plastikowym KD Samsunga. Bas tu był zawsze i wszędzie, soprany cykały czy było trzeba czy nie. Teraz kupiłem coś nowego, no i gra to niby mega czysto, bardzo wyraźnie, szczegółowo, itd, ale już nie tak jak za starych czasów . To zupełnie inne brzmienie i inne słuchanie muzyki. Lepsze czy gorsze - nie wnikam bo mocno to indywidualna kwestia. Byłem na odsłuchu cxa60 w zestawieniu z aurora 700, który to zestaw później kupiłem. Pierwsze o co zapytałem, to gdzie jest bas . No on jest, bo sprzęt ma mega potencjał, ale jest tam gdzie być powinien, a nie wszędzie jak za starych czasów . Ważne z pewnością jest też odpowiednie dobranie kolumn do wzmacniacza i wcale nie rozbija się to o grubość portfela. Np wspomniany przez Ciebie denon 800 zagrał z aurorami zupełnie inaczej (nawet chwilami myślę, czy nie byłyby to jednak lepszy wybór od cxa60). Było więcej góry, głębiej na dole, a ogólne wrażenie z odsłuchu przypominało mi właśnie stare zestawy z ubiegłej epoki. Dlatego uważam, że przesiadka ze starych sprzętów na nowe, to obecnie dosyć spore wyzwanie jeśli szuka się czegoś o zbliżonym brzmieniu, ale biorąc pod uwagę ilość możliwych konfiguracji, to każdy znajdzie coś dla siebie, tylko czasem to trochę dłużej potrwa. Ot, takie tam moje spostrzeżenia. Powodzenia.
 8. Nadmiaru góry jako tako nie dostrzegam, za to w kwestii średnicy pełna zgoda - bywa dokuczliwa. Wybacz kolego @papucy za zrobienie małego śmietnika . Może poprosić administrację o usunięcie zbędnych postów. Sam przekopywałem się prze takie śmietniki nie znajdując nic ciekawego na temat głównego wątku, więc chyba najlepiej to usunąć. Swoje spostrzeżenia na tamat sprzętu i prośby o ewentualne uwagi zmontuję w odpowiednim czasie i odpowiednim dziale. Szacuneczek.
 9. Nie chcę zaśmiecać koledze wątku, ale skoro już pytasz, to w pewnym sensie tak, trochę "pustawo" . Szafka pod tv komoda, narożnik, stół i to tyle. Z tego co wiem to cxa60 i cxa61 pod względem brzmienia się nie różnią.
 10. Tutaj byłbym ostrożny. Słuchałem cxa60 w zestawieniu z aurora 700. W salonie "zabił mnie" detalicznym brzmieniem i powiedziałem sobie "must have" co też uczyniłem i po spakowaniu kartoników przetransportowałem je czym prędzej do domu. Tutaj już tak różowo nie jest, bo o ile ten detal dla mnie jest nadal imponujący, to dłuższe słuchanie powoduje zmęczenie. Dlatego bardzo istotne: Jak masz tylko możliwość, wypożycz sprzęt na kilka dni i słuchaj ile się da. Jak po tym czasie nadal stwierdzisz, że nadal ten zestaw chcesz mieć to wtedy kupuj śmiało. Nie żebym jakoś mocno żałował swojego zakupu, tym bardziej, że dopiero kupuję źródełko, z którego dźwięk będzie płynął (obecnie to tv po optyku), ale warto mieć na uwadze takie "detale".
 11. Jak źródłem ma być "cokolwiek", to chyba cxa nie będzie najlepszym wyborem. Można się chwilami rozczarować .
 12. Kupiłem niedawno cxa60, a to pod względem brzmienia podobno to samo co cxa61. Gra to z aurorami 700. Nie jest to raczej coś co nazwałbym ciepłym brzmieniem, choć swoją przygodę z audio dopiero zaczynam. Mam chwilami podobne odczucia do Twoich związanych z axr100, ale to w znacznej mierze zależy od muzyki (zarówno jakości jak i rodzaju) której słucham. W salonie odsłuchiwałem też denona pma800ne i tu dźwięk nazwałbym właśnie bardziej miękkim i cieplejszym, ale brakowało mu jakości brzmienia, szczegółowości, detalu. Może wyższe modele denona byłyby dla Ciebie bardziej odpowiednie. O CA czytałem opinie, że to specyficzny sprzęt, bo bardzo uwydatnia wady np kiepskiego źródła (złej jakości pliki itp). To znaczy podasz mu kiepskie źródło, to zagra bardzo kiepsko bo niczym nie "wzbogaci" dźwięku a wręcz pokaże jego wady. Za to działa to w drugą stronę. Jak dostanie dobrej jakości dźwięk, to pokazuje na co go stać. Potwierdzam te opinie bo mam podobne spostrzeżenia. Nie wiem jak grają pod tym względem inne wzmacniacze, bo porównanie miałem na różnych sprzętach, ale tylko w dobrej jakości plikach. Zakładam jednak, że jeśli chce się wydać kilka tysięcy na nowy sprzęt, to nie po to by słuchać YT, choć to indywidualne mocno kwestie.
 13. Czytam sobie te wątki o streamer'ach, bo sam poszukuję jakiegoś do cxa60. Z tego co widzę, to w kwestii jakości dźwięku nie zauważę (ja-zwykły Kowalski zaczynający swoją przygodę ze stereo) różnic pomiędzy np ieast m5, m20, m30, wxad10, chromecast audio, audio pro link 1, klipsch gate, August wr320, a zakup powinienem uzasadnić jedynie funkcjonalnością poszczególnych "grajków"?
 14. Odpuściłem KD. Pojechałem do pobliskiego sklepu ze sprzętem audio i wyszedłem po ponad 2h szczuplejszy o 6,2k. Cambridge Audio CXA60 + Heco Aurora 700.
 15. A jak pod względem brzmienia ten zestaw z linku?
×
×
 • Utwórz nowe...