Skocz do zawartości

Co kupić do 700 zł? Rozważania o pseudokinie domowym.


dd6

Recommended Posts

No właśnie: a jak kupić jeepa do 5 Tyś. Polecam używane cinquecento: podrasujemy oponami (w audio kablami) i będzię git.

Dajcie sobie spokój z tym kinem domowym. To tylko chwyt marketingowy. Nie da się uzyskac sensownego efektu w takiej kwocie. Bawi was slogan "kino domowe"? A jakby na cieńkusiu było napisane "pojazd kosmiczny" to też byście kupowali? Ludzie opamiętajcie się! Zabawa w tzw. "kino domowe" ma sens jak się dysponuje odpowiednim budżetem. Wszystko inne to zwykłe wyciąganie kasy od Kowalskiego. Nie dajcie się oszukiwać! Amplituner za 5k zaczyna powoli grac jak wzmacniacz za 1k. A gdzie kolumny?

Przysięgam: chciałem miec kiedyś to tzw. "kino domowe", ale jako mądry człowiek poszedłem do salonu, porównałem jak gra stereo i kino w tej samej cenie i podjąłem oczywistą decyzję.

Teraz słucham sobie komfortowo z super jakością filmów w stereo. Każdy kto przyjdzie otwiera szeroko gały i uszy, bo takiego dźwięku w życiu nie słyszał. Zaraz zaczynają się komentarze: "a ten film to by się na tym sprzęcie zajebiście słuchało". A to jest "tylko" stereo.

Czy brakuje mi głośnika centralnego? W dobrym stereo jest on emulowany dokładnie na środku. Nawiasem mówiąc dekodowanie do stereo załatwia u mnie telewizor.

Czy brakuje mi głośników z tyłu? Wolne żarty: większośc filmów nie używa prawie w ogóle głośników LR a co dopiero tylnych.

Czy brakuje mi kina? Nie piszę o "kinie domowym". Nie nie brakuje mi: Telewizor HD 46cali plus rewelayjny dźwięk stereo i komfort domowej kanapy wystarczają mi w zupełności.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cel tego wątku? Przeciwdziałać marketingowemu oszustwu pod tytułem "kino domowe". Dla mnie samo określenie "kino domowe" jest równie wiarygodne jak "basen 50 metrowy chowany pod łóżkiem". Hmm...myslę, że da się zrobić, ale tanie to to nie będzie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak chcesz temu przeciwdziałać tu?
Sa gusty i gusciki.
Kazdy bedzie uwazał swoje.
Pierwsze co powino sie zrobic to zastanowic sie czy bedziemy sluchac muzyki czy ogladac filmy.
Wiadomo ze sprzet za 1000 to nie to samo co za 5000.
To jak porownywac mercedesa z polonezem.
Nikt cie nie zmusza do kupowania mercedesa czy poloneza.
Niechcesz to nie kupujesz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

a jak chcesz temu przeciwdziałać tu?
Sa gusty i gusciki.
Kazdy bedzie uwazał swoje.
Pierwsze co powino sie zrobic to zastanowic sie czy bedziemy sluchac muzyki czy ogladac filmy.
Wiadomo ze sprzet za 1000 to nie to samo co za 5000.
To jak porownywac mercedesa z polonezem.
Nikt cie nie zmusza do kupowania mercedesa czy poloneza.
Niechcesz to nie kupujesz.



To chyba nie jest takie trudne pójść do salonu i porównać: kino domowe i stereo w tej samej cenie? Reklama i moda robią ludziom sieczkę z mózgu: kupują w ciemno: patrzą tylko jakie dekodery są na pokładzie. Toż to czysta głupota! Jak ktoś pójdzie do salonu, porówna, stwierdzi, że woli kino...ok mnie nic do tego. Niestety praktyka jest inna: większość idzie kupować kino jak owce pędzone do strzyżenia! Toż to jest żałosne i godne politowania.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Czy brakuje mi głośników z tyłu? Wolne żarty: większośc filmów nie używa prawie w ogóle głośników LR a co dopiero tylnych. "
....ok, ale tego zdania chyba nie rozumiem. icon_eek.gif icon_mrgreen.gif icon_question.gif
Odnosisz to ogölnie do KD???? W takim razie niestety sie nie zgadzam, ale to raczej oczywiste. icon_cool.gif

Poza tym - stereo, nawet najlepsze - nie jest w stanie symulowac efektöw przestrzennych 5.1 lub 7.1. To nierealne. Sä osoby przedkladajäce owä "przestrzennosc" dzwieku nad jego jakosc - to fakt, zalezy od upodoban. Jesli Ktos slucha muzyki od czasu do czasu, zeby po prostu cos "buczalo" w tle, ale jest notorycznym filmoholikiem icon_mrgreen.gif , nawet KD (przez bardzo male "k") za 50 groszy bedzie Go satysfakcjonowalo. KD i stereo na akceptowalnym poziomie mozna pogodzic, ale to juz oczywiscie inne przedzialy cenowe.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt - trzeba też pamiętać kto czego oczekuje, dla jednych wystarczą przednie głośniki (dajmy na to podłogowce od stereo) dla innych muszą być efekty przejść kinowych... i kładą na to nacisk..
Inna sprawa niby centralny dzwięk (jako głośnik centralny) może być symulowany przez kanał L+R..ale też nie do końca
Z prostej przyczyny..ścieżka z reguły rozpisana jest w systemie 5.1
Aaa i jeszcze jedno .. zależy dużo od dzwięku jaki jest nagrany na plycie ( np. pro logic. DTS lub inne)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

... Reklama i moda robią ludziom sieczkę z mózgu...


dd6
W pelni sie z tym zgadzam.
Ktos mi mowi bo teraz jest taka moda a ja pytam
a jak by byla moda na malowanie pokoi na rozowo pomalowałbyś/abyś ?
Brak odpowiedzi.

Uwazam ze kazdy powinien patrzec na siebie i wybierac to co mu odpowiada.
Owszem nie bronie sie zapytac co lepsze w wyborze.
Tylko musimy pamietac ze to my mamy sie z tego cieszyc i kupujemy dla siebie a nie dla innych.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...