Skocz do zawartości

kosciukus

Uczestnik
  • Zawartość

    18
  • Dołączył

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez kosciukus

  1. U mnie tak to wygląda, też dwa rdzenie jako priorytet dla mpd: cset: --> shielding system active with cset: "system" cpuset of CPUSPEC(2-3) with 128 tasks running cset: "user" cpuset of CPUSPEC(0-1) with 3 tasks running USER PID PPID SPPr TASKNAME mpd 1080 1 Sr99 [mpd] mpd 1134 1 Soth [io] mpd 1135 1 Sf50 [rtio]
  2. Z basu jestem zadowolony ale musiałem trochę sprzętem się pobawić żeby go dobrze kontrolować bo bardzo łatwo potrafił się rozlewać i tłuc. U mnie największy "minus" to ta kopułka która często potrafi krzyczeć, szczegół super ale dla niektórych utworów trzeba skręcać głośność.
  3. Miałem okazję przetestować beldeny głośnikowe od Tomka (serdecznie dziękuję ). W moim systemie nie słyszałem różnicy między nimi, a Melodiką MDC2250
  4. Jestem po swoich testach. Porównywałem tego DACa z Toppingiem d70s MQA. Nigdy nie pisałem recenzji więc po prostu napiszę co zauważyłem w postaci "suchych" faktów i dorzucę kilka fotek Więc przede wszystkim w moim systemie różnica jest dość spora na korzyść Toppinga jak na 1k PLN różnicy w momencie kiedy go kupowałem. Scena jest szersza, dźwięk ma więcej detali i bas jest bardziej dociążony. Natomiast kilka ważnych rzeczy które się pojawiły w związku z kompatybilnością z Raspberry Pi 4 oraz systemem Volumio: - Połączenie dołączonym kablem USB 3.0 powodowało, że Volumio rozpoznawał urządzenie ale rzucał komunikatami, że nie może się z ifi połączyć - Połączenie moim kablem USB 2.0 (WW Ultraviolet) działało i mogłem przesyłać muzykę przez Volumio - Niestety przy ww. połączeniu USB 2.0 przy plikach MQA wyższej rozdzielczości na Tidal connect co kilka sekund DAC przełączał jakość utworu - kolory na wyświetlaczu się zmieniały. Mogłem swobodnie słuchać utworów tylko w jakości 44.1 KHZ, w pozostałych przypadkach słychać było irytujące przerwy. Nie wiem czy to kwestia rpi czy Volumio ale z Toppingiem nie mam tych problemów Nie chcę żeby to co napisałem wyżej zabrzmiało jak hejt, po prostu w moim systemie DAC się nie sprawdził
  5. W moim przypadku listwa Taga Harmony PF-600 i wyjścia filtrowane mają bardzo pozytywny wpływ na kontrolę i szczegółowość basu, różnicę słychać bardziej wpinając DAC'a niż wzmacniacz, ale wpięte mam tam jedno i drugie.
  6. 12 200 - kolumny (6000), tymczasowy wzmak (1300), dac (2800), malina (500), akustyka (1600) 780 - głośnikowe (100), rca (80), usb a/b (130), listwa z filtrem (470) 6%
  7. Hejka, możesz podesłać link do tego zasilacza a Ali?
  8. Już jakiś czas temu chciałem go porównać z gołą maliną po USB więc jak jest okazja to chętnie skorzystam
  9. Najpierw powinieneś uruchomić komendę "start" a potem "enable". I potem po resecie maliny już nie powinieneś musieć się logować przez putty.
  10. systemctl enable ifi-streamer-tidal-connect.service Wykonaj to polecenie i powinno działać, źródło: na samym dole https://github.com/seniorgod/ifi-tidal-release
  11. Na iOS nie ma bubble upnp tylko, np. mconnect. Ale tak czy inaczej dla mnie rozwiązanie bez "connect" jest niewygodne, musze cały czas pilnować żeby aplikacja była włączona i żeby telefon był podłączony do ładowarki (szybko drenuje mi to baterię).
  12. Tak, to widziałem i nawet spróbowałem ale z wersją 7 moode'a to nie jest taka prosta sprawa... Poza tym to nie jest oficjalne rozwiązanie i mocno odradzane na oficjalnym forum moode.
