Skocz do zawartości

Wybór sprzętu


Carlucci

Recommended Posts

Witam i pozdrawiam serdecznie
Jestem nowy i mam problem
Mam zamiar złożyć sobie kino domowe
Interesuje mnie ciepłe brzmienie z miekkim choć z wyraźnym basem i sopranem.
czytam i czytam to forum, szukam po internecie i mam coraz większy mętlik w głowie.
można zrobić tak iść do sklpu i kupić coś takiego w cenie do 2000zl ale moze lepij sam cos pozbierać bo w marketch ida na kase a nie na jakis super sprzet
Więc prośba do szanownych forumowiczów - znawców tematu o pomoc w wyborze. Kilka danych: pokój 40m2, 60%film 40%muzyka ( trance,house,electro)

Proszę o pomoc budżet to 2500zl
Kilka lat temu byłem zachwycony sonym serii qs
i teraz mozna kupic cos takiego ale czytając rożne fora to niby sony jest nie polecany wiec prosze o opinie na ten temat
1.Amplituner - STR-DB940
2.CD - CDP-XB930
3.Może minidisc moze - MDS-JB 920QS mny
kolumny moze kody
ale prosze was o opinie warto kupic te soniaki czy lepiej zainwestowac w denona,yamahe????
prosze o pomoc
a co mowicie o tym zestawie??
http://allegro.pl/item616382552_kino_yamah...townia_rtv.html
tani co to jest wogole warto to kupic cyz lepiej soniaki qs a moye jeszcze cos innego
kwota 2500zl na amplituner,dvd , kolumny
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carlucci
Musisz dokładniej określić, co chcesz kupić!

Piszesz: amplituner KD + DVD + kolumny...
więc czemu pytasz o odtwarzacz MiniDisc??? Przecież mocno ograniczy Ci to budżet na resztę zestawu!
Za takiego Soniaka jak JB920QS (czyli najwyższy MD z serii QS) musisz zapłacić co najmniej 500zł...
Amplituner KD SONY DB940 w dobrym stanie to tysiąc złotych, CD XB-630QS to ok. 400zł - to zostaje Ci 600zł na kolumny i DVD... icon_eek.gif Czyli bez sensu icon_sad.gif

Więc może na początek skupić się na amplitunerze i kolumnach? Wydasz 2 tysiące i możesz zacząć się zastanawiać co dalej.
Na siłę - by zmieścić się w 2500 możesz kupić za 300-400 zł odtwarzacz DVD np. Pioneer DV-410, a resztę przeznaczyć na CD (np. CDP-XE520/530, albo starsze CDP-XE700. Ale na MD już nie ma miejsca (tzn. kasy)... icon_sad.gif Ale całość będzie już grała!

Czego oczekujesz od DVD - to ma być prosty, firmowy model czy coś świeżego, np. z HDMI i USB?
Będziesz słuchał muzyki, czyli CD będzie przydatny...

Z kolumn KODY - model 702 jest niezły, da sobie radę na tej powierzchni i jak poszukasz, to masz szansę zmieścić się w tysiącu za komplet kolumn do KD.

Pozdrawiam
PS. Ta Yama z Twojego linku - prościutki model, duuuużo gorszy od 940ki SONY ... Grać to niby gra, ale co to za granie icon_cry.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
Ok skupmy sie narazie na amplitunetrze i kolumnach 5,1
bede sluchal na tym duzo muzyki i ogladal filmy bedzie to w salonie
cd kupie potem a jakie doradzasz cd zeby czytal nagrywane plytki cd
od dawna mnie ciaglo do sony qs ten 940qs jest super ale moze inny jest lepsze e tym przedziale cenowym ???
prosze o rade w kwesti aplitunera plus dvd plus kolumny
cd potem

czyli tak na poczatek
amplituner STR-DB940
dvd PIONEER DV-410
cd potem dozbieram do CDP-XB930 bo jestem nagrzany na niego
kolumny prosze doradz Edytowano przez RoRo
Bardzo proszę używać opcji "EDYTUJ" zamiast dodawać kolejny post...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po północy straciłem łącze ... i gotowy cały post poszedł w (czarne miejsce ...) przy próbie wysyłki icon_evil.gif
Więc dopiero teraz ciąg dalszy.

Praktycznie każdy CD SONY czyta płyty CD-R (wyjątkiem są odtwarzacze SACD, które potrafią być bardzo wybredne i czytają tylko oryginały). Przewinęło się u mnie tych Soniaczków sporo, u znajomych też trochę i żadnego problemu. icon_razz.gif
Tzn. jeżeli pojawiał się problem, to był to wyraźny znak by już wymienić laser – i po wymiance wszystko wracało do normy.

