Skocz do zawartości

Ślepa Prawda

Uczestnik
  • Zawartość

    11
  • Dołączył

  • Ostatnio

Informacje osobiste

  • Lokalizacja
    Ślůnsk

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

  1. Szukam jakiegoś urządzenia, które będzie mogło przegryźć 256GB plików FLAC i podłączyć wyjście do starego amplitunera, który jest wypasiony, ale nie cyfrowy. Poczynając od jakiś małych przenośnych playerów na baterię, to ma za małą pojemność, ponieważ obsługuje karty 32GB i do tego nie czyta FLAC. Poza tym, te przenośne playery działają na baterię, więc żywotność jest tak długa, jak baterii w dodatku podłączone do hifi to jest nieporęczne. Podobnie sprawa wygląda z telefonem, w tym przypadku również za trudna obsługa to raz, choć jakiś telefon to bym miał, ale żere karty do 128GB tylko, choć to już coś, ale znowu ta bateria i podłączenie do USB. Ostatnio użyłem blu ray playera podłączonego do TV i spoko, jednak tym razem to ma być bez telewizora i z wyświetlaczem w miare widocznym żeby dało sie przebierać katalogi. Najlepiej coś wielkości normalnego pudełka co sie daje na amplituner, co czyta USB, SSD i Pendrive 256GB oraz ma wyjście SPDIF lub normalne line-out, ma wyświetlacz i pilota i może pracować bez baterii podłączone do zasilania, opcjonalnie może czytać płyty CD, DVD oraz Blu Ray. Koncepcja jest prosta, po prostu ma czytać własne nośniki i można przez wyświetlacz nawigować. Czy serio takiego urządzenie nie ma?
  2. Chyba byś musiał napisać jakie modele masz czego. I dokladnie napisac co do czego chcesz podłączyć.
  3. Mam próbne Premium Spotify i od razu rzuciła mi sie w uszy zła jakość w porównaniu do mojej kolekcji AAC. Postanowiłem temat zgłębić. Przygotowałem 4 albumy które są z tego samego źródła tj ta sama płyta CD jako jedynie wydanie na rynku. Zakodowałem je wszystkie do FLAC, FDK AAC z modem bez obcinania spektrum, LAME MP3 i Vorbis oggenc. Wszystko co stratne na 320kbps CBR. I tak na początku sprawdzałem FDK AAC ze Spotify. Na 10 prób, z zasłoniętymi oczami podwójnie, że zero światła, skrypt losuje okno i wciska spacje, żeby grało. 10/10 trafień w FDK AAC. No myślę sobie, niemożliwe żeby na 320kbps taka różnica była. Ale to samo z LAME MP3 niestety. Tak więc zrobiłem test Vorbis Spotify Very High 320kbps z oggenciem Vorbis 320kbps CBR. I 9/10 trafień bo przy jednym razie się pośpieszyłem. Dodam, że wystarczy ok. 10 sekund żeby się rozeznać. Czy Spotify celowo obniża jakość muzyki? Żeby ludzie płyty kupowali? Bo oni są kontrolowani przez MAFIAA i dużo o tym było od samego początku. Różnica jest ogromna nawet na integrze na słuchawkach za 90zł. Jak to wygląda z innymi serwisami? Z tego co patrzę, to Tidal to też wałek w wykonaniu MAFIAA tak więc tym to nie ma sobie co głowy zawracać. Nie mogę nic znaleźć na temat Apple Music i bezstratnej jakości na Linuxie, pisze, że tylko w aplikacji a nie na stronie i na stronie zero info o lossless więc tym chyba nie ma co sobie głowy zawracać. Amazon Music Unlimited wygląda obiecująco. Czy lossless można odtwarzać w przeglądarce?
  4. Jakiś niezbyt drogi ale dobry DAC i to w sumie parę sztuk do wszystkiego na słuchawki 80 Ohm. Wszystkie do użycia stacjonarnego. 1. Do komputera PC najlepiej na wyjście SPDIF z płyty głównej 2. Do laptopa z wyjściem USB 3. Do telefonu z wyjściem mini USB 4. Do telefonu z USB-C Bez podkręcania zakresów żadnego na potencjometrach. Na allegro to jest ich cała moc tak samo na aliexpress. Siedzę już tydzień i same nie wiadomo co. A szczególnie te przenośne do telefonów, to chyba nie ma w ogóle mocy takie to malutkie? Obecnie używam DACa najstarszego ze wszystkich na 96000 ale daje radę tylko większy niż minimac jest.