  13. Przepraszam, ale czy mógłbyś jeszcze podać jakieś źródło które to potwierdzi? Zainstalowałem Moode na swojej malinie i nie mogę znaleźć żadnego dodatku związanego z Tidalem, a na ich oficjalnym forum są wzmianki tylko o upnp.
  14. Pełny connect to taki, gdzie korzystam tylko z aplikacji Spotify albo Tidal, odpalam tam utwór, wybieram streamer i od tego momentu mogę już "ubić" aplikacje lub wyłączyć telefon, a muzyka dalej będzie grała i będą się zmieniały piosenki same. Niepełny connect jest wtedy kiedy muszę dodatkowo mieć uruchomioną aplikację na telefonie, np. mconnect. Kiedy ona przestanie działać, przestanie lecieć muzyka ze streamera (np. raspberry). W przypadku Spotify sprawa jest prosta bo pełny connect działa za darmo zarówno na Volumio free jak i Moode. W przypadku Tidal, pełny connect działa w Volumio Premium bądź w Moode ale z tym "hackiem". W pełni legalnie i za darmo z Tidal Connect'a można korzystać na Volumio free albo Moode, tylko korzystając z pośredniej aplikacji, np. mconnect albo bubble upnp. To oczywiście już jest sprawa indywidualna, kto na co się zdecyduje. Ja mam Volumio premium i cenię sobie wygodę w postaci tego, że mogę uruchomić muzykę bezpośrednio z maliny i wyjść "do sklepu po bułki" zostawiając muzykę do słuchania reszcie rodziny. Co do urządzeń typu Plug and Play, np. NuPrime Omnia WR-1 to tam nie ma Tidal Connect. W aplikacji Omnia Receiver można się zalogować do Tidala i przez nią wyszukiwać i uruchamiać utwory, natomiast kiedy tą aplikację wyłaczymy to muzyka po skończonym utworze nie będzie dalej grać. Tak samo, z poziomu aplikacji Tidal, nie będziemy w stanie wybrać urządzenia NuPrime'a. Z mojego researchu wynika, że urządzenia z pełnym Tidal connect droższe niż malina to: iFi Audio ZEN Stream oraz Node 2i. Wyżej nie sprawdzałem bo to już nie mój budżet.
  15. Z tego co się zorientowałem to nie jest do końca oficjalne i "legalne" rozwiązanie jako źródło oficjalne forum Moode'a: https://moodeaudio.org/forum/showthread.php?tid=3381&pid=30917#pid30917 Widziałem też wątek na naszym forum: Ale dotyczy on dokładnie tego samego co jest opisane na forum Moode'a. Poza tym na stronie Moode'a w temacie Tidala jest wzmianka tylko o "Tidal access via UPnP", takie coś ma też Volumio w darmowej wersji ale nie jest to pełny "connect".
  16. Tidal to klucz w tym wypadku. Jeśli chcesz z niego korzystać wygodnie, czyli po tidal connect to masz dwie opcje do wyboru według mojej wiedzy: 1. malina + Volumio premium = koszt około 240 pln za rok, chyba że zainstalujesz wersję 2.x, kupisz plan za 130 pln za rok i wtedy zrobisz upgrade do wersji 3.x 2. iFi Audio ZEN Stream = koszt 1800 jednorazowo Jeżeli pasuje Ci to, że tidal będzie grał z telefonu i nie będziesz mógł zamknąć aplikacji to znajdziesz tańsze urządzenia. Kwestia wyboru. Jeżeli chodzi o połączenie raspberry po USB z DACiem i zdecydujesz się na apkę Volumio to polecam plugin Music Services Shield https://community.volumio.org/t/plugin-music-services-shield/48519 U mnie jest różnica w dźwięku po zaalokowaniu zasobów jednego rdzenia wyłącznie dla volumio.
  17. Wydaje mi się że jak odpowiesz na kilka pytań to łatwiej będzie Ci pomóc: 1. Czy masz już malinę? Jeśli tak to jaką (wersja, zasilacz itd)? 2. Jakiego masz DACa? 3. Z jakich wejść w DACu chcesz skorzystać? 4. Co ma służyć jako źródło plików dźwiękowych? (Spotify, Tidal, dysk sieciowy, bluetooth itd) 5. Jaki masz budżet?
×
×
  • Utwórz nowe...