Skocz do zawartości

MM czy MC


Recommended Posts

Zamierzam kupic wkladke gramofonowa i pozniej dobrac do niej odpowiedni przedwzmacniacz (w razie potrzeby odpowiedni interconect ). Moje ramie to SME 3009 S2, srednia waga ef podawana na stronie to 12.5 gr. Przegladajac rozne modele roznych firm i sprawdzajac ich podatnosc oraz wage doszedlem do wniosku ze najlepiej pasuja wkladki ortofona. Posiadana ADC XML MK2 nie bardzo pasuje do tego ramienia,chyba ze ja cos zle licze, albo masa mojego ramienia jest inna niz mysle. Dane swojego ramienia wzialem ze strony:
http://www.analogue-classics.com/html/sme_3009___3012.html
Spradzilem tez na stronce
http://www.cartridgedb.com/
i to utwierdza mnie w przekonaniu ze ADC ma za duza podatnosc i nie pasuje do tego ramienia.
W sumie to jestem zdecydowany na Ortofona, tylko nie wiem ktore wkladki sa lepsze MM czy MC, zastanawiam sie nad 2m bronze MM, lub SALSA MC. Mysle ze do ortofona powinien pasowac przedwzmacniacz Pro - Jecta, gdyz ta firma przewaznie montuje wkladki tej firmy w swoich grmofonach. Zastanawialem sie jeszce nad przedwzmacniaczem Thorensa M005, ale nie mm pojecia czy on dobrze zagra z Ortofonem. Jezeli ktos moze wyjasnic jaka jest roznica w brmieniu (jesli taka jest) miedzy MM a MC to bede wdzieczny. Jezeli ktos moze polecic jakies inne wkladki pasujace do mojego SME i ma sprawdzony przedwzmacniacz to prosze o sugestie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Wczoraj przyleciala Salsa Ortofona i po prostu roznica jest ogromna. Nie wiem czemu ADC nie radzila sobie z niektorymi plytami (jedne odtwarzala bardzo dobrze np Bad Jacksona, ale bardo slabo radzila sobie z duza iloscia dzwiekow) dodajac na niektorych sciezkach lekkie przesterowania, szczegolnie bylo to slychac na wokalu. Po zainstalowaniu Salsy powalila mnie jakosc sopranow. Slucham duzo metalu i ta wkladka ( w przeciwienstwie do ADC) nie ma z ta muzyka zadnych problemow. Takze mocno polecam i jak ktos mysli o zakupie nowej wkladki MC to to jest dobry wybor, przynajmniej jezeli chodzi o ramie SME 3009.
Pozdrawiam ... i wracam do sluchania.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...