Skocz do zawartości

Klayman

Uczestnik
 • Zawartość

  35
 • Dołączył

 • Ostatnio

 1. Kable głośnikowe, możesz zakupić np Yamo 2 x 2,5 mm2 dość tanie i w miarę dobre. Możesz kupić do wszystkich głośników taki sam kabel. Do Subwoofera zakupisz gotowy kabel o długości takiej, jaką potrzebujesz. Kable SCART i HDMI także kupisz gotowe. Jak podłączyć cały zestaw masz podane powyżej. Gdzie konkretnie podłączyć głośniki: Front right, left - to kolumny frontowe kolejno prawa i lewa Surround right, left- jak wyżej tyle, że są to tylne kolumny Center - głośnik centralny i najlepiej umieścić go pod TV Subwoofer - głośnik niskotonowy. Frontowe najlepiej podłącz pod wejście FRONT A i możesz wtedy zrobić to np kablem 2 x 4 mm2
 2. A masz w amolitunerze jakieś ustawienie wejść HDMI ?!?!
 3. No tak, tyle, że wtedy będzie musiał mieć włączony cały czas sprzęt, żeby cokolwiek oglądać a nie zawsze jest taka potrzeba. Rozwiązaniem tego problemu będzie zaproponowane przeze mnie połączenie UPC z TV poprzez SCART lub zakupienie replikatora portów HDMI
 4. Niestety nie tak szybko ... wszystkie dekodery HD w UPC mają jedno wyjście HDMI więc nie będzie tak dobrze. Osobiście przejściowo rozwiązałem to tak, że HDMI idzie z dekodera do ampli a SCART idzie bezpośrednio z dekodera do TV. Czyli w dekoderze masz 2 wyjścia video: SCART i HDMI oraz do tego dwa wyjścia audio COAXIAL i optyczne. Szukam w miarę przyzwoitego replikatora portów HDMI (1 wejście 2 wyjścia). Tak więc podsumowując: 1. UPC - TV poprzez SCART 2. DVD - AV poprzez HDMI 3. UPC - AV poprzez HDMI 4. AV - TV poprzez HDMI tym sposobem nie będziesz musiał mieć włączonego bez przerwy AV, żeby oglądać TV ale za to będziesz musiał zmieniać wejścia chyba, że masz automatyczne. Poza tym polecam od razu w funkcjach AV wyłączyć wyjście dźwięku przez HDMI. W przeciwnym razie będziesz musiał wyłączać dźwięk w TV gdy będziesz oglądać telewizje przez ampli.
 5. SCART bezpośrednio do TV DVD poprzez HDMI do AV AV poprzez HDMI do TV Audio z dekodera do AV poprzez na dekoderze oznaczone jako "Cyfrowe gniazdo wyjściowe audio" do odpowiedniego portu i właściwym kablem na AV Wtedy obraz na telewizor będzie szedł poprzez zwykły SCART a dźwięk puścisz cyfrowym wyjściem na AV. Niestety będziesz musiał przy tym rozwiązaniu wyłączać dźwięk w telewizorze. Jeśli program nie będzie wymagał włączania całego sprzetu, wystarczy, że pogłośnisz TV. Innego póki co rozwiązania nie widzę chyba, że AV ma wejście SCART. Inne rozwiązanie - zamówienie nowego dekodera cyfrowego HD (najepiej z nagrywarką). Jakość kanałów w HD jest znacząca, poza tym często nadają je w trybie Dolby Digital co stanowczo polepsza odbiór
 6. Napisz może jakie masz wyjścia w dekoderze, amplitunerze i TV. Pewnie masz SCART i ... no właśnie, nie wiem czy Twój dekoder ma HDMI. Najlepiej byłoby, żeby HDMI podłączyć pod amplituner, do którego podłączasz jeszcze DVD takim samym łączem. I najprościej byłoby wyjściem HDMI z amplitunera wyjść na TV. SCART-em z dekodera najlepiej wyjść bezpośrednio na TV, żeby oglądać TV bez potrzeby włączania całego sprzętu (bo z tego co wiem to UPC-owskie dekodery mają tylko jedno wyjść HDMI), chyba, że jeszcze dokupisz replikator portów HDMI ale to zakup co najmniej 500 zł.
 7. W tym przedziale cenowym można także zaszaleć z HK http://www.ceneo.pl/5582840 + http://www.ceneo.pl/2549417 Kolumny jak wyżej ... także szeroki wybór.
 8. Osobiście bardziej poleciłbym Tobie firmę Panasonic ... jakoś Samsungi mnie zniechęcają. http://www.euro.com.pl/zestawy-kina-domowe...c-bt330ek.bhtml
 9. Także polecałbym Koda SW 1000 ... będzie pasować do zestawu kolumn a nie odbiega jakością dźwięku od innych wooferów w swojej klasie.
