Skocz do zawartości

Cambridge Audio DacMagic 2


Radi73

Recommended Posts

Witam. Wiem, że pododobny temat nie raz miał miejsce już na naszym forum, znalazłem nawet pytania oto jak spisze się ,,transport" PIONEER-a DV-LX50. Ktoś niedwano też szukał przetwornika DAC do odtwarzania muzyki z laptopa. Ale mnie on kusi od niedawna. Poza tym interesuje mnie poprawa brzmienia pod katem zastosowania zewnętrznego DAC do mojego PIONEER DV-LX50, a nie czy ten transport sprosta tej konfiguracji. Przechodząc do sedna sprawy, nie chcę też inwestować niewiadomo jakich pieniążków, dlatego wymieniony w tytule: Cambridge Audio DacMagic 2 = 1599 zł powinien być tą górną granicą! No chyba że warto wydać więcej, to chętnie wysłucham.

Wstępnie porównałem parametry (oczywiście wiem, że one nie koniecznie odpowiadają za jakość dźwięku) jednak są nurtujące:

PIONEER DV-LX50 // Cambridge Audio DacMagic 2
Zakres dynamiki: 108 dB // (brak danych)
Stosunek sygnał/szum: 118 dB // 112 dB
Pasmo: 4 - 44000 Hz // 20 - 20000 Hz
Całkowite zniekształcenia harmoniczne: 0,0010% // 0,0010%
Przetworniki: 192 kHz/24 bitów // 192 kHz/24 bitów

Jak widać są podobieństwa, ale i spore różnice na korzyść PIONEER-a!!! Zdaję sobie sprawę, że DAC jest urządzeniem bardziej ukierunkowanym na audiofilski dźwięk. A w zasadzie mam nadzieję, że tak jest icon_smile.gif bo z PIONKA jestem i tak zadowolony. Ciekaw jestem opini o tym Cambridge Audio DacMagic 2???

Jesli kogoś interesuje z czym to ma grać poza odtwarzaczem:
(kolumny) Dali IKON 7 + (wzmacniacz) YAMAHADSP-A1 + (interkonekt audio) QED QUNEX SILVER SPIRAL + (cyfrowy) PROFIGOLD OXYPURE PGD4000 + (głośnikowe - narazie) LINN K20.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...