Skocz do zawartości

PIONEER SA - 610 jakie kolumny


mobilogix

Recommended Posts

Za 200zł nie jest łatwo kupić kolumny sprawne, a w dodatku takie, które grają na przyzwoitym poziomie. Póki co udało mi się znaleźć:
JAMO CL20A
HECO PPS20
JVC SP-X440
Napisz jeszcze czego słuchasz, jakie masz pomieszczenie i czy wolisz dużo basu czy może bardziej punktowy (dokładny).

PS: Chcę powiedzieć, że to co podałem powyżej to tylko propozycje ogólne po przejrzeniu zdjęć i porównaniu z innymi dostępnymi, nie poparte odsłuchami.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slucham roznej muzyki od jazzu, soulu, przez rock, reagge do hip-hopu, i elektroniki najwiecej jazz, hh, soul, troche tez robie swoja muze wiec w glosnikach bardziej zalezy mi na dokladnosci dzwieku tez bede sluchal z gramofonu jesli to cos zmienia

dodaje tez specyfikacje tego wzmacniacza bo napewno sie nie chce szukac
http://w425.wrzuta.pl/obraz/3ZlkeQbYIrd/specyfikacja_pioner

a tak wogle mam pytanie czy sie oplacalo go kupic za 160 zl czy moze lepiej bylo kupic cos nowego no name w koncu technika nie stoi w miejscu a moze jeszcze jakas inna opcja

pozdrawiam!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pacio 94 - icon_wink.gif "PS: Chcę powiedzieć, że to co podałem powyżej to tylko propozycje ogólne po przejrzeniu zdjęć i porównaniu z innymi dostępnymi, nie poparte odsłuchami. "

Mozesz zaproponowac w koncu cos, czego "sluchales"??????? Poza JBL oczywiscie. icon_mrgreen.gif Propozycje "po przejrzeniu zdjec" sä gorsze od braku propozycji - nie znasz sprzetu, mozesz (nie celowo oczywiscie) wprowadzic kogos w bläd.
Pozdrawiam.

mobilogix - oplacalo sie, jesli jest w dobrym stanie - tym bardziej. Na "no name" nawet nie marnuj wzroku szukajäc w necie. Moim zdaniem, jesli wybör dotyczyl Pioneer'a lub no name - nie mogles wybrac lepiej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozpisuję się na temat tych kolumn, kolega szukając sprzętu za 200zł raczej nie oczekuje cudów, więc pozwalam sobie wysunąć wstępne propozycje. O ile dobrze pamiętam to niedawno w jednym z wątków sam podawałeś listę sprzętów opartą na krótkich oględzinach (a może nawet ich braku). Uważam, że nawet tego typu podpowiedzi mogą koledze pomóc. Jeśli nawet te modele okażą się złe to przynajmniej zapamięta marki i w przyszłości będzie omijał to na co nie warto marnować czasu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cudow raczej nie oczekuje licze na cos co bedzie w miare przyzwoicie czysto i dokladnie odtwarzac dzwiek wzmacniacz tez nie jest juz napewno najwyzszych lotow wiec nie ma do niego nie wiadomo jakich kolumn kupywac prosze o rozne propozycje gdyz w temacie sprzetu jestem prakycznie zielony, nie sluchalem wiele sprzetow wiec nie mam zbyt wielkiego rozeznania granica cenowa tez nie jest tak sztywna moge dozbierac wiecej a narazie sluchac na starych Phillipsach prosze wiec o propozycje kolumn ktore jak najwiecej wycisnelyby z tego wzmacniacza jak pisalem granica cenowa nie jest sztywna gdyz narazie bed emial na czym sluchac
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze parę propozycji z Allegro .Wydaje mi się że dość interesujących.Sporo czasu słuchałem podobnych Grundigów i całkiem poprawnie grały.

