Skocz do zawartości

Problem z głośnikami


mart91

Recommended Posts

Witam.

Zakupiliśmy kino domowe Panasonic SC-PT160
które podłączyłam do telewizora Philipsa

I wszystko ładnie, pięknie (ale na rysunku^^)

Mam dwa główne problemy:
1. Nie działają mi 3 głośniki (a właściwie one działają jeśli zostaną podłączone w inne wejścia).
Działają więc dwa frontowe i jeden centralny. Pozostałe dwa, tj centralny i tylnie nie działają (chyba, że podłącze je do tych 3 wejść, w których są te co działają).
Nie wiem już co robić, mimo że mam instrukcję, to gdy postępują zgodnie z nią, tudzież próbuję jakkolwiek zmienić "właściwości" głośników np. jakieś efekty to wyskakuje ERROR.
Czytałam gdzieś, że przy słuchaniu muzyki i tak grają jedynie przednie i centralny głośnik. ALe nawet przy zmiane na movie tamta reszta głośników nie działa.

2.Nie potrafię zrobić, by głos z telewizora szedł przez te chociażby działające głośniki. Przeglądałam różne fora i tam pisało o dziwnych kablach i innych rzeczach, o których w życiu nie słyszałam. Więc jeśli ktoś potrafiłby mi pomóc w przejrzysty, "podstawówkowy" sposób to będę bardzo pocieszona.
Dodam, że mam podłączone dvd z telewizorem przez kabel EURO (przynajmniej tak wywnioskowałam z jednego forum) - choć w mojej instrukcji nazywa się on: Kablem SCART (łączy gniazdo AV telewizora z gniazdem AV dekodera).


Starałam się wytłumaczyć mój problem jak umiałam najdokładniej.
Mam nadzieję, że Ktoś może mi pomóc icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łoł icon_eek.gif !!!!!!!!!!!!! Nieźle namieszałaś icon_biggrin.gif
To co jest jasne w Twojej wypowiedzi: to że po ,,teście" na tych samych gniazdach - wszystkie głośniki są sprawne icon_lol.gif !!!
Piszesz, że (nie licząc subwoofera) z 5-ciu głośników nie działają 3 i 3 działają - kogel mogel. Żeby Ci pomóc musisz zrobić zdjęcie tylnej ściance tego Panasonic-a + subwoofera. Wstaw je to postaram się rozszyfrować co tam naplątałaś z tymi kabelkami................................
No chyba, że to cos w ustawieniach procesora jest namieszane, ale przynajmniej wykluczymy jedną możliwość. Postaraj się o fotki icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel SCART (inaczej „euro”) musi być dwukierunkowy, podobnie jak gniazda w TV i w KD (kinie domowym). W instrukcji do obu urządzeń powinno to być opisane. Niektóre gniazda są jednokierunkowe – wtedy sygnał będzie szedł z KD (lub z DVD) do TV (jest wtedy obraz na TV oraz głos z TV), ale w drugą stronę nie pójdzie.
Poza tym w KD (jak już udało się znaleźć te dwukierunkowe gniazda SCART) trzeba ustawić odpowiednie źródło sygnału (np. TV lub AUX, w zależności od firmy i modelu).
Ten model Panasonica ma tylko 1 gniazdo SCART, więc nie ma innych możliwości podłączenia – a więc trzeba sprawdzić kabel (włożyć go odwrotnie: wtyczkę z TV włożyć do KD, a tą z KD – do TV) i się wyjaśni.
Gniazda w TV powinny być opisane jako IN (jednokierunkowe, sygnał „wchodzi” do TV) lub IN/OUT (dwukierukowe).

Co do kolumn – trzeba sprawdzić, czy są dobrze połączone, może są pomylone albo słabo włożone do zacisków w kolumnach?
Jakie są końcówki kabli głośnikowych – odpowiednie wtyki oznaczone kolorami (czyli teoretycznie nie można ich pomylić przy podłączaniu amlitunera) czy gołe druty?
KD Panasonica ma 5 głośników oraz subwoofer - z Twojej wypowiedzi wynika, że gra kolumna centralna. Jak jest w rzeczywistości - gra centralny czy subwoofer?
Po zmianie ustawień na Dolby Digital czy ProLogic powinien się pojawić dźwięk wielokanałowy (no ale pierw trzeba wyeliminować błąd ...).

Jaki to jest TV? Jakie ma gniazda (ta informacja powinna być w instrukcji)?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...