Skocz do zawartości

Jakie słuchawki do TECHNICS SE-A900SM2 + SU-C800UM2... (do 800 PLN)???


Recommended Posts

Witam...

Planuję także zakup słuchawek do w/w Technicsa.
Budżet na słuchawki to max. 800 PLN.
Myślę, że za taką kwotę kupię już coś porządnego.
Pozostaje tylko kwestia czy wogóle jest sens pchać się w słuchawki bezprzewodowe?
Napewno są sporo wygodniejsze, a prawdę powiedziawszy na tym mi najbardziej zależy!
Aczkolwiek jestem skłonny kupić słuchawki przewodowe (przewód minimum 8 metrów).

Możecie mi coś doradzić w tej kwestii?
Firma?
Budowa? ((otwarte, zamknięte (w tych chyba lepszy bas)).

P.S. Czy te są godne uwagi ?

TECHNICS RP-DJ1210E-S


Pozdro...
MC_NEO
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za taką kwotę to lepiej kupić słuchawki + wzmak słuchawkowy, niż droższe same słuchawki (chyba, że zamierzasz za jakiś czas wydać drugie tyle na sam wzmak icon_wink.gif). Ogólnie 8m przewodu to prawie niemożliwe. Za pewne będziesz potrzebował przedłużacz (raczej do zrobienia samemu, albo zamówienia u jakiegoś DIYowca). Na pewno lepiej kupić przewodowe.
Ogólnie konstrukcje DJ raczej w domowym użytku HI-FI się nie sprawdzają. Obejrzyj sobie wzmak Pro-Ject Head Box II i do tego słuchawki Sennheiser HD555, Creative Aurvana LIVE!, albo Pioneer SE-A1000.
Krótka charakterystyka:
Sennki dadzą ci najwięcej basu, ale myślę, że nie będzie go za dużo. Pioneer i Creative cechy charakterystyczne będą maiły podobne, dobra przestrzeń, tylko, że w CREATIVEie będziesz sobie musiał zmienić kabel, żeby pokazały co potrafią.

PS: Te Pioneery maja 6m przewodu, więc może ci starczy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

MC NEO - moze na poczätek napisz, jakiej muzyki glöwnie sluchasz - to dosc istotne. :!: W tej cenie wybör jest duzy, kazda firma ma innä charakterystyke brzmienia, np.AKG sprawdzi sie do klasyki, do rocka juz slabo, za jasno i "lekko".
Co do kwoty na sluchawki, nie zgadzam sie z Pacio 94. Na Twoim miejscu kupilbym jak najlepsze, rezygnujäc na poczätek ze wzmaka sluchawkowego. Nowe sluchawki, jesli wybör poprzedzisz oczywiscie OSOBISTYM odsluchem, najprawdopodobniej wydadzä Ci sie fantastycze brzmieniowo. Na poczätek wystarczy, z czasem (jesli to bedzie konieczne) wzmak zawsze mozesz dokupic.

Odpowiedz na moje pytanie, znajdziemy cos "konkretnego" do danego gatunku muzycznego. Jesli chodzi o mnie, propozycjami bedä glöwnie modele AKG, Beyerdynamic, Sennheiser, Ultrasone, Grado.
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Muzyka którą słucham: POP, Dance, Rap i czasem Rock.
Generalnie zależy mi na basie, który można poczuć, a nie tylko usłyszeć icon_smile.gif .


Kolega w innym wątku określił czego słucha, więc podałem już konkretne propozycje od siebie.
MC_NEO
Sprawa ze wzamkiem jest oczywiście warta dyskusji, jeśli w niedługim okresie będziesz miał możlwość dorzucenia jeszcze 500zł na wzmacniacz, to kup same słuchawki, jeśli nie to radziłbym jednak podzielić tę kwotę. Dla przykładu powiem, że mam słuchawki DENON AH-D301 (gratis do sprzętu icon_wink.gif) niby niska półka. Miałem zmienić je na coś znacznie lepszego (Denon AH-D2000, Senn HD600, Bayer DT880), ale zacząłem od kupna wzmaka. Stanęło na Pro-Ject i dźwięk jest na tyle dobry, że słuchawek nie zmieniłem do dziś, bo moim zdaniem nie ma już takiej wielkiej różnicy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam...


Z tą muzyką to wygląda to mniejwięcej tak:
Dance / POP: 50%
Rap 30%
Elektroniczna: 20%
Rock: 10%

Powiedzcie mi czy warto kupować bezprzewowe słuchawki bo z kabelkiem to minimum (przed chwią zmierzyłem) 6 metrów potrzebuje, a jeżeli będzie mniej to będę zmuszony zrobić przedłużke.


