Skocz do zawartości

Gie-de

Uczestnik
 • Zawartość

  30
 • Dołączył

 • Ostatnio

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Toruń

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Dzięki, tak zrobię. A jakieś sugestie co do modelu kolumn atmosowych? W jakimś wątku czytałem, że ktoś dał na sufit heco ambient 11f przyczepiając na magnesy neodymowe. A może jest lepsza opcja? Przy kalibracji dirac nie wgrałem pliku kalibrującego mikrofon - może dlatego taki słaby efekt. Nawet moja córka po wyłączeniu filtra stwierdziła: O... tatuś zostaw tak, teraz jest dużo lepszy dźwięk. hahaha
 2. Nie robiłem testów, bo zaufałem @Butler, który pisał, że jak po bokach to na wysokości uszu, a na wysokości 150 -160 cm jak bezpośrednio z tyłu, aby głośnik nie dawał prosto w tył głowy. Ja wybrałem wariant pośredni i nie żałuję. Poza tym jak by były wyżej to potem by się zlewały z atmosami.
 3. Chyba jeszcze raz przeprowadzę kalibrację bo po włączeniu filtra dźwięk robi się strasznie wycofany, a wokale jak z za zasłony. Duże nadzieje pokładałem w dirac'u, a jest duże rozczarowanie.
 4. Głośniki powędrowały na boki, trochę powyżej głowy, około 110 cm od podłogi i 33cm od tylnej ściany. Przełącznik ustawiony na bi-pole i grają fantastycznie. Zrobiłem kalibrację dirac live i wydaje mi się, że dźwięk się pogorszył - jakiś taki mało melodyjny i bas gdzieś uciekł. Będę musiał pobawić się tą krzywą decybeli bo na razie mam ustawioną domyślną zaproponowaną przez dirac'a.
 5. U mnie układ salonu wygląda tak. Rozumiem, że FX'y powinny być tak jak kolor niebieski. W takim razie lepszy efekt będzie 7.1 czy 5.1.2? Jak 5.1.2 to gdzie najlepiej atmosy? Nie wiem o jaką różnicę pytasz?
 6. Tak myślałem. Ewentualnie na ścianie bezpośrednio pod sufitem - coś ala Monitor Audio Ams lub Dali Alteco C-1.
 7. Przekonałeś mnie, czyli jednak na ścianach bocznych na wysokości uszu. Jak dodam kolumny sufitowe to dobrze to zagra w atmos?
 8. Dzięki. Czytałem wcześniej ten wątek. Wynika z niego, że jak system 5.1 to wieszamy na tylnej ścianie 60cm nad głową, ale nadal nie wiem ja blisko mogę się zbliżyć do narożnika i jak ta wysokość zawieszenia wpłynie na kolumny sufitowe. Jedyne co wiem to, że nic nie wiem 😅
 9. Te kolumny w trybie dipolarnym podobno mogą być umieszczone bardzo blisko miejsca odsłuchu, tyle że 60cm nad uchem. Podobno dają złudzenie dużo większego pomieszczenia odsłuchowego niż jest w rzeczywistości. Nie mogę z kanapą odstawić się od ściany, dlatego decyzja padła na ten typ kolumn. Może ktoś ma zamontowane dokładnie te kolumny i może się wypowiedzieć. Niestety podobno doświadczenia z normalnymi surroundami nijak się mają do tych kolumn, gdyż tych nie można umieszczać na wysokości odsłuchu, tzn. można ale efekt będzie mizerny.
 10. Sam już przekopałem internety, ale niestety wszędzie było o tym, że można zarówno z tyłu jak i z boku. Niby z boku lepiej, ale co wtedy z odczuciami dźwięku z za pleców i jak to będzie się zgrywać z atmosami? Odległości od narożników też nigdzie nie znalazłem. Podeślij link, może będzie coś więcej.
 11. Kupiłem Monitor audio silver 7g FX i teraz mam kolejny problem, a mianowicie czy dać je na boczne ściany czy na tylną, ale to już temat na inny wątek. Tu chyba już wszystko zostało powiedziane. Amplituner wybrany, kupiony i jestem mega zadowolony. Bardzo wszystkim dziękuję za pomoc.
 12. Kupiłem kolumny Monitor audio silver 7g FX, które będą grały jako surround w systemie 5.1. W przyszłości planuję rozbudowę o kolumny atmos. Na której ścianie najlepiej je zawiesić skoro kanapę mam z każdej strony dosuniętą do ścian? i jak daleko od narożników? Widziałem, że niektórzy wieszają na tylnej, a inni na bocznych ścianach. Jak by miały wisieć na bocznych to zastanawiam się czy będzie odczuwalny efekt za plecami i czy nie będą się w przyszłości gryźć z górnymi atmosami bo podobno powinny wisieć dość wysoko?
 13. @Piotr Sonido Mając z przodu Heco mythos 700 warto dopłacać do Monitor audio silver 7g FX (ewentualnie silver 6g) czy wystarczy Monitor audio bronze 6g FX? 2290 zł kontra 4090 zł (6g 2990 - 3490zł)
 14. Z tyłu amplitunera masz wyjścia końcówki mocy oznaczone ZONE2 RHEIGHT1 R SBR i ZONE2 RHEIGHT1 L SBR, które odpowiadają za tylnie sufitowe głośniki czyli atmosy lub można je przyporządkować do bi-ampingu bądź strefy 2. To czy te wyjścia pracują jako atmos, bi-amping czy strefa 2 ustawia się w menu amplitunera. Pozostałe wejścia są pre-amp do których potrzebne są dodatkowe zewnętrzne końcówki mocy.
 15. Z tego co widzę to różnica jest 700 zł na parze. Z przodu mam stara konstrukcję, ale moim zdaniem pięknie brzmiącą Heco Mythos 700.
×
×
 • Utwórz nowe...