Skocz do zawartości

Elemelek

Uczestnik
  • Zawartość

    7
  • Dołączył

  • Ostatnio

  1. Witam i dziękuję za kolejną porcję odpowiedzi. 1) Tak się dopytuję o tą wysokość, bo rozmawiałem ostatnio ze znajomym, który był zaskoczony tym, że chcę kupić 80cm standy. Swoje zdziwienie uargumentował tym, że słucha muzyki na kolumnach podłogowych Wharfedale Diamond 9.4, które mają właśnie 80cm wysokości. Głośnik wysokotonowy znajduje się zapewne na wysokości ok. 73cm, czyli niżej niż górny blat moich przyszłych standów. Skończyło się na tym, że on stwierdził, iż będę słuchał na stojąco, a ja z kolei, że on chyba siedzi na podłodze podczas odsłuchu. 2) W zupełności masz rację. Co z tego, że coś ładnie gra, kiedy straszy swym wyglądem gości i domowników. Przyjrzę się dokładnie wymiarom kolumn z przedziały cenowego do 1500-2000zł to może uda mi się ustalić optymalną wielkość blatu. 3) Rozumiem, że te "cypki" (znam kilka takich śmiesznych określeń, ale nie mam pojęcia skąd się wzięły ) mają wystarczająco dużą powierzchnię i nie pozostawiają śladów na podłożu. Ja mam akurat podłogę z drewnianych klepek, które są dość delikatne. 4) Wydawało mi się, że nie będzie z tym problemu. Jednak wolę zdać się na Twoją opinię niż potem pluć sobie w brodę. 5) Moje kolumny ważą ok. 6,5kg, więc raczej niedużo. Teraz jak się rozejrzałem to widzę, że podkładek jest cała masa, a rozpiętość cenowa bardzo duża. Od kilku do kilkuset złotych za sztukę. W takim razie czekam na fotkę i pozdrawiam.
  2. 1) Z kolcami będzie w takim razie prawie 80cm? 2) W sumie nad aspektem estetycznym jeszcze się nie zastanawiałem, ale rzeczywiście dziwnie by to wyglądało, gdyby blat wystawał poza podstawę głośników. Dopasowywać standów idealnie pod kolumny Magnat Monitor 220 raczej nie chcę, bo to będzie pierwszy element mojego zestawu, który wymienię. Myślę, że w moim przypadku szerokość górnego blatu nie powinna przekraczać 20cm, (a może i 18cm, bo Monitor Audio BR2/BX2, które mi się podobają mają 18,5cm szerokości), a jego głębokość 25cm. Gorzej będzie jak mi się zachce kiedyś kupić malutkiego Denona D-M38. 3) Te cypki na ich końcach to podkładki? Szczerze mówiąc wyobrażałem je sobie jako płaskie dyski z zagłębieniem po środku. 4) Górny otwór zażyczyłeś sobie na środku górnego blatu i znajduje się on pod stojącą kolumną? 5) Te podkładki to samemu sobie zrobiłeś czy kupiłeś gotowe? Jeśli chodzi o koszty wysyłki to w opisie przedmiotu jest podana kwota - 30zł/sztuka. Ze sprzedającym skontaktuję się, gdy będę mniej więcej wiedział czego chcę. Wtedy omówimy już tylko szczegóły. Pozdrawiam.
  3. Czyli masz te standy, nad którymi się zastanawiam: http://allegro.pl/podstawki-stojaki-standy...1337907939.html 1) Wysokość mierzona razem z kolcami? 2) Widzę, że zmniejszyłeś górny blat w stosunku do standardowego - kolumny stoją stabilnie? 3) Kolce też będę brał srebrne - czy podkładki były w komplecie, bo na zdjęciu ich nie widzę? 4) Rozumiem, że otwory do poprowadzenia kabli były robione na Twoje zamówienie? 5) Kolumny u Ciebie stoją bezpośrednio na górnym blacie czy są oddzielone od niego kolcami/podkładkami? Ja chcę, aby standy były jak najbardziej uniwersalne tj. pasowały do różnych kolumn, ale o podobnej wysokości. Dlatego się zastanawiam czy nie powiększyć górnego blatu do 20x30cm. Mam też dylemat czy zdecydować się na poprowadzenie kabla środkiem "nogi" czy na możliwość zasypania jej piaskiem bądź ołowiem. Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.
