Skocz do zawartości

Jakie kolumny do TECHNICS SE-A900SM2 + SU-C800UM2..???


MC_NEO

Recommended Posts

Witam...


Dostałem od kumpla końcówke z preampem TECHNICSA:
TECHNICS SE-A900SM2 + SU-C800UM2.
Obecnie mam to podpięte pod kulumy Technicsa z Miniwieży: SC-EH570.
Mam zamiar dokupić to tej końcówki mocy jakieś odpowiednio mocniejsze i lepsze kolumny.
Zastanawiam się nad Tonsil Altus 300, lub inne w cenie 1500/1600 za parę o gabarytach maksymalnych tych Altusów lub mniejsze: wymiary [W x H x D] 400x890x335 mm.
Czytałem już tutaj i nie tylko ironiczne posty na temat Altusów, ale jest to przynajmniej Polski Tonsil a nie chińszyzna wszechobecna! Oczywiście jestem otwarty na inne kolumny w tej cenie o tych samych gabarytach lub mniejszych icon_smile.gif .
Mam jeszcze pytanie odnośnie średnicy głośników, jakie dziś ma znaczenie czy głośnik niskotonowy ma 30 cm czy będą dwa np. po 18 cm ?
Proszaę jeszcze o opinie odnośnie Tych słuchawek, ewentualnie polećcie mi inne za podobną kase.
Zaznaczam, że znam się na tym raczej pobieżnie icon_razz.gif .

P.S. Zaznaczam, że sprzęt używany nie wchodzi w grę!

Muzyka którą słucham: POP, Dance, Rap i czasem Rock.
Generalnie zależy mi na basie, który można poczuć, a nie tylko usłyszeć icon_smile.gif .


Pozdro...
MC_NEO
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Witam!
Po co wymiary Altusów? Na każdym rogu są...
Wielkość pokoju???
Chcesz poczuć bas? To nie z nowych kolumienek za 1500 złotych.
No chyba, że moje ulubione Wharfedale z serii PRO (estradówki), z 15 calami na basie, które i tak brzmieniowo biją Altusy 300.
Nie mówiąc już o odczuciu i czystości basu. POTĘGA! Te kolumny Technics napędzi!
Po co Ci nowe? Nie mogą być 2-3 letnie za połowę ceny?
Pozdr.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam...

Pokój 15m2 (5m x 3m).
Jak nie Altusy to jakie proponujecie?
W moim przypadku czym mniejsze (gabaryty) tym lepiej.
Dlaczego nie używki?
Bo nie, mam awersję do rzeczy używanych, a w szczególności do rzeczy z elementami mechanicznymi, które podlegają zużywaniu. (Technics jest wyjatkiem bo dostałem go za małą fuche informatyczną, a jego stan określam na IDEALNY).

P.S. Czy znajde na sieci jakiś ranking / porównanie zestawów stereo ???


Pozdro...
MC_NEO
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za te 1500zł możesz kupić już całkiem niezłe kolumny. Ogólnie ALTUSy są raczej słabe (pomimo tego 30cm basowca nie produkują dużo basu), chociaż może dla nieaudiofila będą wystarczające, ale chyba szukasz najlepszych kolumn za tę cenę, a nie jakiś icon_wink.gif.
Propozycje z nowych:
JAMO S606
KODA KF-210F
KODA SL-800F
JBL E80
Wszytskie te kolumny dadzą ci podobne ilości basu. JBL pewnie zagra najbardziej dolnymi rejestrami (do rapu jest super, sam go użytkuję). Jednak najłatwiej ustawisz (jeśli nie masz za dużo miejsca) JAMO i KODY KF210 ze względu na ich dość małą szerokość.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam...


Zaponiałem dodać, że jedyne miejsce gdzie te koluny mogę umiejscowić jest położenie / postawienie ich na meblach pod sufitem.
Innej opcji nie mam, choć wiem, że nie jest to dobre rozwiązanie.
Więc generalnie zależy mi na dość małych gabartyach )(szczególnie wymiar H - (wysokość) jest kluczowy. 900 mm to max. a i tak będą już leżeć na boku, więc wskazane niższe by były)).


Pozdro...
MC_NEO
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to jest jedyne miejsce do ustawienia ich to musisz się rozejrzeć za kolumnami podstawkowymi, a nie podłogówkami. Powiem tylko, że jesli będziesz je miał wysoko to basu nie uświadczysz za wiele (im bliżej ziemi basowiec tym głośniej), a przestrzeń też ucierpi, bo pewnie wysokotonowy będzie sporo ponad linią uszu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam...

Dobra Panowie wiem, że Wasze słowa krytyki mają audiofilskie uzasadnienie, ale waruki przestrzenne warunkami i na obecną chwilę tego nie przeskocze.