Pozdro...
MC_NEO
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej chyba jednak kupić przewodowe z jednego ważnego powodu, gdy masz bezprzewodowo zawsze mogą ci się pojawić jakieś zakłócenia (np. Wi-Fi), w przypadku przewodowych tylko i wyłącznie tak jak kolumny, czyli np. od telefoni komórkowej, ale to może być też w bezprzewodowych, więc raczje nastaw się na ten przedłużacz (nie będzie cię to aż tak dużo kosztowało). Jeśli głównie słuchasz dance, pop i rap to weź Sennki dadzą ci najwięcej basu, a z dobrym wzmakiem zaprezentują też ładną scenę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z zapowiedziä icon_wink.gif

AKG raczej odpadajä. Ewentualnie do lekkiego pop, ale rock i ogölnie gatunki dosc mocno opierajäce sie na basie nie jest ich mocnä dyscyplinä. Sä natomiast wspaniale do jazzu, klasyki, ambient itp (to z odsluchu topowych K-701, 601).

Propozycje:
1- Sennheiser HD 595, cena 538 pln:
http://www.hifiexpert.pl/sluchawki-domowe/...-hd-595?v=25426
Lepszym, ale drozszym wyborem (ok.1000pln) bylyby oczywiscie hd 600. 595 to bardzo wszechstronne sluchawki prezentujäce naprawde wysoki poziom. "Podpora" basowa nie jest tak wyrazna jak w hd 600, jest troche mniej przestrzeni i "oddechu". Bardzo wygodne, precyzyjnie wykonane.

2- Beyerdynamic DT 770, cena 789 pln:
http://sklep.rms.pl/index.php?p1288,s-ucha...70-edition-2005
Trzeci od göry model Beyera. Dzwiekowo bardzo zblizone do topowego DT 880 (wbrew pozorom DT 990 nie jest modelem sztandarowym firmy). Mozna je postawic pomiedzy AKG 601 i Sennheiser 595 jesli chodzi o bas. Bardziej dynamiczne od 595, przekaz ma wiecej przestrzeni, duzo glebi, czuc swego rodzaju "radosc" z odtwarzania muzyki. Do rocka potrafiä uderzyc porzädnym basem i pokazac wszechstronnosc w sopranach przy klasyce. Do pop i trance swietne sluchawki. Wykonanie typowo "niemieckie"(nie sugeruj sie fotkä, to wersja na zamöwienie z manufaktury), chlodny design, takie narzedzie do sluchania bez zbednych ozdöbek. Bardzo wygodne, po 5 minutach zapominasz, za sä na glowie.

3- Grado sr 225, cena 950pln (przekracza budzet, podaje, bo gdzies widzialem za 839 pln, nie moge znalezc strony icon_sad.gif )
http://sklep.rms.pl/index.php?p1288,s-ucha...70-edition-2005
Pomijajäc wygläd (kwestia gustu, mi bardzo sie podobajä) - swietne, bardzo muzykalne sluchawki o wspanialej dynamice. Moim zdaniem jeszcze bardziej od Sennh. i Beyer odpowiada im muzyka rockowa oraz wszystkie inne z duzä ilosciä basu i sopranöw (czyli skrajöw pasma). Nie znaczy to, ze nie ma srednicy, grajä bardzo przejrzyscie, röwno w calym pasmie, ale podkolorowanie basu jest dosc wyrazne, ten jest jednak dokladny, punktowy, bardzo dobrze kontrolowany.

4- Ultrasone HFI-580, cena ok.850pln:
http://www.allegro.pl/item619451409_ultras...aktura_vat.html
chyba najwieksza dynamika z calej czwörki. Wyraznie odczuwalne podbicie basu, jednak nie oznacza to zadnego "bum,bum" icon_wink.gif - bas jest swietnie kontrolowany, gleboki. Najlepiej posluchac ich od razu po akg k 701. Swietne sluchawki do metalu i rocka, chociaz tu basu jest nawet odrobine za duzo. Sä dosc wygodne, ale zamkniete (osobiscie za zamknietymi nie przepadam, ale kwestia przyzwyczajenia). Mysle, ze do rapu, techno, rocka sä w sam raz, jesli naprawde lubisz bas. Reszta pasma röwniez jak najbardziej w porzädku, chociaz nie tak klarowna jak w Beyer i Sennh. Poza tym - swietna dynamika.

To jedynie osobista opinia. Najlepszego wyboru dokonasz oczywiscie po wlasnych odsluchach. Gusta i odbiör muzyki u kazdego sä rözne, nie mozna obiektywnie stwierdzic, ktöre sä lepsze.
Pozdrawiam. icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...