 10. Transformator w amplitunerze pewnie w tym stanie pochodzi jeszcze kilkanaście albo i więcej lat. Więc nie jest to jego kres życia tylko naturalna kolej rzeczy. Tak się dzieje, gdy transformator zostaje źle lub niechlujnie spakietowany /wykonany/. Odnośnie woofera - wg mnie nie ma na to wpływ amplituner. Raczej bym szukał tu uszkodzenia woofera (może właśnie włącznik jest w drobny sposób szukodzony ?!?!). W sumie trudno nawet spekulować jak się tego nie widziało. Zbyt dużo rzeczy ma na to wpływ. Osobiście jednak wykluczam wadę amplitunera.
 11. Żartem mówiąc musisz teraz głośniej słuchać muzyki A poważniej - niestety - transformatory mają to do siebie, że po pewnym czasie wysycha olej, którym nasączony jest papier, znajdujący się między kolejnymi blachami w rdzeniu transformatora. Jest to powodem coraz głośniejszej "pracy" transformatora. Niesłyszałem niestety, żeby ktoś reanimował transformatory nasączając je olejem więc najprawdopodobniej, żeby zmniejszyć buczenie, trzeba byłoby wymienić transformator.
 12. Stoi na półce w Saturnie w Arkadii ale niekoniecznie musisz mieć blisko do Warszawy Gra przyzwoicie chociaż ciężko posłuchać czegoś w otwartej przestrzeni, gdy z ogólnych głośników w sklepie leci muzyka i do tego co chwila puszczają jakieś reklamy Niestety, Saturn jako jeden z nielicznych nie ma sali odsłuchowej ...
 13. Owszem ale nadal nie wiem skąd twierdzisz,ze knajpa jest przy ulicy z tirami Knajpa - to nie oznacza pijalnia czy budka z piwem to dość spory lokal. Kończąc temat nie ma co wyrokować - jak nie zna się stanu rzeczy! OK ... kończąc dyskusję nie mającą związku z tematem lecz z zainstalowaniem głośników Bose ... Już wiem skąd to niedomówienie - Ty mówisz o swojej knajpie a ja nadal pozostałem przy McDonaldzie z systemem nagłośnienia Bose ... skąd wiem i skąd znam realia tego lokalu ?!?! Przechodzę koło niego praktycznie codziennie TIRów jest dość dużo, ruchliwa ulica itp ... O opisanym przez Ciebie lokalu oczywiście, że nic nie wiem więc zupełnie się nie wypowiadam i nie podejmuję tematu. Wracając do tematu ... jak już zgrasz cały sprzęt, powiedz jak odbiór wg mnie powinieneś być zadowolony lecz każdy ma inne oczekiwania. Jeśli masz możliwość idź do sklepu i sprawdż głośniki najlepiej na wybranym przez Ciebie wzmacniaczu. Odnośnie dużych sklepów typu "NIE DLA IDIOTÓW" - swój sprzęt zakupiłem właśnie w takich sklepach, czekałem na tego typu promocje. Udało się dość tanio kupić nie mniej zaliczkę na sprzęt można było wpłacić dopiero w trakcie trwania promocji a czasem promocyjnie można było zakupić tylko za gotówkę. Tak więc polecam się za wczasu dowiedzieć bo każdy sklep rządzi się własnymi prawami.
 14. Chyba źle odczytałeś mój post. Nie krytykuję Bose, że jest sprzętem typowo audiofilskim dla prawdziwych koneserów dobrego odsłuchu. Nie mniej w pomieszczeniu, które trzęsie się od wybracji spowodowanych przejeżdżającymi TIRami nie ma sensu instalować sprzętu za kilka tysięcy złotych. Osobiście jestem zwolennikiem Bose czy innych dobrych firm (np Martin Logan z przewodami za 1000 zł za metr). Z dwóch powodów jednak nie kupie sobie takiego sprzętu. Pierwsze to cena, która na dzień dzisiejszy mnie powala, drugie, mam znaczny ubytek słuchu więc nie miałoby sensu zakup takiego zestawu. Wracając do tematu - nie krytykuję Bose, że w swojej ofercie ma profesjonalne urządzenia audiofilskie tylko w tym przypadku poddaję wątpliwości wydanie przez wspomnianą firmę pieniędzy, gdy wg mnie nie ma to najmniejszego sensu. Na szczęście to nie moje pieniądze więc tylkos twierdziłem zaistniały fakt. Ale to zawsze moja opinia i można z nią się nie zgodzić.
×
×
 • Utwórz nowe...