W przypadku innych firmowych CDków też nie powinno być problemów, chociaż mogą być wyjątki.
Ale ponieważ SONY Ci pasuję, więc skupmy się na tym.
XB-930 to koszt rzędu 500-800zł, więc masz na to jeszcze czas (ale wybór modelu trafiony icon_wink.gif ).
Z tańszych odtwarzaczy najlepiej kupić coś w miarę świeżego jak XE-530 (lub XE-570, czyli ich ostatni produkt) bo czytają bez pudła wszystko poza płytami chodnikowymi i MP3, mają też CD-Text, albo ich poprzedników 520, 520 czy 500. Masz szansę trafić (bez pilota) już koło 150zł, starsze modele nawet w okolicach stówy.
http://www.allegro.pl/item626812235_sony_c...ony_okazja.html
W razie czego jest troche prostszy (bez CD-Textu) model XE-330 (lub XE-370), standardowo powinien być z pilotem
http://www.allegro.pl/item616739080_nowa_l...330_zobacz.html
Oprócz tego są starsze ale wyższe modele jak XE700 i XE800 (XE900 jest droższy), ceny trochę powyżej 200zł.

Niezły jest też model 990 oraz 991, poniżej na aukcji z KupTeraz=220zł (ale bez informacji, czy jest pilot i w jakim stanie sprzęt)
http://www.allegro.pl/item624861909_sony_cdp_991.html

Albo stare odtwarzacze serii ES (np. X202ES/X222ES/X229ES)...

Kolejna możliwość – kup sobie karuzelę 5CD SONY, pojawiają się w podobnych cenach, wybór jest bardzo duży. Nie będzie to szczyt (ani nawet większy pagórek) audiofilskich marzeń, ale skoro i tak zamierzasz kupić 930QS to przyda się na imprezki...
Sporo modeli ma na froncie klawiaturę numeryczną do utworów oraz 5 przycisków z numerami płyt. Poniżej link do jednej z aukcji – za 99zł (bez pilota, ale możesz obsługiwać pilotem z amplitunera )
http://www.allegro.pl/item622038520_cd_son...335_5_plyt.html

Warto zobaczyć, czy jest jakiś CeDek w Twoich okolicach - odbiór osobisty i sprawdzenie sprzetu to duży plus!
Linki do aukcji na Allegro są przykładami, nie znam sprzedawców i nie mogę ich polecić! Czasami stan sprzętu może być wątpliwy...

Co do kolumn - pisałem o KODAch 702, set do kina domowego trafisz w okolicach tysiąca.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
ok
z cd jest tak ze mam stergo soniaka i poczekam na 930 bo inny nie bedzie
a teraz mi doradz jaki amplituner i dvd
czym sie różni STR-DB930 od STR-DB940???
jeden z nich kupie
dobry wybór???
bedzie to polaczone kablem optycznym ok??

juz mam wstepnie wybrane
amplituner:STR-DB940 qs
cd:SONY CDP-XB930 qs
dvd:Pioneer DV-410
kolumny:koda 702 Edytowano przez RoRo
Używaj funkcji EDYTUJ by uzupełnić lub poprawić swoją wypowiedź, zamiast tworzyć kolejne swoje posty jeden pod drugim
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SONY DB940QS jest następcą modelu 930 (podobnie jak słabszy 840 zastąpił model 830)
Takie same wejścia i wyjścia (tzn. ich ilość, gniazda RCA pozłacane), ten sam wygląd.
Sprawdzę jeszcze pilota - w 940 jest programowalny, dwukierunkowy z wyświetlaczem LCD, a nie pamiętam jak było w 930... icon_wink.gif

Mogą być minimalne różnice w parametrach - ale w tej chwili nie mam dostępu do danych technicznych.

Masz w DB940 oba rodzaje wejść cyfrowych, więc bez problemu możesz wykorzystać kabel optyczny między CD a amplitunerem.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ranking Soniaków QS (jakość dźwięku i możłiwości połączeniowe):
1080 (jako jedyny ma Dolby Digital II)
1070
940
930