Więc podam Wam wymiary jakimi dysponuję na kolumny:

wysokość: 750 mm (większe będą leżeć na boku i będę musiał zrobić rewolucję na mebalch);
szerokość: 350 mm (w wersji leżącej robi się 750 mm ale nie oto chyba chodzi);
głębokość: 320 mm (wymiar graniczny) :!: .

Budżet: max. 1600 PLN :!:
Wzmacniacz: Technics SE-A900SM2 + SU-C800UM2.
Pokój 15m2 (3m x 5m).



Pozdrawiam...
MC_NEO
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rzeczywiście nie masz innej możliwości to zamiast ALTUSów kup lepiej Cerwiny Vega. Z wyglądu i konstrukcyjnie są podobne do Tonsila, ale użytkownicy Marhio2000 i kaczor (on jednym ze starych modeli, ale zawsze marka ta sama) pisali o nich bardzo pochlebnie. W twoim budżecie to chyba będzie model VE-8F.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam...


Mam tutaj garstę ciekawostek dla zatwardziałych przeciwników Tonsila:

Cytat

Rysując zaledwie szkic historii zakładu, nie sposób nie wspomnieć o dziesiątkach zagranicznych kolumn głośnikowych, które stosowały podzespoły z Wrześni lub były produkowane w całości i sygnowane logiem znanych i szanowanych marek. Lista jest długa: Arcus, Grundig, Denon, Wharfedale, Mission, Sony, MB Quart, Hitachi, Opera , Phonar, Totem itd. Wiele z tych konstrukcji zdobyło szerokie uznanie klientów. Znane nie tylko polskim audiofilom Wharfedale serii Diamond, Opera Duetto, topowe Mission serii 700, czy często amatorsko kopiowane Totem'y Mite i Sttaf bez uprzedzeń korzystały z dorobku Tonsila.



Dla bardziej dociekliwych...:

Historia firmy


Pozdro...
MC_NEO
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem przeciwnikiem Tonsila, chodzi po prost o to, że zarówno te głośniki sprzedawane kiedyś jak i te dzisiejszenie preentują nic ciekawego. Rzeczywiście Tonsil tworzył dobre kolumny (nikt nie mówi, że nie porafi icon_wink.gif), ale te proponowane na rynku polskim były znacznie gorszej jakości niż te eksportowe.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Za te 1500zł możesz kupić już całkiem niezłe kolumny. Ogólnie ALTUSy są raczej słabe (pomimo tego 30cm basowca nie produkują dużo basu), chociaż może dla nieaudiofila będą wystarczające, ale chyba szukasz najlepszych kolumn za tę cenę, a nie jakiś icon_wink.gif.



Cytat

Rzeczywiście Tonsil tworzył dobre kolumny (nikt nie mówi, że nie porafi icon_wink.gif), ale te proponowane na rynku polskim były znacznie gorszej jakości niż te eksportowe.


Pacio, kolego - ilu zestawów Altusów (i których) słuchałeś ??

I ciekaw jestem czemu przypomina mi sie fragment znakomitej książki "Znaczy Kapitan": " Znaczy Pan nie wiedział i znaczy Pan powiedział . Znaczy, nie rozumiem ..." icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To do czego Ty je, kolego podpiąłeś że basu z nich nie wydusiłeś -> Altusy charakteryzują się dwoma wyraźnymi zakresami dźwięku - basem i syczącym i męczącym sopranem dając razem dość wymagającą kombinację, jednak w swoim czasie stanowiły marzenie większości słuchaczy muzyki. Różnica pomiędzy kolumnami na rynek krajowy i na eksport dotyczyła głównie wzornictwa czyli naklejek i znaczków. Dźwiękowo różnic wielkich (jeśli w ogóle jakieś) nie było.
Podobnie było z rewelacyjnymi wtedy wzmakami WS 303 i 503 -> wersja exportowa różniła się nazwą głównie.

Znaczy, nie rozumiem icon_wink.gif


PS. Nie opieraj się w swoich wypowiedziach jedynie na opiniach zasłyszanych (czy czytanych) bo czyjeś subiektywne odczucia traktujesz jak obiektywne fakty -> łatwo się w takim przypadku wygłupić icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Altusy charakteryzują się dwoma wyraźnymi zakresami dźwięku - basem i syczącym i męczącym sopranem dając razem dość wymagającą kombinację, jednak w swoim czasie stanowiły marzenie większości słuchaczy muzyki." - jak najbardziej sie zgadzam. Z tego, co pamietam, bas byl (mniej lub bardziej pod kontrolä) i to nawet "duzy". Z tym "marzeniem" to fakt - duze, czarne i glosne, zresztä - podobnie bylo z Altonami icon_wink.gif
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Altusy (piszę o 75) u mnie grały pod różnymi wzmakami: HK AVR137, Kenwood KRF-V6030D, Denon AVR2809, ONKYO 605, jeszcze kiedyś była Unitra. Być może jakby dobrać dobry (czyt. mocny) wzmak do 140 czy 300 byłoby inaczej, ale 75 przy zwiększaniu głośności tylko powdowały krwotoki z uszu icon_wink.gif Najlepiej chyba komponowały się z HK, ale i tak jest wiele znacznie lepszych konstrukcji icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam...