  4. A jakie konkretnie standy zamówiłeś, jeśli można wiedzieć? Chodzi mi o średnice/ilość rur, wysokość oraz wymiary blatów. Nie ma problemów z ich poziomowaniem? Ja z kolei słyszałem, że Yamaha gra dynamicznie i chłodno. Jednak głównym powodem, dla którego ją odrzuciłem jest obawa przed ostrą górą. Wolałbym Denona, który trochę wywlecze średnicę, ogarnie bas, a górę pozostawi bez radykalnych zmian.
  5. Dziękuje za odpowiedź. Zapomniałem dodać, że wzmacniacz musi być w bardzo dobrym stanie wizualnym. Nie mieszkam sam i trzeba iść na kompromis. Rotele (podobnie jak Yamahy) brałem wcześniej pod uwagę, ale obawiam się ostrej góry w połączeniu z tymi Magnatami. Z kolei NADy wydają się być bezpieczniejszym zakupem. Mam na oku kilka modeli: http://allegro.pl/nad-302-tzw-kultowa-trzy...1318306894.html http://allegro.pl/nad-3020-legenda-piekny-...1317494601.html http://allegro.pl/wzmacniacz-vintage-nad-i1327568284.html http://allegro.pl/amplituner-nad7020-rodzy...1329976097.html Oprócz w/w wzmacniaczy zastanawiam się też nad Denonem PMA-360. Mogę takiego mieć za 250zł w idealnym stanie. Tutaj link do specyfikacji technicznej tego modelu: http://www.hifi-wiki.de/index.php/Denon_PMA-360 Kable wybiorę te ProCaby. Czy długość kabla ma jakiś wpływ na dźwięk tj. czy 4-metrowe kable go nie zdegradują? Kabel do obu kolumn musi być jednakowej długości? Co do interkonektów - rozumiem, że powinienem wziąć po prostu tańsze? Pozdrawiam.
  6. Witam wszystkich forumowiczów! Jestem w trakcie kompletowania swojego pierwszego zestawu audio. Kolumny mam już wybrane - pozostaje dobór wzmacniacza, standów oraz kabli. Niżej przedstawiam kilka szczegółów dotyczących wielkości i kształtu pokoju, ustawienia kolumn oraz muzyki jakiej słucham. Pokój ma 12m^2 i jest w kształcie kwadratu. Kolumny będą rozstawione szeroko i dość blisko miejsca odsłuchu tj. utworzą z punktem odsłuchu trójkąt równoramienny o podstawie dłuższej niż boki. Muzyka jakiej słucham to głównie rap, oprócz tego rock (starsze zespoły w stylu Led Zeppelin, Pink Floyd, AC/DC), muzyka filmowa, elektroniczna (ale nie jakieś techno-łupanki) i jazz. Kwota jaką mogę przeznaczyć na wzmacniacz to 300-400zł. Nie ma chyba sensu kupować czegoś droższego? Szczególnie zważywszy na fakt, że kolumny kosztowały mnie 280zł wraz z przesyłką do Polski. Standy - chyba wezmę takie. Kable głośnikowe - ProCab LS25. Interkonekty - potrzebne będą mi dwa. Jeden do podłączenia komputera (taki lub taki będą chyba dobre?), a drugi do podłączenia odtwarzacza CD (ten czy ten?). Z tymi interkonektami to się trochę pogubiłem, bo nie wiem z czego wynikają te różnice w cenie pomiędzy tymi dwoma firmami - Digital i Prolink. Jak kupowałem przedłużacz do słuchawek to Digital HQ był droższy niż Prolink Exclusive, a w przypadku kabla 2RCA/2RCA to Prolink jest droższy i to dwa razy. Warto dopłacać czy brać po prostu tańszy, bo różnicy i tak nie będzie albo będzie na granicy percepcji? Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...