Plusem 940/930 są solidne gniazda głośnikowe dla drugiej pary kolumn (czyli B), takie same jak dla A (czyli wszystkie gniazda są takie same), natomiast 1080 ma dla B zwykłe gniazda sprężynkowe. 1070 o ile pamiętam albo nie ma możliwości wyjścia na B, albo istnieją różne warianty. Jeżeli nie będziesz używał kolumn B dla odsłuchu stereo - to jest to pomijalne.
930,940 i 1070 (przynajmniej te, które widziałem - bo może istniały egzemplarze z pilotem od 1080) - mają jednak takiego samego programowalnego pilota RJ-302 z LCD i dodatkowymi przyciskami za klapką (nie byłem tego pewien w poprzednim poście), pilot 1080 ma wszystkie przyciski na wierzchu. Oba piloty mają podświetlany wyświetlacz LCD oraz przyciski (LJ-302 wszystkie "górne", a ten do 1080 - główne).
1080 i 1070 - to systemy 6.1 (a właściwie 6.2, bo są wyjścia na 2 suby aktywne), 930 i 940 to 5.1 (tzn. 5.2).
W każdym z nich oczywiście jest sporo różnych zdefiniowanych trybów Digital Cinema Sound i sal koncertowych, możliwość przypisania nazwy do konkretnego wejścia, no i naprawde sporo wejść.
Cała 4 ma niezbyt dużą głębokość (ok.41cm), występuje w kolorze srebrnym i czarnym, ma DTS i niezbyt mocne zasilacze. O mocach 5x100 czy 6x100 nie ma co marzyć (jak to w większości amplitunerów poza np. HK), ale w stereo jest bardzo dobrze i spokojnie osiągasz poziom 2x90...100W. Maksymalny pobór mocy rzędu 300W.
Modele te występowały w kilku minimalnie różniących się wersjach (np. gniazda-przelotki na wtyczki sprzętu, zasilanego przez amplituner) na różne rynki, różniących się np. minimalnie mocą...

opis 1070 - min. tutaj
http://reviews.cnet.com/av-receivers/sony-...66-7238848.html

Najszybciej jest wrzucić model w wyszukiwarkę oraz sprawdzić np. eBay i Allegro - są zdjęcia i opisy (niestety, czasami sprzedawcy nie podają wszystkich szczegółów lub piszą bzdury, ale przynajmmniej masz sporo fotek). Często dane techniczne są przepisane z instrukcji urządzenia.
Ja korzystam z katalogów SONY (modele z lat 1999 - 2003).

Pozdrawiam - to na razie tyle icon_rolleyes.gif
PS. Dużym plusem Soniaków jest to, że możesz praktycznie wszystkie ustawienia wykonać z poziomu panelu obsługi w amplitunerze (no i oczywiście świetny wygląd - i sporo przycisków ukrytych za gustowną klapką). icon_razz.gif Pod względem wyglądu to dla mnie najładniejsze modele (szczególnie 940, z czerwonym trójkątem przy gałce głośności).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, Pirs, za pomoc! icon_cool.gif

Carlucci
na wszelki wypadek jeśli ranking był dla Ciebie nieczytelny ( icon_question.gif icon_idea.gif icon_confused.gif )to jeszcze raz: 1080 jest najlepszym amplitunerem z QeSów SONY. icon_rolleyes.gif
Więc jesli cena jest zbliżona do ceny 940ki , to bierz 1080!
Poza tym 1080 będziesz miał młodszy o jakieś 3 lata (a materiały i wykonanie zbliżone, na szczęście nie było w tym okresie jakiś spadków jakościowych czy wciskania kitu czy "odchudzania" modeli).
Poza tym wszystkie cztery amplitunery to były w swoich latach modelowych najwyższe w klasie QS.

Na wszelki wypadek dodatkowa informacja - 780QS czy pochodne to modele niższe zarówno od 1080/1070 jak i od 940/930.
A modele DB725 czy 825 są najstarsze z tej serii (czyli ich następcą był 830QS, potem 840QS i ....) i zupełnie nie wchodzą w grę.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carlucci
Co do zestawów 5.1 opartych ma małych głośnikach i basie z subwoofera - jak właśnie Pascal 705.

Jeżeli masz problem z prawidłowym rozmieszczeniem kolumn, pomieszczenie o niezbyt dużej powierzchni i będziesz dużo słuchał koncertów nagranych wielokanałowo (SACD czy nawet DVD), to może mieć sens takie rozwiązanie (wszystkie kolumny takie same, bas oparty na subwooferze). Kolumienki niezłe, dwudrożne, z magnesami neodymowymi i stosunkowo mocne (oczywiście ich zastosowanie ma sens tylko wtedy, gdy masz do nich dedykowany i odpowiednio zestrojony sub).
SONY Pascal seria 7x5 (lub 8x5) to juz niezłe kolumny 5.1, niewiele gorsze od Tannoy Areny. Nowe kosztowały ciężkie pieniądze, a jest trochę używek na rynku.
Będzie to zapewne kosztowało więcej niż set Koda 702, ale czy lepiej zagra?
Na większych powierzchniach radziłbym jednak Kodę ..., ogólnie basu też będzie więcej z Kody.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...