Skocz do zawartości

JACEK KOLCZYŃSKI

Uczestnik
 • Zawartość

  8
 • Dołączył

 • Ostatnio

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Bełchatów

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Skusiłem się na zakup taniutkiego dnt IPdio i po wprowadzeniu kodu utknąłem. Wyczytałem w internatach, że tuner był obsługiwany przez nieistniejącą już Recivę. Czy da się go przestroić na coś innego czy do kosza? Oczywiście fachowiec musiałby się tym zająć a nie taki dyletant jak ja. Lutować potrafię ale moja wiedza elektroniczna pochodzi sprzed 50 laty.
 2. MEMO to właśnie "memory"....dzięki!!!
 3. Witam, poszukuję od dłuższego czasu instrukcji obsługi Marantza SR-47 lub wiedzy dotyczącej zaprogramowania stacji radiowych. Tuner bardzo szybko łapie stacje ale nie mogę sobie poradzić z ich zapamiętywaniem i ustawieniem kolejności. Nie widzę funkcji "memory" czy "enter". Prawdopodobnie jest tu jakiś "myk" którego nie umiem rozpracować. W innych pokojach mam też sprzęt audio starszego typu z którym nie miałem najmniejszego problemu.
 4. I po problemie... sam się naprawił. Włączyłem drugi wzmacniacz równolegle (przez przełącznik) do jednej pary kolumn i walnięcia ustąpiły... dziwne to.
 5. Ostatnio mój staruszek zaczął dziwnie się zachowywać. Od kilku dni po wyłączeniu słychać kilka głośnych walnięć na niskich tonach. Trwa to 3-4 sek. Zdarza się to też czasem podczas grania ale dopiero po kilku godzinach. Gra zawsze na minimum mocy bo głośniki 4 ohm. Jest na to jakiś domowy sposób czy tylko serwis? Wyczytałem, że to wina któregoś kondensatora ale.....
 6. Pomimo długich poszukiwań internet milczy nt. danych tego wzmacniacza. Jedyna wiedza to twierdzenie poprzedniego właściciela, że na kanał ma 50W. Mam głośniki 4 ohm a wyjście wzmacniacza 8 ohm więc minimalny ruch potencjometru daje już dużą głośność.
 7. Wzmacniacz ma sporo wejść ale złącza głośnikowe ma bardzo małe więc musiałem wymienić je na większe... na fotce są te oryginalne. Rodzaj wyjść na 220V świadczy chyba o tym, że produkowane były na rynek U.S. lub Japan.
 8. Witam, czy ma ktoś wiedzę nt. wzmacniacza o symbolu ST-1000X produkowanego w Japonii przez firmę SUGIDENSHIKOGYO Co. prawdopodobnie w latach 70/80. Model ten występował w wielu krajach pod różnym logo jak AudioSonic, Tectronic, Namco czy Ceder. Pytam bo trafił mi się taki i zaskoczył jakością brzmienia.
×
×
 • Utwórz nowe...