Skocz do zawartości

hasos

Uczestnik
 • Zawartość

  147
 • Dołączył

 • Ostatnio

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Wrocław

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Jeszcze nie, nie miałem gdzie. Może właśnie do tego Roksana czy Arcama poszukać jakiś łagodniejszych kolumn? Koniecznie muszę posłuchać Pylonów i zobaczymy, co dalej. Roksan ma moc, to czuć, posłuchałbym go w innych warunkach, choć nie wydaje mi się, by w salce było gorzej niż np. w domu, dlatego nie spodziewałbym się złagodzenia. Leben miał to do siebie, że był łagodny, ale kreował duże instrumenty, było czuć objętość. Jeśli tak grają inne, tańsze lampy, to muszę koniecznie posłuchać.
 2. Leben i jakieś kolumny pod niego. Podłogowe. Jak nie Leben to Arkam. Kolumn nie potrafię wskazać. Nie trafiłem jeszcze na takie.
 3. Konkretny był bas a to nie wszystko. Całościowo nie był to mój styl grania.
 4. No jest. Na Roksanie to było coś. Jeśli chodzi o Elaki, to generalnie przyjemne kolumny, ale z tymi wzmacniaczami, z którymi słuchałem, myślę, że zwłaszcza u5 nie pokazały swoich możliwości, bo w zasadzie nie było różnicy między f6 a u5. Ale warto brać je pod uwagę z konkretnym wzmacniaczem. Łagodne, aksamitne, ale szczegóły nie giną. Bardzo fajne.
 5. Tak, myślę, że tak. Po odsłuchach się odezwę w sprawie ustalenia szczegółów. @S4Home i @Kraft mam prośbę. Pobierzcie proszę ten utwór i posłuchajcie na swoich sprzętach: https://megawrzuta.pl/download/3f659c79a53cec8a97a489809ba81902.html S4Home jeśli masz możliwość podłączyć tannoy 8f z roksanem k3, to byłoby super. Bas co prawda nie odpowiada mi w nich za bardzo ze względu na twardość, ale to połączenie miało ogromny wolumen, bas mruczał, było czuć drgania na kanapie Chodzi mi o to, czy taki bas mogę osiągnąć w czymś tańszym niż roksan i innymi kolumnami. Podobnie zagrał Arcam a39. Kraft - będę wdzięczny za opinię jak gra Marantz z Pylonami. Dziś słuchałem Elaców u5 i f6 z Rotelem a14 i nadem c368. Żaden z nich nie generuje dużego basu i objętości, jak roksan. Nad jest fajny ze względu na przestrzeń w głąb, miły dźwięk, ale jednak brak w nim objętości. Rotel raczej bez wyrazu, gęstszy, taki typowo angielski.
 6. To odsłuch w salonie, więc nie do końca miarodajny. Zbieram się do wypożyczenia. Dziś słucham Elaców, w sobotę jeszcze Marantza 8006, bo nie mają 8005, ale mam nadzieję, że nie będzie między nimi wielkiej różnicy.
 7. A tak zataczając koło: Elaci, jako ciemniejsze granie, spasują się z cxa80?
 8. E, nie, wolę raczej klasyczne rozwiązanie. Skończy się chyba na Elacach. Tylko żeby dobrać do nich dobry wzmacniacz. Chętnie posłuchałbym jeszcze Pylon Diamond 25 i AA Hyperion, ale nie wiem, czy to coś zmieni. No i może jeszcze Dali Opticon 5 lub 6. Do tej pory, jeśli chodzi o wzmacniacz, to dobrze grały Elaci f6 z nadem c368, ale jednak coś lepszego bym wolał. No i oczywiście Leben. Lampa też mnie jeszcze korci, ale nie ma gdzie posłuchać. Posłucham Elaców, jak coś, to wypożyczę od S4Home i potestuję je w domu. Nie znam się na tych wszystkich technikaliach: o co chodzi tutaj w zakładce Labolatorium? https://audio.com.pl/testy/stereo/zespoly-glosnikowe/2876-uni-fi-fs-u5-slim To oznacza, że trzeba dobrać do nich mocny wzmacniacz?
 9. Posłuchałem tannoyów 8f z Roksanem 3 i Arcamem 39. No szału nie ma. Po pierwsze mocno atakujący dźwięk. Bardzo wypchnięty, intensywny. Za mocny dla mnie. Góra szczegółowa, ale nieatakująca. Specyficzna. Taka trochę sztuczna w utworach rockowych, ale miła w klasycznym i jazzie. Wokale dość wypchnięte. Dla mnie trochę za bardzo. Bas bardzo twardy, schodzi dość nisko, czuć falę uderzenia, ale przez tą twardość jest nieprzyjemny i męczący. Choć trzeba przyznać, że szczegółowy. Ale nie dla mnie. Scena i separacja dość dobra, ale czuć, że to nie są kolumny na 20 mkw. W większym pomieszczeniu pewnie grało by lepiej. Przy ostrej muzie w stylu RATM dobrze słychać perkusje, ale robi się też mały jazgot, pogubienie i wychodzi niemiła góra. W każdym razie granie zbyt dla mnie inwazyjne. Na Arcamie było łagodniej. Te kolumny mają taki dziwny pogłos jakby echo. Roksan to potęgował a Arcam łagodzi. Efekt jak sorround ale niezbyt mi się to podobało. Zestaw za taką kwotę mógłby grać lepiej. Po tych wszystkich odsluchach juz wiem, że szukam grania z dobrym szczegółowym basem, który daje obraz dużego instrumentu. Ale całość musi być łagodna, nietakujaca do przodu ale w głąb. Góra nieinwazyjna ale szczegółowa. Chyba właśnie taka lampowa delikatność połączona z dużym obrazem instrumentów to będzie to. Jaki więc wzmacniacz tak zagra? Lekko, nieinwazyjnie ale z dużym obrazem np. bebębnów, z cofnietą w głąb ceną. Jakie kolumny jeszcze sprawdzić. W poniedziałek elaci.
 10. To już nie ten poziom cenowy Nie tyle męczą, co słychać, że góra jest trochę wyeksponowana. Nie są to kolumny męczące, ale z jasnym wzmakiem dość jasne. Choć mam wrażenie, że są one dość oporne na zmiany wzmacniaczy. Tzn. grają swoje.
 11. Heco przyjemnie gra z cxa60/80. Granie dość otwarte, mnie męczyło, ale obiektywnie, jak ktoś tak lubi, to całkiem ok. Bas jest zwarty i dość mocny. Dudnienia nie było.
 12. I to połączenie podobało ci się na 100%, czy górę wzięła funkcjonalność? Pytam bez złośliwości, bo dla mnie to dość męczące granie.
 13. Trudno mi sobie wyobrazić, by ktoś lubił takie granie, jeśli posłucha innego jasnego wzmacniacza, też trafiającego w jego preferencje, ale pewnie kilka osób się znajdzie.
×
×
 • Utwórz nowe...