http://www.allegro.pl/item620853753_magnat...d_zlowowki.html

http://www.allegro.pl/item621172855_super_...00_sprawdz.html

http://www.allegro.pl/item619826409_heco_i...d_1_zl_bcm.html

Jak kolumny małe to można wybrać Magnata.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tylko te Grundigi na przyklad maja 6ohm a ten wzmacniacz jest 8 czy mozna tak podlaczac, czy najlepiej podlaczac jak jest tyle samo ohm? prosze o jeszcze jakies propozycje
heh moglem poczekac z tym wzmacniaczem zwlaszczza ze dzis zobaczylem na allegro cos takiego
http://www.allegro.pl/item617820426_pionie..._licytacja.html
mozna podlaczac do niego 4,8,16 ohm ma wieksza moc i jest chyba nowszy a cena bardzo niska mam nadzieje ze chociaz w brzmieniu SA - 610 bedzie jakies "cos" co sprawi ze warty byl swojej ceny icon_wink.gif Prosze o wiecej propozycji glosnikow i odpowiedz na moje pytanie, nie szukam raczej podlogowek ale tez nie musza byc jakies bardzo male czy jak glosnik jest 3 drozny to robi wieksza roznice na +?
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Grundigi mogą być trudne do wysterowania. Ogólnie one mają ciągłej mocy 60W/6ohm, a wzmak 45W/8ohm, więc może się okazać, że przy głośniejszym słuchaniu (nie mówię o mordowaniu słuchu) coś ci się spali (najprędzej wzmak, a przy okazji może pójść zły impuls na głośniki) i będzie tyle z grania. Jeśli widzisz, że głośniki mają mniej ohm to jednocześnie powinny być słabsze od wzmaka.
Jeśli chodzi o drożność głośników to nie gra to aż takiej dużej roli. Na ogół im mniej tym lepiej (przynajmniej teoretycznie jeśli chodzi o księgowych w fabryce), bo zastosowane elemnty w zwrotnicy mogą być lepsze, ale z drugiej strony głośnik 3- na ogół będzie mniej wymuszony (każdy przetwornik odpowiada za co innego) niż 2-, ale juz np. 4- to dyskusyjna sprawa. Podsumowując nie jest to na pewno parametr, którym należy się kierować przy wyborze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady ,Grundigi nie spalą Pioneera. Masz wątpliwości wybierz Heco.Jeśli chodzi o sam wzmak jest to przyzwoita klasa średnia.Ten z twojego linku jest nowszy i czysto teoretycznie powinien lepiej chodzić.Taki Pioneer SA 610 grał u mnie przez trzy lata i byłem z niego całkiem zadowolony.Kupiłem go w komplecie z tunerem i ten był o wiele słabszy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jeśli nawet te modele okażą się złe to przynajmniej zapamięta marki i w przyszłości będzie omijał to na co nie warto marnować czasu.



No, no, ciekawe podejście. Rozumiem, że zanim kolega zacznie omijać te marki, to najpierw je kupi (żeby się przekonać, że czasu nie warto marnować) -> ktoś w końcu musi posłuchać żeby się przekonać. Jak wyrzuci już trochę kasy na sprawdzanie takich "propozycji na wygląd" to będzie wiedział już czego kupić nie warto.
W wojsku to się chyba nazywa "rozpoznanie w boju".
Doradzanie sprzętu, którego nie słyszałeś takie właśnie "korzyści" może przynieść.
Nie mając nic sensownego do napisania lepiej nic nie pisać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ten Sa-610 najpierw grał z kolumnami typu Altus potem z kolumnami Pioniera na potem z jakimiś węgierskimi .Wynika z tego że nie miał problemu z wysterowaniem kolumn różnych firm. icon_biggrin.gif

Jeszcze jedna dość ciekawa propozycja kolumny Yamaha zrobione w Danii czyli dźwięk byłby ustawiony na europejskie ucho.

http://www.allegro.pl/item624693598_super_...ha_sprawdz.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Za 200zł nie jest łatwo kupić kolumny sprawne, a w dodatku takie, które grają na przyzwoitym poziomie. Póki co udało mi się znaleźć:
JAMO CL20A
HECO PPS20
JVC SP-X440
Napisz jeszcze czego słuchasz, jakie masz pomieszczenie i czy wolisz dużo basu czy może bardziej punktowy (dokładny).

PS: Chcę powiedzieć, że to co podałem powyżej to tylko propozycje ogólne po przejrzeniu zdjęć i porównaniu z innymi dostępnymi, nie poparte odsłuchami.



A już na pewno nie przejmuj się opiniami wizualnymi wszechwiedzącego kolegi forumowego icon_wink.gif jako, że dobór "na wizus" jest dość ekscentrycznym kryterium doboru sprzętu grającego icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...