Skocz do zawartości

narcin

Uczestnik
 • Zawartość

  4
 • Dołączył

 • Ostatnio

O narcin

 • Ranga
  Debiutant

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Lublin
 1. Nagranie oryginalne Dolby Atmos zapisane i pendrive wpięty do TV. W amplitunerze wybrana opcja auto która rozpoznaje dźwięk źródła i Denon pokazuje Dolby Atmos. Denon podaje dokładnie Dolby Atmos DD+. Nie mam głośników sufitowych tylko 5.1 i surroundy umieszczone 90 cm nad uchem. Nie ma tutaj tego efektu spadającego deszczu, ale efekt przestrzeni jest dużo lepszy niż w przypadku wybrania opcji zwykłego DD+.
 2. 1. https://download.dolby.com/us/en/test-tones/dolby-atmos-trailer_leaf_1080.mp4 (odtwarzany z zapisu na pendrive) Dziękuję za wyczrpującą odpowiedź. Teraz już rozumiem
 3. W TV Samsung Q67R opcja Dolby Atmos jest wyszarzona. Dodatkowo posiada on złącze ARC, a wszędzie piszą, że to złącze nie obsługuje Dolby Atmos, tylko wymagane jest złącze eARC (którego ten TV nie ma). Natomiast przy podłączeniu TV do Denona AVR-X1600H DAB i puszczeniu z TV filmiku testowego, Denon wyświetla jako format audio właśnie Dolby Atmos. Czy to oznacza, że ten sygnał jest jakoś specjalnie kodowany i to nie jest pełny Dobly Atmos?
 4. Witam. Niedawno zakupiłem ampli denona avr 1911 z kolumnami dali concept 6 i jestem na etapie testowania wszystkiego. Już przy pierwszym odsłuchu przekonałem się, mp3 to format, którego z chwilą zakupu przestanę używać. Poszperałem w sieci i znalazłem pliki flac. Puściłem z foobara i z winampa jakość identyczna, ale pytanie czy nie da się wydobyć lepszego dźwięku. Włożyłem płytę cd audio do cd-romu w kompie i tu moje zaskoczenie. Mimo, że flac to format bezstratny to z cd instrumenty są bardziej prawdziwe, ciężko to opisać, ale ja słyszę różnicę. Tak więc mam pytanie czy może coś jest nie tak z ustawieniami w foobarze czy na karcie dźwiękowej (NVIDIA HD Audio po kablu HDMI)? Czy ktoś może bawił się z plikami flac?
×
×
 • Utwórz nowe...