  5. EeasyEffects to filtry dla Linuxa obecnie działającego z systemem audio pipewire który zastępuje stary pulseaudio. Obecnie to tak działa w Fedora Linux. Pod pulseaudio to stara wersja się nazywa PulseEffrects np. w Ubuntu. Generalnie polecam, pipewire, system audio jest nowy więc trzeba używać najnowszej wersji żeby się nie wieszał. W pulse audio i w pipewire można włączyć lepszy resampling niż windowsie. W pipewire jest spa audioconvert resampler który można ustawić w wysoką jakość i jest znacznie lepszy od windowsowego. W pulseaudio można włączyć sox resampler w wyoskiej jakości. Biorąc pod uwagę, że typowy DAC w PC ma prawdopodobnie 48kHz (a ile akceptuje to co innego tak mi się wydaje), warto dla takiego resamplować w sofrware dobrze niż ma to robić 5 tranzystorów na krzyż w układzie audio. Dlatego w najnowszej fedorze system audio tj pipewire resampluje domyślnie wszystko do 48kHz bez względu na to, co się odtwarza. Jednak w nie najlepszej jakości, która można sobie zwiększyć.
  6. Dudnienie basu czesto jest przyczyną zatkanych uszu woskowiną. Kupujesz strzykawkę do płukania i jedziesz. Działa to chyba tak, że masz zatkane więc podbijasz głośnośc a bas mimo wszystko sie lepiej przebija i słychać niewspółmierne dudnienie. Przed czyszczeniem warto przepłukać olejkiem przez 5 dni 4 razy dziennie. Choć to niewiele daje przy czopkach. Płukać trzeba cieplejszą wodą niż zimniejszą.
  7. Też polecam Equalizer APO, z niego wyciśniesz wiele różnych brzmień. Tylko uważaj, żeby nie przesterować, to najlepiej odejmować, sam używam EasyEffects, to najpierw musze wytłumić lekko o 10% i potem mogę podbijać o 10% poszczególne zakresy choć 10% to znaczna przesada. Normalnie to sie robi w zakresie od +/- 1.5 dB do 3 dB. Equalizer equalizerowi nierówny, mój to ma tyle opcji i róznych trybów, że sam nie wiem o co w tym chodzi
  8. Ten MiBox wydaje się łatwą i tanią opcją, jednak przy tej cenie to bym mógł już kupić używany smart tv. I podłączyć głośniki ze wzmacniaczem.
  9. Wzmacniacz tak, ale słuchawkowy, a jeśli miałby to być wzmacniacz na kolumny to też może być.
  10. Czy istnieje coś za normalne pieniądze tj kilka stówek, co będzie odtwarzać FLAC z pendrive albo SSD po USB? Wystarczy wyjście 3.5mm na głośniki ze wzmacniaczem oraz wyjście HDMI na telewizor do pokazywania menu i pilot. Z tego co się orientuję, to konsole spełniają te warunki. To byłby jakiś wzmacniacz chyba, czy wzmacniacze mają wyjście HDMI na TV? Są w ogóle takie? Żeby dało się podłączyć kolumny też by było super. Opcjonalne wsparcie spotify też miło widziane.
  11. Raz, to zrób schemat tego, co próbujesz uzyskać np. w Libre Office Draw. Z połączeniami i standardami jakie używasz oraz kodowaniem dzwięku. Następnie ściągnij sobie instrukcje i zobacz co jest w każdym wspierane i jak to włączyć. Co do 3. to po pierwsze dzwięk musi iść w DD albo DTS, nie da się przesłać PCM 5.1 przez SPDIF jeśli mnie pamięc nie myli. Co do 1. to raczej masz wiele potencjalnych problemów. Zobacz ten wątek: https://www.nvidia.com/en-us/geforce/forums/geforce-graphics-cards/5/110412/cant-get-51-audio-over-hdmi/
×
×
  • Utwórz nowe...