Idę w zaparte i napewno kupie akustyke z Wrześni icon_wink.gif

Proszę Was teraz tylko o ostateczne wskazanie, które kolumny kupić i dlaczego ten, a nie inny model icon_question.gif

1. icon_arrow.gif Tonsil Altus 200
2. icon_arrow.gif Tonsil Altus 300
3. icon_arrow.gif Tonsil Maestro II 180
4. icon_arrow.gif Tonsil Maestro S

P.S. Te Maestro S najbardziej podobają mi się optycznie, ale nigdzie nie znalazłem opini odsłuchowych icon_rolleyes.gif

Proszę o Wasze opinie i sugestie zakupu, ale tylko z w/w modeli.


Pozdro...
MC_NEO
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z podanych na pewno Altusy 300 zagrają lepszym basem niż 200, a patrząc na parametry Maestro 180 powinny być lepsze od S (głośniki basowe większej mocy, średniotonowy umieszczony na samej górze <nie koniecznie musi być lepiej, ale budowa na to wskazuje>) miałem kupić te Maestro 180, wtedy S jeszcze nie było więc ciężko mi jest je porównywać. W każdym razie do przemyślenia pozostawiłbym Altusy 300 i Maestro 180. W tych drugich będziesz miał więcej średnicy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Witam...

Opis wykonania kolum:
Bardzo ładnie i solidnie wykonane, naprawdę pełen profesjonalizm.
Z tyłu zaciski bi-wiring pozłacane.
Dokumentacja wraz z charakterystykami kolumn.
Złote kolce całkiem ładne, nawet dali 2 w zapasie icon_razz.gif .

Opis odsłuchu:
Jak dla mnie rewelacja.
Brzmienie jest szybkie, czyste i nośne.
Szerokość spektum dźwięku mają bardzo dobrą, czysty środek i wysokie, natomiast niskie są OK, aczkolwiek mogłyby schodzić ciut niżej, na ale za tą sumę (729 PLN sztuka) to raczej niemożliwe.
Pozatym w pomieszczeniu o kubaturze 15 m2 nie da się tych kolum słuchać długo przy wzmocnieniu ustawionym dalej niż godzina 13:00, chyba, że żródło dźwięku będzie bardzo wyciszone, wtedy nawet na max. grają rewelacyjne.

Aspekt optyczny:
Jak na mój gust to Maestro II 180 są zbyt wąskie, no i niskotonowce to tylko 2x170 mm, wię moim zdaniem Altus 300 optycznie prezentuje się lepiej i okazalej, ale kolumny mają przedewszystkim grać!

P.S. Obecnie są podłączone do Technicsa za pomocą przewodów głośnikowych Tonsila: Kabel głośnikowy 2x2,5mm OFC http://www.skleptonsil.pl/go/_info/?id=1144.
Testowałem także na kabelkach pożyczonych od kumpla: Przewód głośnikowy 2 x 2,1mm długość 2,44m zakończony bananami Ultralink Matrix-2: http://sklep.rms.pl/index.php?p1568,przewo...2-mtp-14-8-2szt i osobiście nie słyszałem żadnej różnicy, ale może to dlatego że obecnie leżą one na meblach ale po remoncie będą już stały więc ponownie pożycze w/w kabelki na odsłuch icon_razz.gif .

Przedemną jeszcze test za pomocą Płytki testowej Audio oraz odsuch po remoncie jak będą stały prawidłowo i będą wygrzane icon_smile.gif .

Pozrdro...
MC_NEO
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wszystko skończysz to spróbuj skombinować sobie kable QEDa, albo Chord Company, ładnie uwydatnią ci basik i powinno być super.

Widzę, że jesteś z "mojego" miasta (!!!CKM!!!) i z tego co się orjentuję to raczej cienko tam u nas ze sklepami. Jednak nie ma się co załamywać ja swój sprzęt kupiłem właśnie w Cz-wie, jakbyś chciał kontkat to pisz na PW.

Wspomnę jeszcze, że masz pod nosem profesjonalną firmę tworzącą wystroje akustyczne (APAMA Acoustic), ostatnio rozglądam sie za takimi rzeczami patrzę, patrzę, nic, nic, nic, aż tu nagle super produkt i to z Częstochowy, aż mnie przytkało icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...